Jump to content



Mεταλάδες-Ροκάδες λαμπιτες.


thrasher

Recommended Posts

Η συναυλία των Τοοl και Μastodon ήταν εμπειρία!Aν και η διοργάνωση ήταν μάυρα χάλια και αδικήθηκαν πολύ οι Μαstodon απο τον ήχο.Όλα τα λεφτά όταν ζητούσε μια εκ των διοργανωτών "να σβήσετε τα τσιγάρα και να μην τραβάτε φωτό γιατί Ο Τοοl δεν θα αποδώσει"....(Νο comments)

Κορυφαία φάση της συναυλίας,όταν ανέβηκαν και οι Mastodon πάνω στην σκηνή και μόλις τελείωσε το "happy scene" ο Maynard τους είπε "Get the F*** out now!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 214
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από lowin [11-01-2007 14:53]

Iron Maiden 11/3 enjoy:banging:

κατα 99.99999999% θα ειμαι εκει!!!

βασικα παιζει να ειμαστε τοτε Αθηνα εκδρομη με το σχολειο αλλα δεν με νοιαζει!

θα την κανω και ας με ψαχνει ολος ο στρατος και ολα τα στρουμφακια μαζι!

την προηγουμενη φορα δεν πηγα.... :o

αυτην την φορα δεν το χανω! :banging: (the proper smilie!)

Link to comment
Share on other sites

Τους έχεις ξαναδεί live τους παλαι ποτε θεούς του metal με τα γούνινα-πετσινα σωβρακάκια? Προσωπικά μετα το rock of gods το '99 ουτε σε βιντεο δε θελω να τους βλέπω...ο λόγος είναι οτι στη συντριπτική πλειοψηφία της διάρκειας των live προτιμούν να μιλάνε και να ποζάρουν παρά να παίζουν...τωρα αν γουστάρεις πάσο...

Φιλικά εννοείται.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από inertiacreep [Σήμερα, στις 17:16]

Τους έχεις ξαναδεί live τους παλαι ποτε θεούς του metal με τα γούνινα-πετσινα σωβρακάκια? Προσωπικά μετα το rock of gods το '99 ουτε σε βιντεο δε θελω να τους βλέπω...ο λόγος είναι οτι στη συντριπτική πλειοψηφία της διάρκειας των live προτιμούν να μιλάνε και να ποζάρουν παρά να παίζουν...τωρα αν γουστάρεις πάσο...

Φιλικά εννοείται.

Όχι δεν τους έχω ξαναδεί. Το ξέρω ότι πλέον έχουν γίνει άρκετα ποσέρια, αλλά κοίτα, αυτό που βγάζουν οι Manowar μέσα από τα αγαπημένα θρυλικά τους κομμάτια δεν το έχω ξανανιώσει με κανένα άλλο σχήμα!:worship:

Μπορεί πλέον να θεωρούντε γραφικοί από πολλούς, αλλά οι Manowar με αυτό το στυλ έγιναν γνωστοί και επιτυχιμένοι και δεν άλλαξαν (ανεξάρτητα αν η ποιότητα των κομματιών τους ίσως έχει πέσει λίγο στα δύο τελευταία) ποτέ σε αντίθεση με άλλους! :T:

Φιλικά και από μένα!

Black clouds on the horizon

Great thunder and burning rain

His chariot pounding,

I heard the heavens scream Ηis Νame!

:banging: :banging: :banging: :banging: :banging:

post-4662-1416072979,6519_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Saber_Rider

ΌΛΟΙ MANOWAR 4 Απριλίου!!!!

Καλά, ας περιμένουμε μέχρι τις 3 για να μην ακυρωθεί πάλι σαν τις ν προηγούμενες φορές τον τελευταίο χρόνο.

Θα πάω μόνο και μόνο για να θυμηθώ τα εφηβικά μου χρόνια και την καλύτερη συναυλία που έχω ζήσει ποτέ (Manowar ΣΕΦ).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από inertiacreep Τους έχεις ξαναδεί live τους παλαι ποτε θεούς του metal με τα γούνινα-πετσινα σωβρακάκια? Προσωπικά μετα το rock of gods το '99 ουτε σε βιντεο δε θελω να τους βλέπω...ο λόγος είναι οτι στη συντριπτική πλειοψηφία της διάρκειας των live προτιμούν να μιλάνε και να ποζάρουν παρά να παίζουν...τωρα αν γουστάρεις πάσο...

Φιλικά εννοείται.

Αυτό το Rock of gods μου έχει μείνει αξέχαστο και μένα...

Δεν τους είχα ξαναδεί, δεν πολυ πίστευα αυτά που άκουγα για τα live τους....πήγα!

Ε! κάποια στιγμή έψαχνα απεγνωσμένα για κανα καφάσι με ντομάτες η τίποτα εσπεριδοειδή εκεί γύρω! Τα λεφτά τα "πετάξα" λέω....δεν πετάω και τίποτα άλλο?

Τεσπα...Καλοί οι ΜΑNOWAR, μοναδικοί, δίνουν αυτό το mediavel-RPG style το οποίο μου αρέσει τρελλα.....αλλά όχι για LIVE! Εκει σαφώς και προτιμάμε BRUCE.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc

Καλά, ας περιμένουμε μέχρι τις 3 για να μην ακυρωθεί πάλι σαν τις ν προηγούμενες φορές τον τελευταίο χρόνο.

Θα πάω μόνο και μόνο για να θυμηθώ τα εφηβικά μου χρόνια και την καλύτερη συναυλία που έχω ζήσει ποτέ (Manowar ΣΕΦ).

Deep inside το ηξερα οτι ησουν ποζερας!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Rockwave. Αν και θα πήγαινα μόνο τελευταία μέρα (30/6 Mastodon,Slipknot). Έρχονται και οι Blind Guardian μέσα στον Ιούλιο, και οι AC/DC τον Μάιο.

εκει χανουμε φετινο Roadburn .

Οτι και να πουμε ειναι λιγο.

(η τιμη για 3ημερο φεστιβαλ ειναι 90 ευρω και απλα δειτε λιστα με ονοματα στο λινκ που εβαλα παραπανω)

Link to comment
Share on other sites

εκει χανουμε φετινο Roadburn .

Οτι και να πουμε ειναι λιγο.

(η τιμη για 3ημερο φεστιβαλ ειναι 90 ευρω και απλα δειτε λιστα με ονοματα στο λινκ που εβαλα παραπανω)

Εμ, εκεί είναι Ευρώπη...κορυφαίο line-up! Neurosis, Baroness, St. Vitus, Wino, Cathedral, Amen Ra, Orange Goblin...

Είναι και σε ~3 βδομάδες...μήπως να κανονίσουμε μια εκδρομούλα, να πάμε να δούμε και κανένα μουσείο; :p

Ομοίως σε Wacken & Hellfest (χαμός, έχει πέσει το site επί του παρόντος)

Κατά τα άλλα Slipknot & Mastodon ίσως πάω αν δεν τρέχω πουθενά αλλού εκείνη τη μέρα...

AC/DC πόσοι πήρατε εισιτήριο? Εγώ έχω :shifty::banging:

Link to comment
Share on other sites

Εμ, εκεί είναι Ευρώπη...κορυφαίο line-up! Neurosis, Baroness, St. Vitus, Wino, Cathedral, Amen Ra, Orange Goblin...

Είναι και σε ~3 βδομάδες...μήπως να κανονίσουμε μια εκδρομούλα, να πάμε να δούμε και κανένα μουσείο; :p

Ομοίως σε Wacken & Hellfest (χαμός, έχει πέσει το site επί του παρόντος)

Κατά τα άλλα Slipknot & Mastodon ίσως πάω αν δεν τρέχω πουθενά αλλού εκείνη τη μέρα...

AC/DC πόσοι πήρατε εισιτήριο? Εγώ έχω :shifty::banging:

παιζουν πολλα εισητηρια και οχι σε piasokol τιμες.

το σκεφτομαι σοβαρα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.