Jump to content



Μονταροντας ενα CHIEFTEC


xrist

Recommended Posts

  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Ερώτηση: Το δεξί πλαϊνό κλείνει άνετα; Γιατί εγώ με τόσα καλώδια που έχω περάσει απο πίσω στο δικό μου τσίφτικο (DX-01SLD) θέλει ιδιαίτερη προσπάθεια για να κλείσει... :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

Ερώτηση: Το δεξί πλαϊνό κλείνει άνετα; Γιατί εγώ με τόσα καλώδια που έχω περάσει απο πίσω στο δικό μου τσίφτικο (DX-01SLD) θέλει ιδιαίτερη προσπάθεια για να κλείσει... :(

Κλεινει ακριβως.Αυτο που με ζορισε λιγο ητανη πλεξουδα του τροφοδοτικου αλλα με τα λαμακια(που ειναι απο τις θεσεις PCI) και τα ετοιμα πασα που υπηρχαν εγινε η δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δυο μεγαλα μπραβο κι απο εμενα εστω και καθυστερημενα...

ενα για το φοβερο cable management του κουτιου

και αλλο ενα για αυτο του γραφειου!:T:

(κορυφη... :worship: )

η τοποθετηση της υδροψυξης στο σημειο αυτο μοιαζει πραγματικα πολυ καλη επιλογη.....

οπως επισης και το rack των σκληρων στην οροφη....

(δεν ξερω ενα υπαρχει χωρος για ενα fan στο δεξι τυφλο πλαινο, για εξαγωγη θερμοτητας

αλλα σιγουρα θα βοηθουσε)

ξανα συγχαρητηρια για το μερακι και το χρονο που αφιερωσες....

(το αποτελεσμα πιστευω οτι σε αποζημιωσε με το παραπανω...)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Κοπρίτης

φιλε μου δυο μεγαλα μπραβο κι απο εμενα εστω και καθυστερημενα...

ενα για το φοβερο cable management του κουτιου

και αλλο ενα για αυτο του γραφειου!:T:

(κορυφη... :worship: )

η τοποθετηση της υδροψυξης στο σημειο αυτο μοιαζει πραγματικα πολυ καλη επιλογη.....

οπως επισης και το rack των σκληρων στην οροφη....

(δεν ξερω ενα υπαρχει χωρος για ενα fan στο δεξι τυφλο πλαινο, για εξαγωγη θερμοτητας

αλλα σιγουρα θα βοηθουσε)

ξανα συγχαρητηρια για το μερακι και το χρονο που αφιερωσες....

(το αποτελεσμα πιστευω οτι σε αποζημιωσε με το παραπανω...)

Στειλε τον να καταχωρηθει σε εκεινο το saite οπου η ελλαδα ειναι πρωτη και ασχολειται με case modding διοτι εγω φιλε κοπριτακουλινο :p δεν θυμαμαι την adress.....

Φιλικα παντα

ο GoriLLAs σου...:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Κοπρίτης

φιλε μου δυο μεγαλα μπραβο κι απο εμενα εστω και καθυστερημενα...

ενα για το φοβερο cable management του κουτιου

και αλλο ενα για αυτο του γραφειου!:T:

(κορυφη... :worship: )

η τοποθετηση της υδροψυξης στο σημειο αυτο μοιαζει πραγματικα πολυ καλη επιλογη.....

οπως επισης και το rack των σκληρων στην οροφη....

(δεν ξερω ενα υπαρχει χωρος για ενα fan στο δεξι τυφλο πλαινο, για εξαγωγη θερμοτητας

αλλα σιγουρα θα βοηθουσε)

ξανα συγχαρητηρια για το μερακι και το χρονο που αφιερωσες....

(το αποτελεσμα πιστευω οτι σε αποζημιωσε με το παραπανω...)

Aπο εναν ανθρωπο που εχει δωσει αριστα δειγματα moding κατα καιρους τα καλα λογια εχουν μεγαλυτερη σημασια για μενα. Να εισαι καλα.

Φαν απο δεξια δεν χωραει ,ομως αυτο που θα μπει αριστερα πιστευω θα κανει δουλεια.

Σκεφτομαι αυτο το σχεδιο στο καπακι τι λετε?

post-884-1416072292,2709_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο πράγματι φοβερή δουλεια !!:woot: πάνω απ όλα μετράει το μεράκι πιστεύω(κάτι που το έχεις).

Όσο για το παράθυρο η γνωμη μου είναι τα πάνω τα κουτάκια να μην τα κάνεις, το θέμα είναι να κρίβεις και κάτι.;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να κάνω πολλάααααααααααααααααααα στο δικό μου, και είχα στο μυαλό μου μια περίοδο μια καλή πατέντα για τα καλώδια αλλά ούτε λεφτά έχω, ούτε εργαλεία, ούτε εμπειρία στα τρυπάνια και σε αυτά και είμαι και τελείως αδέξιος... :(

ΥΓ: Για όποιον ενδιαφέρεται και μπορεί να το εφαρμώσει, αυτό που ήθελα να κάνω, είναι μια "εντοιχισμένη" καλωδίωση μέσα στο κουτί. Δηλαδή αντί να περνάς καλώδια απο δω και απο κει και να προσπαθείς να τα κρύψεις, περνάς καλώδια (ή κατα προτίμηση 4πλη καλωδιοταινία) πίσω απο λαμαρίνες που δεν φαίνονται και σκαντζάρεις αρσενικά molex στα σημεία που θες. Μετά φτιάχνεις μικρά καλώδια όπως θες και τα κρύβεις όπως μπορείς. Σε αυτό πάντως πιστεύω βοηθάει και αφάνταστα το δικό σου κουτί επειδή παίρνει τους δίσκους προς το πλάι και κρύβονται ακόμα ευκολότερα.

ΥΓ: Αυτό που λέω όμως μάλλον που θέλει και κάπως μεγάλο κουτί γιατί αλλιώς είναι ψιλομαμκία... [= κι άλλα λεφτά... :( ]

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.