Jump to content



Philips 200W6 My new screen


gfa3

Recommended Posts

  • Replies 505
  • Created
  • Last Reply

Λοιπόν σχετικά με την δικιά μου περίπτωση παρέλαβα χθες την νέα οθόνη η οποία βέβαια δεν είναι του κουτιού αλλά είναι πιο καινούργια σε εβδομάδα κατασκευής απο την δικιά μου και βέβαι αγρατζούνιστη χωρίς dead pixels και μάλιστα για να είναι ήσυχοι μου έστειλαν από 2 ζευγάρια καλώδια...:D.

Αλλά για πείτε μου να μην ψάχνω 7 σελίδες....ποιες 2006άρες έχουν PVA και ποιες SIPS???????

Οπότε εγώ λέω να αράξω και αν έχω πρόβλημα αργότερα τότε να ξαναασχοληθώ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips [Σήμερα, στις 06:43]

Λοιπόν σχετικά με την δικιά μου περίπτωση παρέλαβα χθες την νέα οθόνη η οποία βέβαια δεν είναι του κουτιού αλλά είναι πιο καινούργια σε εβδομάδα κατασκευής απο την δικιά μου και βέβαι αγρατζούνιστη χωρίς dead pixels και μάλιστα για να είναι ήσυχοι μου έστειλαν από 2 ζυεγάρια καλώδια...:D.

Αλλά για πείτε μου να μην ψάχνω 7 σελίδες....ποιες 2006άρες έχουν PVA και ποιες SIPS???????

Οπότε εγώ λέω να αράξω και αν έχω πρόβλημα αργότερα τότε να ξαναασχοληθώ.

Aν σε ικανοποιεί αυτό που σου στείλανε μην κάνεις τον κόπο να μπείς πάλι σε διαδικασία RMA....

Θα μπλέξεις για μήνες και άκρη δε θα βγεί ....;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vadergr [Σήμερα, στις 08:11]

οσες ειναι του 2005 ειναι sips ,του 2006 ειναι pva.Το γραφει πισω στην οθονη.

του 2006 είναι P-MVA (Premium-Multidomain Vertical Alignment) και όχι PVA (Patterned Vertical Alignment)

dag sorry που θα σε στενοχωρήσω αλλά αν συο έρθει 200w6 να ξέρεις ότι θα έχει 99% P-MVA panel. Να το πω αλλιώς. 200w6 με sips panel 8ms g2g ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

Αρχική απάντηση από Snips [Σήμερα, στις 06:43]

Αλλά για πείτε μου να μην ψάχνω 7 σελίδες....ποιες 2006άρες έχουν PVA και ποιες SIPS???????

Οπότε εγώ λέω να αράξω και αν έχω πρόβλημα αργότερα τότε να ξαναασχοληθώ.

’ραξε και μην ξαναασχοληθείς γιατί το μόνο που θα γίνει είναι να χάσεις την ψυχική σου ηρεμία

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips [Σήμερα, στις 11:46]

Βέβαια μπορεί σε κανα εξάμηνο να "χαλάσει"..:whistling :whistling

Στάνταρ... Να είμαστε σίγουροι ότι έχουν ξεστοκάρει τελείως και από 200w6 :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MaGiCMaN

ρε παιδια μηπως εκανα βλακεια που παραγγειλα την 200wp7? ακουω(μαλλον βλεπω) ολα αυτα που λετε... :wassat: :...: :confused:

Για ποιον λογο?Παραγγειλες την ολοκαινουργια οθονη με το καλο το πανελ.Σουπερ εισαι.

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο... βασικα ακουγα οτι η philips εχει πολυ καλο rma, και με αυτα που λεγαται λεω μηπως αλλαξε τπτ... περιμενω και εγω την οθονη. χθες ειδα μια acer 20αρα και ηταν λιγο αισχος,πρεπει να ειχε ghosting.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MaGiCMaN

εχεις δικιο... βασικα ακουγα οτι η philips εχει πολυ καλο rma, και με αυτα που λεγαται λεω μηπως αλλαξε τπτ... περιμενω και εγω την οθονη. χθες ειδα μια acer 20αρα και ηταν λιγο αισχος,πρεπει να ειχε ghosting.

Μα δεν λεγονται ασχημα πραγματα εδω για την Φιλιπς.Απλα σε ενα μοντελο αλλαξε το πανελ.Παλι κορυφη ειναι σε rma.Δεν εχεις να φοβηθεις κατι.

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάλι δεν κατάλαβα εφ'όσον έχει σταματήσει η παραγωγή της 200W6CS και αντικαταστάθηκε με την σειρά 7, ΠΟΥ στο καλό θα βρούν να μου στείλουν μιά εντελώς καινούργια-συσκευασμένη 200W6CS ?????

Πέφτει πολύ δούλεμα μου φαίνεται, ή ο καθένας που μιλάω στο Help Desk δεν ξέρει τι του γίνεται και λέει τα δικά του... :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MaGiCMaN [Σήμερα, στις 13:13]

μαλλον θα λεει ο καθενας τα δικα του. εκτος και αν παρεις παλι καμια μεταχειρισμενη. 6αρα.

Λέγε τέτοια να σε κάνω εχθρό μου....:mad::p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.