Jump to content



3DMARK 06 Database - Bench Scores


RootX

Recommended Posts

  • Replies 295
  • Created
  • Last Reply

Παιδιά, όπως είπε κάποιος άλλος πιό πριν...ΝΤΡΟΠΗ.

Με κάρτα σαν την x850xt να μην μπορείς να παίζεις το 2ο test και να μπορεί η πεθαμένη η 6600.....

Θές να βάλεις ένα test που από κάρτες κάρτες που πωλούνται ευραίως(κακά τα ψέμματα δεν είναι όλοι τρελαμένοι να δώσουν τα κέρατά τους για 7xxx ή Χ1χχχ ) τις παίζουν μόνο οι NVidia, βάλε το σε μιά γωνίτσα και όποιος έχει nvidia ας το τρέξει. Όχι να μου το βάζεις να μετράει στο σκορ.

3dmark06.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker [Χθες, στις 21:14]

Δεν τον καταλαβαίνω αυτό....

Επειδή η ΑΤΙ έκανε μαμακία και δεν έβαλε SM3 τι φταίει το 3dmark?

Όλοι το ξέρατε ότι το SM3 είναι μελοντικό.....

Τί σχέση έχει αυτό με το να φτοιάχνεις σύγκριτικό πρόγραμμα.

Βάλε τον εαυτό σου και σκέψου.

Αν σου έλεγαν , φτοιάξε ένα πρόγραμμα που να συγκρίνει την πλειοψηφία των καρτών στην αγορά, δεν θα έψαχνες να βρείς μια κοινή συνισταμένη και εκεί επάνω να κάνεις τις δοκιμές σου?Για να δώσεις και μια τάξη μεγέθους ώστε ο χρήστης να ξέρει τι θα αγοράσει βρε αδερφέ.

Το extra τεστάκι θα το βάλεις ξεχωριστά για να χαίρονται όσοι μπορούν να το τρέξουν και όχι βασικό.

Τι έχουμε όμως εδώ?Τρέχω εγώ με μια x800xl και τρέχει και ένας με μια 6600GT και βγάζουμε το ίδιο :boxed:.

Μπορεί να είμαι υπερβολικός αλλά....κάποιος πρέπει και να πληρώσει την Βίλα του Producer της FutureMark.....

Και τα Καναδικά δολλάρια πρέπει να περάσουν από αναταλλακτήριο στις ΗΠΑ....

Και εγώ στην θέση τους αυτό θα έκανα για την ταμπακιέρα.Είναι απόλυτα θεμιτό,αλλά πείτε μας το βρε παιδιά.

Όχι "The Gamer's Benchmark" (my ass) αλλά "The Nvidiers Benchmark" και "Best Scored With NVidia" όπως στα παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

Σκέψου αυτούς που έχουν το SM3?

Δλδ να μην το δούν να χρησημεύει πουθενά...και μην ξεχνάμε ότι το SM3 είναι must τώρα....

Οπότε με αυτά που λές θα έπρεπε μετά από 5 μήνες που δεν θα υπάρχουν στην αγορά οι χ800 να βγάλει κια άλλο 3dmark....

Και στο κάτω κάτω...υπάρχει και το 3dmark05..

Είναι σαν να μου λές γιατι μιa gf2 gf3 den μπορεί να τρέξει το 3dmark05/06...έλεορ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker [Σήμερα, στις 14:22]

Σκέψου αυτούς που έχουν το SM3?

Δλδ να μην το δούν να χρησημεύει πουθενά...και μην ξεχνάμε ότι το SM3 είναι must τώρα....

Οπότε με αυτά που λές θα έπρεπε μετά από 5 μήνες που δεν θα υπάρχουν στην αγορά οι χ800 να βγάλει κια άλλο 3dmark....

Και στο κάτω κάτω...υπάρχει και το 3dmark05..

Είναι σαν να μου λές γιατι μιa gf2 gf3 den μπορεί να τρέξει το 3dmark05/06...έλεορ

Σε ποιό παιχνίδι ή εφαρμογή είναι must?

Εγώ δεν είπα να μην το έχει. Είπα να μην μετράει στο σκορ. Πώς έχει fill rate ας πούμε.

Και υπάρχει κάτι άλλο που ξεχνάς:

Οι 6xxx και οι X8xxx είναι που αυτόν τον καιρό πουλάνε στην πλειοψηφία της αγοράς. Λίγοι έχουν λεφτά να πετάξουν στις 7χχχ και Χ1χχχ.

Πολύ σωστά λές ότι υπάρχει και το 2005 για αυτές. Αυτό που θέλω όμως να τονίσω είναι το παιχνίδι των εντυπώσεων.Δεν το θεωρώ καθόλου τυχαίο αυτό που έγινε. Ή είναι τυχαίο ότι τα καινούρια benchmarks(και τα πιο ωραία από ότι είδα σε εικόνες:( ) είναι αυτά που απαιτούν SM3, και όλοι οι υπόλοιποι πάρτε την παλιοσαβούρα reloaded(οπως κάποιος εύστοχα παρατήρησε).

Link to comment
Share on other sites

ποντίφικα αν υποστηρίζανε τα αυριανά προγράμματα το χτεσινό υλικό δεν θα αναβαθμιζε κανένας....

πές μου άσχετα απο τεχνολογίες υλοποίησης που αφορούν άλλους και την τσέπη σου

τι δεν σου αρέσει στα νέα παιχνίδια???

ο φωτορεαλισμός?

η αντίδραση?

η φυσική?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον τελικα ειχα χαμηλο σκορ λογο drivers ειχα τους 81,95 και ειχα 1600 3dmarks...και εβαλα τους 81.98 και επιασα 2914 3dmarks!!!!!! διπλασια διαφορα μονο και μον απο drivers!!!!

Εχω 2 leadtek 6600 gt extreme version.... 565 core / 1240 ram:cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pontifikas [29-01-2006 18:59]

Παιδιά, όπως είπε κάποιος άλλος πιό πριν...ΝΤΡΟΠΗ.

Με κάρτα σαν την x850xt να μην μπορείς να παίζεις το 2ο test και να μπορεί η πεθαμένη η 6600.....

Θές να βάλεις ένα test που από κάρτες κάρτες που πωλούνται ευραίως(κακά τα ψέμματα δεν είναι όλοι τρελαμένοι να δώσουν τα κέρατά τους για 7xxx ή Χ1χχχ ) τις παίζουν μόνο οι NVidia, βάλε το σε μιά γωνίτσα και όποιος έχει nvidia ας το τρέξει. Όχι να μου το βάζεις να μετράει στο σκορ.

Ε όχι και πεθαμένη η 6600gt.

Βάλε δυο από δαύτες σε SLI με διπλοπύρηνο και πάρε μια γεύση από επιδόσεις.

Δεν είναι μόνο οτι υποστηρίζει SM3 αλλά έχει και ενσωματωμένο hardware video αποκωδικοποιητή DXVA (DirectX Video Acceleration) που ακόμα και οι καλύτερες δήθεν 6800 δεν τόχουν.

Στο μόνο που υστερούν είναι η μικρή μνήμη.

Αλλά τα παιχνίδια τα παίζουν όλα πολύ καλά σε SLI, ακόμα και τα πιό δύστροπα.

’σε που από τιμή δεν πιάνονται.

Βρίσκεις ελαφρά μεταχειρισμένες μέσα στην εγγύηση στο Giamba man. :woot:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.