Jump to content



Το PC των 5200� περίπου...!!!!!!


Bassjunkies

Recommended Posts

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

Nαι αλλα για να φτασει καποιος να δωσει 5200 για ενα pc παει να πει οτι εχει την ανεση και δεν τον νοιαζει και παρα πολυ...Αλλα αυτο ειναι μια αποψη. Προσοπικα μονο αν ειχα πολλααααααα περισοτερα θα τα εδινα για ενα pc...

Παντος πολυ μπομπα το εργαλειο του δικου σου! :banging:

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει αμα τα εχει γιατι να μην τα δωσει...

[1 λαθος] 2χ200 μαχτορ?? σε high end συστημα θεωρω αυτονοητο οτι οτιδηποτε απο 2χ raptor 74 σε raid 0 και ανω για λειτουργικο και 2χ 200 (οτιδηποτε) raid 1

[2 λαθος]Akasa psu??(ειναι καλο αυτο ρε παιδια εχω μεινει λιγο πισω σε εξελιξεις)..παλι σε high end θα εβαζα ocz ή enermax ή αν το παμε μακρια pc power cooling

[3 λαθος] και το μεγαλυτερο κατα την γνωμη μου ειναι οι vga...οπως καποτε καλη ωρα ελεγα οτι sli μου φαινεται υπερτιμημενο ...οταν πλεον μπορεις να εχεις εφαμιλλες επιδοσεις με 1 7800 σε σχεση με 2χ6800ultra sli το λογικο ειναι η επομενη γενια να ακολουθησει ακριβως αυτη την λογικη δλδ μια 8800(αν λεγετε ετσι) = 2χ7800 sli στο περιπου και στο μισο της τιμης στην χειροτερη...καλυτερα να επερνε μια και να αφηνε το χρημα για αναβαθμιση μετα απο κανα εξαμηνο

[λαθος 4] αν προκειται για hardocre gamer το πακετο της ms ειναι μαπα (keyboard +mouse) εγω θα επαιρνα logitech g70 και το καινουργιο της mouse

[λαθος5] υδροψυξη το ειπαν και τα αλλα παιδια ...ειναι σαν να περνεις ferrari (για να παραφρασω το φιλο athens2004) και να βαζεις λαστιχα απο yugo

[λαθος 6] αντι για dvd rom θα εβαζα ενα nec dvdrw ...η διαφορα ειναι αμελητεα στην τιμη για τετοιο συστημα και θα εχεις τα πλεονηκτηματα απο 2 διαφορετικες εταιριες...(οποια και να ειναι αυτα)

[λαθος 7] Line interactive ups? Αφου σταζει το χρημα παρε κανα online βρε αδερφε πες του

[λαθος 8]Καλο το coolermaster αλλα σαν τα lian li....κανενα

Γενικα μια εξυπνη αγορα κατα την γνωμη θα ηταν ναι μεν να δωσει χρημα ΑΛΛΑ σε πραγματα τα οποια αξιζουν...(οπως πχ ενα καλο κουτι, raptoria, καλο psu κλπ) και θα του μεινουν και στην επομενη αναβαθμιση

Αυτα...κατα τα αλλα δυνατο pc (αν και με χαλασε η tft ...και παλι πιστευω οτι ενας hardocore gamer δεν αλλαζει την crt με τπτ)

Link to comment
Share on other sites

εγω το βρισκω μια χαρα το συστημα

και πολυ τυχερο το παλικαρι που το πηρε

αρκει να το εκμεταλλευτει αναλογα...

και οχι να το'χει να σκονιζεται στο σαλονι

για να το δειχνει στα φιλαρακια και να λεει εχω pc 5000...

οσο για τις επιλογες του hardware σιγουρα θα μπορουσε με λιγο ψαξιμο

να ανεβασει κι αλλο τις επιδοσεις ή/και να γλυτωσει καποια χρηματα...(βλ. raptors- opteron)

αλλα δεν ειναι ολοι διαβασμενοι

ουτε εχουν την ορεξη να κανουν διατριβες

για να χτισουν ενα pc...

το παραδειγμα με τη Ferrari και τα λαστιχα απο Yugo

απλα δεν εχει καμια βαση και το αφηνω ασχολιαστο

(Ison :flower: μη μου παρεξηγηθεις αλλα...)

@BassJunkie

και παλι καλοριζικο πες στο φιλαρακι σου

και δωστου και τη διευθυνση του Thelab

αν θελει να καταλαβει τι ακριβως θα μπορουσε

να κανει καλυτερα με τα χρηματα που εδωσε....

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ότι πληρώσεις πέρνεις!!!! Αυτό είναι νόμος

Αυτό ισχύει σε μεγάλο βαθμό αλλά σίγουρα όχι πάντα.

Για παράδειγμα:

Έστω ότι το σύστημα A κοστίζει x ευρώ και έχει επιδόσεις y

Αν το σύστημα Β κοστίζει 2*x ευρώ και έχει επιδόσεις 1,25*y (κάτι που συμβαίνει πολύ συχνά) ισχύει πως το ότι πληρώνεις πέρνεις;

Τα νούμερα είναι αυθαίρετα αλλά είναι σαφές νομίζω το τι θέλω να πώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν και οι επιλογές μου όσον αφορά το HW θα ήταν κάπως διαφορετικές (θα συμφωνήσω εδώ με τον ison), καλορίζικο!!! :D

ΥΓ: Τόσα διαμάντια έχει μέσα ρε συ, και έχει και τζάμι. Γιατί δεν έριξες ένα καλό νοικοκυριό στα καλώδια;;; :(

Link to comment
Share on other sites

5200Ε ολα αυτα για υπολογιστη

Πραγματι εξωφρενικο ακουγεται :eek:

Ειναι σιγουρα ματσωμενος γιατι σιγουρα δεν θα το εκανε ο καθενας αυτο μονο και μονο για υπολογιστη αλλα δικαιωμα του εφοσον τα εχει τα φραγκα :)

αν και ποσο καιρο θα του κρατησει μεχρι να ερθουν καινουργιες λυσεις...μαλλον θα εχει τα λεφτα να δωσει για να αγορασει παλι αλλο ενα καινουργιο συστημα

Link to comment
Share on other sites

εστηνες τετοιο μηχανημα και 3δμαρκ2001 βρηκες να τρεξεις??Τρεξε κανενα 2005....

Πολλα τα λεφτα ουτως η αλλως για οποιοδηποτε pc......θα ελεγα...

Και αμαξι παιρνει με αυτα τα λεφτα....

Βεβαια θα ηθελα την οθονιτσα αυτη αλλα δεν πειραζει.....υπομονη αλλη μια φορα!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Κοπρίτης

εγω το βρισκω μια χαρα το συστημα

και πολυ τυχερο το παλικαρι που το πηρε

αρκει να το εκμεταλλευτει αναλογα...

και οχι να το'χει να σκονιζεται στο σαλονι

για να το δειχνει στα φιλαρακια και να λεει εχω pc 5000...

οσο για τις επιλογες του hardware σιγουρα θα μπορουσε με λιγο ψαξιμο

να ανεβασει κι αλλο τις επιδοσεις ή/και να γλυτωσει καποια χρηματα...(βλ. raptors- opteron)

αλλα δεν ειναι ολοι διαβασμενοι

ουτε εχουν την ορεξη να κανουν διατριβες

για να χτισουν ενα pc...

το παραδειγμα με τη Ferrari και τα λαστιχα απο Yugo

απλα δεν εχει καμια βαση και το αφηνω ασχολιαστο

(Ison :flower: μη μου παρεξηγηθεις αλλα...)

@BassJunkie

και παλι καλοριζικο πες στο φιλαρακι σου

και δωστου και τη διευθυνση του Thelab

αν θελει να καταλαβει τι ακριβως θα μπορουσε

να κανει καλυτερα με τα χρηματα που εδωσε....

Non taken κοπριτη...απλα μου φαινεται "μικρη λυση" για "μεγαλο μηχανημα"...βεβαια να μου πεις οτι για defaults μια χαρα ειναι...

Αυτα που ειπα απλα τα εγραψα για να δειξω οτι ειναι καλο ειναι να κανεις μια ερευνα αγορας πριν παρεις κατι τοσο ακριβο...εκτος βεβαια αν το παληκαρι ειναι ο γιος του Λατση..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ison

Αυτα που ειπα απλα τα εγραψα για να δειξω οτι ειναι καλο ειναι να κανεις μια ερευνα αγορας πριν παρεις κατι τοσο ακριβο...εκτος βεβαια αν το παληκαρι ειναι ο γιος του Λατση..

ο γιος του λατση δεν ασχολειται με ακριβους υπολογιστες αλλα με ..ακριβες γκομενες..το πιασατε το υπονοουμενο ετσι??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από amartolos

ο γιος του λατση δεν ασχολειται με ακριβους υπολογιστες αλλα με ..ακριβες γκομενες..το πιασατε το υπονοουμενο ετσι??

[καμμενος mode on] Ειδες ολο μ@μ@κιες κανει το παληκαρι ...αντι να παρει κανα γερο pc ασχολειτε με γκομενες[καμμενος mode off]

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εγω που βγαζω 23.000 και εχω clockari μονο την απλη 6800 με 12pipes και ολο το συστημα (cpu,ram,vga,mobo) μου εχει κοστισει : 535euro κλεβω εκκλησια ε ; :devil:

edit :

3200 venice , albatron 6800 , msi neo2 platinum nf3 , ocz4800 platinum .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.