Jump to content



Μονταροντας ενα CHIEFTEC


xrist

Recommended Posts

  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Ευχαριστω για τα καλα σας λογια.

@Σολων(SLN) 1.Οταν χρειαστει να αλλαξω drive ξεβιδωνω την οροφη μαζι με τους δισκους

(6 βιδες)και δουλευω ανετα απο πανω.

2. φορματ στον φιλο.

@ DuKe η αντλια ειναι πισω απο το ψυγειο

post-884-1416072286,6888_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επισης το κουτι ειναι αυτο....

Και τα εξαρτηματα:

1.μπλοκ και τανκ eleven

2. ψυγειο Τρανσιτ

3. Αντλια hydor L20 (υπερ αρκετη τοσο λιγο σωληνα)

4. Λαστιχο οχι ακριβο.(60 λεπτα το μετρο)

post-884-1416072286,718_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Johnnymous

καλά απλά έγραψες

αρχίζω και εγώ σιγά σιγά και βλέπω απο έδω και απο εκεί για w/c να μαθαίνω γιατί έρχεται και η δική μου η σειρά

Τα τρία τελευταία απο που τα πηρες

Την ανλια απο petshop που εχει και ενυδρεια

Το ψυγειο απο ανταλακτικα FORD

Το σωληνα διπλα απο τον Ιωανιδη (Χαριλαου)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλος χρησταρα "καθαρη" κ προσεγμενη δουλεια.

περιμενω τωρα να δω το παραθυρι που ετοιμαζεις,αν παρει κατι απο το παλιο "F-κατι" πλαινο σου,το κουτακι μαλλον θα πεταει!

ευγε κ keep modding man! :T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ilias83

Βασικά ότι πιο καθαρό και μαζεμένο έχω δει ως τώρα έχοντας πάνω και νεράκι...

(Φαντάζομαι είναι το τανκ του 11, έτσι;

Τελικά το έβγαλε στην παραγωγή; )

Συγχαρητήρια, πολύ καλή δουλειά. Με απλές κινήσεις κατάφερες να χωρέσεις τα πάντα μέσα και να καταλήξεις σε ένα απίθανο κουτάκι...

Ερώτηση άλλη: Θα το αφήνεις ανοιχτό να φανταστώ, λόγω των ανεμιστήρων στο πλάι ή να περιμένουμε 2 και 2 αντίστοιχα τρύπες στα πλαινά;

(Βασικά θα προτιμούσα να κλείνει το κουτί...)

Δουλευω τωρα το πλαινο οπου θα μπει πλεξυ και απεναντι απο το ψυγειο δυο δωδεκαρες τρυπες.Οι γριλιες θα βγουν απο εξω.

Επισης στο πλαινο θα μπει ενας 12αρις να φυσαει μητρικη και μνημες.

Να προσθεσω οτι επειδη τα φαν τραβουν αερα απο μπροστα αλλα και απο το απεναντι πλαινο που εχει τρυπες, ειδα μια μειωση 2 βαθμων στη θερμοκρασια του cpu.

Link to comment
Share on other sites

Επεμβαση εκανα στα περτσινια των drives που τα αλλαξα με βιδες,και ανοιγμα λιγο παραπανω την πλαινη τρυπα οσο το πλατος του ψυγειου.

Τα συρταρια των δισκων εδω ισως φαινοται καλυτερα.

Πρωτα μετρας ποσες θεσεις χωρανε επανω και μετα κοβεις και στερεωνεις με λαμακια απο κατω και βιδες κατευθειαν πανω στην οροφη.Αν πεσεις εξω κανενα ποντο βαζεις ροδελες η κανενα επι λπεον παξιμαδι.

post-884-1416072286,8284_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φ-Ο-Β-Ε-Ρ-Ο-Σ!!!!!!!!!! :worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship:

το μόνο "ψεγάδι" που βλέπω αλλά διορθώνεται εύκολα είναι αν θα γινόταν να κάνεις το σωλήνα που βγαίνει απο το plexi πιο "καμπύλη", δλδ αν μπορούσες να την τραβήξεις λίγο προς τα έξω ή να τον αλλάξεις με ένα 5cm μακρύτερο περίπου... Πιστεύω θα ήταν ακόμα πιο ωραίο εαν πήγαινε πιο "ομαλά" στο block. Μου φαίνεται λίγο απότομο έτσι... :(

@ZYX: Όχι, σε παρακαλώ, μην το κάνεις αυτό... Μπορεί να έχουμε και καρδιακούς εδώ μέσα... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx

lol χαρας τι κουραγιο σου χρηστο. και να με πληρωναν δεν το εκανα. θες να βαλω μια φωτο απο το δικο μου κουτι :p

Που εισαι ρε Θοδωρε?Σε χασαμε!!

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

Φ-Ο-Β-Ε-Ρ-Ο-Σ!!!!!!!!!! :worship::worship::worship::worship::worship::worship::worship:

το μόνο "ψεγάδι" που βλέπω αλλά διορθώνεται εύκολα είναι αν θα γινόταν να κάνεις το σωλήνα που βγαίνει απο το plexi πιο "καμπύλη", δλδ αν μπορούσες να την τραβήξεις λίγο προς τα έξω ή να τον αλλάξεις με ένα 5cm μακρύτερο περίπου... Πιστεύω θα ήταν ακόμα πιο ωραίο εαν πήγαινε πιο "ομαλά" στο block. Μου φαίνεται λίγο απότομο έτσι... :(

Μακη εχεις δικιο ειναι στα υποψη

Αυτες τις θερμοκρασιες εχω τωρα στα 4,2 GHz

post-884-1416072286,8728_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.