Jump to content



Live For Speed


mech5107

Recommended Posts

Πωπω,τι μου θυμησατε τωρα ρε σεις,το επαιζα αυτο πριν κανα 6μηνο....Καλο χειρισμο εχει αλλα σε προκαλλει ρε παιδι μου.Θελω να πω οτι ποτε δεν εκανα αγωνα με τα bot αλλα εβγαζα ολη την πιστα με drift:cool: .Απ οτι θυμαμαι ενα που εμοιαζε με mazda η παλια supra και εβγαζε 110-115 αλογα ηταν οτι επρεπε για flick ολη την ωρα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MaGiCMaN [Σήμερα, στις 13:55]

δηλαδη να μην το κατευασω? γραφικα στυλ mame? :hehe: :hehe: :hehe: :hehe:

Νταξει ρε συ,οχι και mame!Aπλα δεν ειναι και σαν του farcry.Παντως αξιζει,κατεβασε το magicman χωρις σκεψη

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι τοLFS είναι ο κορυφαίος εξωμοιωτής οδήγησης

Τον παρακολουθώ στενά από τότε που έβγαινε σε beta εκδώσεις πριν από 3 χρονιά περίπου

Και πράγματι με το ποντίκι κανείς θαύματα το βολεύομαι περισσότερο και από τιμονιέρα

Ειδικά στο τελευταίο LFS to s2 έχει βάλει πολύ καλά αυτοκίνητα

Όσοι το παίζουν αρκετό καιρό για πείτε με τα bots τι κάνετε εγώ έχω φτάσει να τα περνάω τα pro σε χρόνους με όλα σχεδόν τα αυτοκίνητα στην πιστά Blackwood (αν θυμάμαι έτσι λέγεται η πρώτη) και στις άλλες τα καταφέρνω αλλά όχι με όλα τα αυτοκίνητα

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζοντας κάποια έτοιμα setups για τα αμάξια(από το forum τους) πιστεύω ότι το κλειδί είναι στο setup. Αλλάζουν τελείως συμπεριφορά και από εκεί που default δεν πάνει ευθεία(noob me :p ) με διαφορετικό setup παλεύονται.

Link to comment
Share on other sites

Ε ,,, ...... τα ......καλά παιδάκια μήπως έχουν τη δυνατότητα να με ενημερώσουν επί προσωπικού αν κυκλοφορεί αντιβίωση για την κλειδωτική λοίμωξη του παιχνιδιού? Επίσης λόγω πιεστιέν μήπως κάποιος το έχετε δει σε κάνα βίντεο κλαμπ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

Δοκιμάζοντας κάποια έτοιμα setups για τα αμάξια(από το forum τους) πιστεύω ότι το κλειδί είναι στο setup. Αλλάζουν τελείως συμπεριφορά και από εκεί που default δεν πάνει ευθεία(noob me :p ) με διαφορετικό setup παλεύονται.

διαδικτυωμένος admin rulez :worship:

να κανονίσουμε κανένα βραδάκι παρ.. ομαδικό gaming;)

απλά πρέπει να έχουμε όλοι την ίδια version:D

πάντως με τιμονιέρα μου θύμισε την πραγματικότητα.

(δηλαδή όταν driftάρεις με +50 με πισωκίνητο, 99% έχεις στουκάρει).

κανένα άλλο game δε μου χε δώσει τέτοια αίσθηση.

όσον αφορά τα γραφικά, με ικανοποιεί πάρα πολύ που παίζει με 90 fps στην x600 του laptop στα 1024, δε χρειάζεται τίποτ' άλλο. για γραφικά ανέκαθεν ea games (electronic arts canada που λέμε) ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από schumifer [Σήμερα, στις 05:04]

Ε ,,, ...... τα ......καλά παιδάκια μήπως έχουν τη δυνατότητα να με ενημερώσουν επί προσωπικού αν κυκλοφορεί αντιβίωση για την κλειδωτική λοίμωξη του παιχνιδιού? Επίσης λόγω πιεστιέν μήπως κάποιος το έχετε δει σε κάνα βίντεο κλαμπ?

γκουχου,γκουχου<emule>γκουχου,γκουχου:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kaynd

Πράγματι τοLFS είναι ο κορυφαίος εξωμότης οδήγησης

Τον παρακολουθώ στενά από τότε που έβγαινε σε beta εκδώσεις πριν από 3 χρονιά περίπου

Και πράγματι με το ποντίκι κανείς θαύματα το βολεύομαι περισσότερο και από τιμονιέρα

Ειδικά στο τελευταίο LFS to s2 έχει βάλει πολύ καλά αυτοκίνητα

Όσοι το παίζουν αρκετό καιρό για πείτε με τα bots τι κάνετε εγώ έχω φτάσει να τα περνάω τα pro σε χρόνους με όλα σχεδόν τα αυτοκίνητα στην πιστά Blackwood (αν θυμάμαι έτσι λέγεται η πρώτη) και στις άλλες τα καταφέρνω αλλά όχι με όλα τα αυτοκίνητα

Εγω το παρακολουθω απο την S1 εκδοση και ειναι ενα απο τα αγαπημενα μου παιχνιδια γενικα. Στην S2 παιζω με τους pro και ειναι θεμα χρονου να τους περασεις ολους, πραγμα που δε θα πρεπε γιατι στην S1 ηταν δυσκολοτερα τα πραματα.

Παντος προτεινω να κανουμε κανα ματσακι, εναντια στο χρονομετρο η ακομα και αν γινετε να παιξουμε online. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Skinny13 [Χθες, στις 11:53]

καλο το παιχνιδι ,δε λεω αλλα τα γραφικα του ειναι αισχρα....χειροτερα και απο το test drive...ελεος δλδ 2005 εχουμε και βγαζουν παιχνιδια με τετοια γραφικα?

To LFS είναι δουλειά λίγων ατόμων και όχι μιας μεγάλης εταιρείας. Έχω μείνει έκπληκτος με την δουλειά που έχουν κάνει. Ότι δεν έχουν καταφέρει να το κάνουν εταιρείες κολοσσοί το κατάφεραν λίγα άτομα. Τα γραφικά για ένα παιχνίδι εξομοίωσης έχουν δευτερεύοντα ρόλο. Αυτό που μετράει είναι η οδήγηση. Και εκεί το LFS παίρνει άριστα.

Link to comment
Share on other sites

Η οδηγηση μετρα οχι τα γραφικα!!!!

Τελειος χειρισμος.

Αλλα και τωρα που τα λέμε τα γραφικα δεν ειναι και χάλια.

Σε σχεση με τα αλλα racing θα εβαζα 7,5/10.

Οσο για το GTR ειναι το ιδιο καλο και με καλυτερα γραφικα.

Το εψαχνα καιρό και τελικα το πήρα σε ενα ταξιδι Αγγλία με κάτω απο 30 ευρο!

Μεταχειρισμένο αλλα αψογο ουτε γραζτουνια από κάτω.Ανετα περνα για καινουργιο.

Το κακο ειναι το συστημα κατα της αντιγραφής (starforce 3) που καμμια φορα κολλάει και βάζεις αλλο cd το cd-rom και συνεχίζει να δείχνει τα περιεχόμενα του GTR. Πάντως κάνει καλά την δουλειά του γιατι δεν εχω συναντήσει καποιο cr*****.

Link to comment
Share on other sites

παίδες,παρακολοθώ το forum αρκετό καιρό,ως τώρα ευτυχώς δεν χρειάστηκε καμιά βοήθεια. Αν θέλετε κοιτάχτε και το παρακάτω forum, είναι ένα πρόγραμμα που έχει κάνει ο αδερφός μου που χρησιμοποιώντας ένα force feedback joystic εξομοιώνει κιβώτιο ταχυτήτων(και σειριακό και 5-6 θέσεων) και υποστηρίζει πλήρως το Live For Speed,Richard Burns,Need for speed...Δυστυχώς το forum είναι στα αγγλικά.Ρίχτε του μια ματιά αν θέλετε είναι ωραίο προγραμματάκι. Link http://forum.rscnet.org/showthread.php?t=214673

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το παιχνιδάκι. Και μη γίνεστε υπερβολικοί με τα γραφικά. Είναι καλύτερα απ' όσο θα περίμενε κανείς! ’σε που χώνεις άνετα όλα τα φίλτρα και δεν καταλαβαίνει μία!

Πάμε για τιμόνι με οπτικούς αισθητήρες!

:)

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, οι πιθανότητες είναι sisman και ορισμένοι άλλοι καμένοι να μας στείλουν αδιάβαστους για training :p αλλά για τον χαβαλέ καλά δεν θα είναι?

Έχετε να φάτε σκόνη από το cart μου :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.