Jump to content



Philips 200W6 My new screen


gfa3

Recommended Posts

  • Replies 505
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Vadergr [Σήμερα, στις 10:24]

Υπαρχει τροπος να το καταλαβεις απο καποιο s/n στην οθονη?

Serialnumber consists of the following: XXXXAABBCCCCCCCC

First XXXX are not important

AA year

BB week

αν το ΑΑ είναι 06 έχει P-MVA 8ms, αν είναι 05 ή προηγούμενο έχει S-IPS 16ms

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dagalidis [Σήμερα, στις 10:32]

Πρέπει να βρούμε τρόπο να ανοίξουμε το Secret Menu της οθόνης....

Από εκεί θα καταλάβουμε εαν έχει ρυθμίσεις για AU Panel ή για S-SIPS panel...:(

και αυτό δε λέει τίποτα. έχω δει σε φόρουμ (δε θυμάμαι που take my word for it) ότι υπάρχει ΕΠΙΛΟΓΗ στο secret menu για να ΑΛΛΑΞΕΙΣ τον τύπο του panel που φαίνεται στο secret menu :bye:

δυστυχώς ο μόνος αξιόπιστος τρόπος για να ξέρεις τον τύπο του πάνελ είναι να ανοίξεις την οθόνη (bye bye εγγύηση)

Η πλάκα είναι ότι η Philips μου έχει στείλει σε απάντηση ότι η οθόνη μου έχει sips (ενώ έχει ΣΙΓΟΥΡΑ PMVA). Philips, you are lying you bitch and I know you are lying because you are just a lying bitch!

Link to comment
Share on other sites

Kάποιος σε Forum έλεγε ότι πρέπει η οθόνη να είναι χωρίς είσοδο σήματος και όσο είναι σβηστή κρατάς πατημένο το menu και ταυτόχρονα το Power on και σου εμφανίζει το κρυφό menu....

Eαν είναι κάπιος αυτή τη στιγμή μπροστά σε μία 200W6CS ας κάνει την δοκιμή Please και να μας πεί τι βλέπει.... :D :clap:

Link to comment
Share on other sites

α ρε dagalidis καταστροφή είσαι. Το μόνο που κατάφερα ηταν αν σβήσω το philips που λέει στην αρχή και να λέει αντί για no input signal, aging... Προς στιγμή φρίκαρα αλλά μόλις πήρε σήμα επανήλθε. Και αυτό πατώντας το auto το ok και το power on ταυτοχρονα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από NoDsl [Σήμερα, στις 12:08]

Προς στιγμή φρίκαρα αλλά μόλις πήρε σήμα επανήλθε. Και αυτό πατώντας το auto το ok και το power on ταυτοχρονα.

Σας μυρίζει κλανιά ή μου φαίνεται ? :D:jump:

Ελπίζω η καρδιά σου να επανήλθε στην θέση της... ;):p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από iceblade

Serialnumber consists of the following: XXXXAABBCCCCCCCC

First XXXX are not important

AA year

BB week

αν το ΑΑ είναι 06 έχει P-MVA 8ms, αν είναι 05 ή προηγούμενο έχει S-IPS 16ms

Αφου σας εχω πει, η οθονη μου ΜΑΜΑΕΙ! S-IPS ειναι 2005! :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από iceblade [Σήμερα, στις 12:06]

Η 200w6 που είναι κατασκευασμένη μέσα στο 2006 έχει P-MVA.Το έχω επιβεβαιώσει από τις γωνίες.

δηλαδη μετα απο 2 κομματια του 2006 εκανα upgrade σε οθονη του 2005??

(απο που φαινεται στο λινκ οτι εχει P-MVA?)

Link to comment
Share on other sites

Είναι παλαβοί στην Philips τελικά ......:mad:

Σήμερα που μίλησα με μιά κοπέλα μου είπε ότι σε μία εβδομάδα θα μου στείλουν μία καινούργια 200W6CS....:eek::confused:

Mα τις λέω με άλλα τρία άτομα που μίλησα μου είπαν ότι επειδή ΔΕΝ παράγεται ποιά η 200W6CS και δεν υπάρχει πουθενά καινούργιο Stock, μου είπαν ότι θα πάρω την 200WP7ES ως αντικατάσταση.....:whistling

Κένο 5 λεπτών για να μιλήσει με τους υπεύθυνους....

Μετά μου λέει ... σε μιά εβδομάδα από τώρα θα σας έρθει μιά εντελώς καινούργια 200W6CS.... :tomato:

Tραβάω τα βυζιά μου.....

Ακούστε τις είπα ..... έχω κάνει ήδη 2 RMA και περιμένω πάνω από 2 μήνες.... εαν μου στείλετε οθόνη που φοράει P-MVA Panel θα κάνω 3ο RMA και δε θα αφήσω γωνιά του INTERNET που να μην περιγράψω το τι τράβηξα με το SERVICE σας. Αγόρασα την οθόνη σας έχοντας ως ΒΑΣΙΚΟ κρητήριο το S-IPS Panel που φορούσε και όπως καταλαβαίνεται ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΚΑΝΕΝΟΣ είδους συμβιβασμό.... Οποια οθόνη μου έρθει με διαφορετικό PANEL θα έχει την ίδια τύχη με τις προηγούμενες ακόμη και εαν χρειαστεί να κάνω 20 RMA..

Exετε υποχρέωση να μου επιστρέψετε αυτό που πλήρωσα και ΔΕΝ ΕΧΩ.....

Σιγή άλλων 5 λεπτών για νέα συνενόηση με τους υπεύθυνους......

Συγνώμη για την αναμονή κύριε αλλά θα έχετε S-IPS Panel.......:blink: :blink: :confused:

Λέτε να μου στείλουν S-IPS Panel σκέτο να το τοποθετήσω εγώ στο σασί που έχω...... ?????

Θα σας έλεγε να ξανασκεφτείτε αρκετά πρωτού πάρετε μια Philips......:bye:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.