Jump to content



Μονταροντας ενα CHIEFTEC


xrist

Recommended Posts

  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από ---Zapotek--

25C και εχεις κλοκαρει σε 4.2GHz?

Μια χαρα σε βρισκω... ;)

Ενταξει να μη παρεξηγηθω ξεκαθαριζω οτι το νεο Bios της abit δειχνει 8 βαθμους κατω απο το προηγουμενο

Link to comment
Share on other sites

:T: ¨

ΠΟΛΥ ΚΑΘΑΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!!!!

συγχαρητηρια φιλε μου

εγω θελω απλα να αναφερω ποσο δυσκολο μου φανηκε να μονταρω σωστα το κουτι μου πριν 2 μηνες και εβαλα μεσα τα απολυτως απαραιτητα.μπορει να φαινεται εξαιρετικα απλο στις φωτογραφιες αλλα δεν ειναι ετσι στην πραγματικοτητα.ειναι πολυ στριμωγμενα τα πραγματα και θελει μεγαλη προσπαθεια και μερακι για να κανεις τοσο καλη δουλεια

και παλι μπραβο σου :clap:

Link to comment
Share on other sites

ΑΛΛΟ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΤΟΥΤΟ!!!!

μεχρι να σε συγχαρω για το κουτι σου,μου κατεστρεψες την ψυχολογια με τα καλωδια στο γραφειο σου.αν δεις το γραφειο μου απο κατω,8υμιζει "μακαροναδα"

ποσο χρεωνεις την ωρα για συμμαζεμα καλωδιων????? :D

EDIT:στο δωματιο σου πρεπει να ειναι τα παντα στη θεση τους ΕΕΕΕΕΕΕΕΕ? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από xrist22

Χρηστο ειμαι καλωδιομανης τι να κανουμε....

THAAAAAAAAAAT'S IT! Ωραίος! Μου θυμίζεις τον εαυτό μου αν και εγώ δεν έχω τόση ευχαίρια στα τριπάνια και σε αυτά οπότε κάνω οτι μπορώ με πιο συμβατικά μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cptkoulis

:T: ¨

ΠΟΛΥ ΚΑΘΑΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!!!!

συγχαρητηρια φιλε μου

εγω θελω απλα να αναφερω ποσο δυσκολο μου φανηκε να μονταρω σωστα το κουτι μου πριν 2 μηνες και εβαλα μεσα τα απολυτως απαραιτητα.μπορει να φαινεται εξαιρετικα απλο στις φωτογραφιες αλλα δεν ειναι ετσι στην πραγματικοτητα.ειναι πολυ στριμωγμενα τα πραγματα και θελει μεγαλη προσπαθεια και μερακι για να κανεις τοσο καλη δουλεια

και παλι μπραβο σου :clap:

Οντως ετσι ειναι

Πρεπει να σκεφτεις την παραμικρη λεπτομερια και να το φανταστεις πως θελεις να το κανεις απο την αρχη.

Τα κοψιματα στο σασι (τρυπες κλπ) πρεπει να γινουν πρωτα.

Μετα προσαρμοζουμε την υδροψυξη και κοβουμε τους σωληνες ακριβως οπως θα ειναι στη μητρικη, αφου πρωτα μετρησουμε και σημειωσουμε που θα ειναι η cpu.

Κατοπιν βιδωνουμε μητρικη ,τροφοδοτικο, drives κλπ.

Και τελος δουλευουμε τα καλωδια.

Εδω θελω να τονισω την σχολαστικη καθαριοτητα που πρεπει να γινεται απο τα γρεζια γιατι εστω και ενα γρεζι ειναι αρκετο να παρουμε την μητρικη η καμια καρτα στο χερι.

Η ηλεκτρικη σκουπα παντα διπλα σας.

Και ενας τροπος να κανετε γωνια στο σωληνα...

Ζεστενουμε με πιστολακι το σωληνα,βαζουμε λιγο σαπουνι,και σπρωχνουμε την χαλκινη γωνια να περασει ολοκληρη μεσα στο σωληνα(Φ12).

post-884-1416072286,9402_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cptkoulis

ποσο χρεωνεις την ωρα για συμμαζεμα καλωδιων????? :D

EDIT:στο δωματιο σου πρεπει να ειναι τα παντα στη θεση τους ΕΕΕΕΕΕΕΕΕ? :blink:

Xεχε για το δωματιο ειναι η γυναικα.;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς σε παρκαλώ να ανεβάσεις μια μεγαλύτερη φωτογραφία του κουτιού σου κάπου;

Προσπαθώ ώρα να καταλάβω που έχεις βάλει τα καλώδια που συνδέονται πάνω στη μητρική...

(Κάτι σχετικώς άσχετο: Από θόρυβο τι λέει; Η αντλία ακούγεται εκεί που είναι; )

Link to comment
Share on other sites

Δεν εισαι καλωδιομανης!Εισαι τρελλος!!!!!

Ειδα και τα καλωδια οτυ γραφειου σου!Σιγουρα εισαι τρελλος!!!!!Δινεις στην φραση "δομημενη καλωδιοση" καινουργιο νοημα!

αν και βλεπω μερικα καλωδια χυμα κατω δεξια του γραφειου (οπως βλεπουμε την φωτο)

.Βαλτα κατω απο τα πλακακια!!:):D:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ilias83

Μπορείς σε παρκαλώ να ανεβάσεις μια μεγαλύτερη φωτογραφία του κουτιού σου κάπου;

Προσπαθώ ώρα να καταλάβω που έχεις βάλει τα καλώδια που συνδέονται πάνω στη μητρική...

(Κάτι σχετικώς άσχετο: Από θόρυβο τι λέει; Η αντλία ακούγεται εκεί που είναι; )

Θα δωσω καποιες ποιο κοντινες φωτο για να καταλαβεις.

Η αντλια απο θορυβο οταν εχω το κουτι στο πατωμα δεν ακουγεται καθολου.Οταν το βαζω στο επιπλο που εχει ξυλινο πατο ακουγεται...αλλα το ελυσα το προβλημα βαζοντας απο κατω αφρωδες υλικο.

Αρχική απάντηση από aristos87

... Τις γωνιές τις μαύρες τις πλαστικές που έχεις στο ψυγείο μπορείς να μου πείς που τις βρήκες?

Αν εννοεις αυτες στη δοκιμη απο καταστημα υδραυλικων

post-884-1416072286,9623_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.