Jump to content



Τι anti-virus χρησιμοποιειτε?


xrist

Recommended Posts

Ανοίξτε το σημειωματάριο (notepad) και γράψτε το έξης:

X5O!P%@AP[4\PZX54(P^)7CC)7}$EICAR-STANDARD-ANTIVIRUS-TEST-FILE!$H+H*

Πατήστε αποθήκευση ως και ονομάστε το eicar.com

ουτε μετονομασια προλαβα να κανω :)

[ATTACH]4295[/ATTACH]

ΥΓ bench για Antivirus. Αυτα ειναι!

post-543-1414343208,2485_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Kaspersky FTW από την έκδοση 3.5 μέχρι σήμερα. Βαρύ - ξεβαρύ, κάνει δουλειά.

Κατα καιρούς δοκίμασα NOD32, AVG Free, Avast, PC-Cillin κλπ αλλά δεν άλλαξα γνώμη. Αν και κατ'εμέ το καλύτερο "antivirus" είναι η προσεκτική χρήση.

Ορίστε και το AVG Free 8.0 στο laptop που το κακοχαρακτηρίζετε :p Πάντως, πιθανολογώ οτι το τέστ αυτό θα το πιάνει και η κουτσή μάρία (π.χ. McAffee) :D

post-128-1414343208,2888_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν τον χρησιμοποιω στο σπιτι, να αναφερω απλα οτι αρκετες φορες ο McAfee που εχω στην δουλεια (Enterprise Edition) εχει χτυπησει σε αρχεια που το AVG Free απλα τα προσπερασε, τουλαχιστον τωρα τελευταια.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία φορά που δοκίμασα το συγκεκριμένο ήταν 3-4 χρόνια πρίν. Πάντως αυτό και τα Norton, Panda δεν τα θεωρώ αξιόπιστες λύσεις.

Ρίξτε και μια ματιά στο www.virus.gr στα συγκριτικά τέστ, έχει και κάποια καινούρια προγράμματα. Πχ δοκίμασε κανείς αυτό το G-Data?

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα τωρα ειχα το pc μου χωρις antivirus σχεδον για 6 μηνες χωρις προβλημα...

.

2 χρονια τωρα χωρις προβλημα... με προσοχη βεβαια τι και απο που κατεβαζουμε ;)

Link to comment
Share on other sites

Μολις ξηλωσα το AVG Free 8.0 και εχωσα επανω το Antivir Personal Edition free.

Για να δουμε.

Υ.Γ. Οταν ξηλωσα το AVG μετα το restart τα Windows ανεφεραν οτι ανενηψαν απο ενα σοβαρο προβλημα.... κουλο ολιγον τι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το avast και μπορώ να πω ότι δεν βλέπω λόγο να το αλλάξω.

Είχα norton(σαν noobας πριν χρόνια...), panda, nod (το οποίο δεν με ικανοποίησε, ίσως επειδή ήταν "δανικό") και τώρα το avast, το οποίο έπιασε με την μια ότι δεν έβλεπε το nod.

Επίσης που και που τρέχω και ένα spybot...

Link to comment
Share on other sites

KASPERSKY ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ! This is Sparta

Είχα δοκιμάσει τα πάντα. Κάποια στιγμή με ρωτά ένας φίλος: Με Kaspersky λούστικες; Λούσου με kaspersky και θα δείς.

Πράγματι, απο τότε που άρχισα να λούζομαι με kaspersky τέλος η πιτυρίδα....

Link to comment
Share on other sites

απο οσα εχω δοκιμασει το καλυτερο με διαφορα ειναι το avast pro.το nod ειναι πατατα,το kaspersky κανει δουλεια και απο το avast pro δεν ξεφευγει τιποτα.ειναι σπασαρχιδικο το οτι δεν το πουλανε σε καταστημα και πρεπει να το παρεις μεσω νετ αλλα αξιζει

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μολις 3 μερες με το Avira Antivir PE free edition μπορω να πω οτι το AVG δεν προκειται να το ξαναστησω σε μηχανημα τουλαχιστον δικο μου.

Απο την πρωτη κιολας μερα χτυπησε 12 φορες για ιους-trojans που ειχα στο backup Raid μου. Οχι δικα μου data αλλα αλλωνων. Δυστυχως τα συγκεκριμενα data τα επανεφερα στον υπολογιστη που επισκευαστηκε με Antivirus το AVG.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.