Jump to content



Μονταροντας ενα CHIEFTEC


xrist

Recommended Posts

Ξανακοιτάζω το thread και τις φωτογραφίες και έχω μερικές προτάσεις:

Καταρχάς απ'ό,τι βλέπω, αν εξαιρέσεις τις τρύπες που έχεις κάνει εσύ, έχουμε κάνει περίπου την ίδια δουλειά (κάποια στιγμή στο μέλον που θα το μαζέψω λίγο θα δείξω φωτο γιατί τώρα το έχω παραμελήσει λίγο).

1. Σκέφτηκες καθόλου να sleevάρεις τα καλώδια; Δεν θυμάμαι αν ξαναειπώθηκε αλλά πίσω απο τους σκληρούς γίνεται ένα ψιλομπάχαλο και θα βοηθούσε πολύ αυτό.

2. Το led της μητρικής δοκίμασες να το βάψεις 3-4 χέρια με ένα μαύρο ανεξίτηλο μαρκαδόρο; Θα βοηθούσε αρκετά την κατάσταση

Επίσης φαντάζομαι οτι έχεις ακόμα κάπως θόρυβο στο κουτί. Στη θέση σου θα έβαζα μια παθητική ψύκτρα στο nb

Κάτι άλλο που θα μποορύσες να κάνεις είναι να βάψεις εσωτερικά το κουτί (όπως το Chieftec Του Κοπρίτη). Θα πήγαινε πολύ εδώ ένα άσπρο ματ.

Σκέψου επίσης να αλλάξεις τα fan guards με κάτι πιο "μουράτο" και τις βίδες των πλαϊνών με ωραίες thumbscrews.

Μια ερώτηση: Παρατηρώ στο panel που έχεις κάτι περίεργο. Το έχεις βάλει πιο μέσα και έχεις βάλει ένα κάλυμα ή μου φαίνεται; Πιο Panel είναι;

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Μακη καλες οι προτασεις σου αλλα ηδη το κουτι εχει φυγει λογω του STAKCER 830 που κερδισα και που ηδη το εχω μονταρει.

Θα ανοιξω νεο Τhread λειαν συντομως.

Το πανελ ειναι ενα παλιο της TITAN.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

@Chrisantz Στο lab υπάρχουν μέλη που είναι συντάκτες σε περιοδικά, άτομα που δουλεύουν σε μαγαζιά κτλ. Έτσι αυτές οι modες δεν ξεφεύγουν εύκολα... ;)

’σε που και το ίδιο το PCW προτρέπει τους αναγνώστες του να στείλουν τη δουλειά τους. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr

ναι αυτο ειναι

αλλα βαλε σε λινκ την φοτο ειναι σαν αφισα

Tο διωρθωσα:p ... αλλα ετσι επρεπε!

αυτη η δουλεια αφισα επρεπε να γινει:)

Μπραβο και παλι πολυ καλη δουλεια!!!!!

:) T: :T: :T:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

τα συγχαητηρια κ απο εμενα ,απιστευτη δουλεια (ειδικα στα ματια ενος ασχετου οπως εγω,ειναι σα να δειχνεις στους ινδιανους νερο τςη φωτιας)!!!!

μια ιδιαιτερα απλοικη ερωτηση απο μενα...πως μπορω σε chieftec full case atx,να βαλω ροδακια? θα χρειαστει να κανω τρυπες? που μπορω να τα βρω?ξερει κανεις ποσο κοστιζουν??

ευχαριστω πολυ:)

Link to comment
Share on other sites

Ροδάκια μπορείς να βρείς σε σιδηροπωλεία ή σε πολυκαταστήματα. Θα χρειαστεί να κάνεις λογικά 4 τρύπες για κάθε ροδάκι (ανάλογα με τη βάση), και να στερεώσεις τις βάσεις με τις βίδες κ παξιμάδια που επίσης θα χρειαστεί να πάρεις, αν δεν είναι σετ με τα ροδάκια. Εγώ πήρα βαρέως τύπου για έπιπλα-στη ουσία τα πιό μεγάλα και στιβαρά που βρήκα, μαύρα με φρένο, τα 4 16ευρώ περίπου. Πιστεύω θα βρείς έυκολα, ανάλογα με το γούστο σου διαλέγεις και ποιά σου αρέσουν.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ...ελπιζω να καταφερω ομως να κανω σωστα τις τρυπες,και γενικοτερα,ολη την εγκ/ση,καθοτι τα χερια μου πιανουν τοσο πολυ,οσο... οι ευχες του μητσοτακη (δηλαδη....καμια τυχη)!!

Link to comment
Share on other sites

xrist22 θα ήθελα να βγάλεις μια πολύ κοντινή φωτογραφία στο πλα'ι'νό plexy glass ώστε να φαίνονται οι βίδες που έχεις βάλει καθώς και το σημείο που ενώνεται το μέταλλο με το plexy.

Απ' ότι κατάλαβα το plexy είναι βιδωμένο απ' την μέσα μεριά του πλα'ι'νού καπακιού;

Στο σημείο που ενώνονται, έχεις βάψει το μέταλλο ώστε να μην φαίνονται τα γρέζια από το κόψιμο; Ρωτάω γιατί κατά το κόψιμο, φεύγει το χρώμα και θα φαινόταν το χρώμα του αλουμινίου από μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Manolof_Ps

xrist22 θα ήθελα να βγάλεις μια πολύ κοντινή φωτογραφία στο πλα'ι'νό plexy glass ώστε να φαίνονται οι βίδες που έχεις βάλει καθώς και το σημείο που ενώνεται το μέταλλο με το plexy.

Απ' ότι κατάλαβα το plexy είναι βιδωμένο απ' την μέσα μεριά του πλα'ι'νού καπακιού;

Στο σημείο που ενώνονται, έχεις βάψει το μέταλλο ώστε να μην φαίνονται τα γρέζια από το κόψιμο; Ρωτάω γιατί κατά το κόψιμο, φεύγει το χρώμα και θα φαινόταν το χρώμα του αλουμινίου από μέσα.

Δυστυχως δεν το εχω πια για να σου βγαλω την φωτο...ομως εαν κοψεις τη λαμαρινα και μετα την λιμαρεις καλα δεν θα εχει γρεζια.

Τη ακρη μπορεις να τη βαψεις προσεκτικα με ενα ψιλο πινελακι .

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από TurboX

Χρηστο22 θελω να σε ρωτησω τι μαρκα ειναι 12αρια ειναι και ποσο κανουν?:D

Υ.Γ. εχεις κανει τρελη μοντα στο κουτακι, εισαι ταλεντο πως να το κανουμε!:worship: :worship: :worship:

Τα fan ειναι της Coolermaster τα ειχα παρει απο Μultirama 9,40 το ενα.

Το πλεονεκτημα τους.... αθορυβα

Μειονεκτημα....ανωτερο 1200 στροφες.

Εδω φαινονται στη συσκευασια τους

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=25135&perpage=20&pagenumber=1

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.