Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Οχι κανενα μηνυμα που τετοια τυχη.. :p Απλα παγωνει το pc και δεν κουνιεται τιποτα ουτε ο κερσορας ουτε τιποτα και θελει αναγκαστικα reset.

Παντως και να δουλεψει με underclock παντην πισω εφοσον στο κανει στα στοκ (αρκει να εισια σιγουρος οτι φταει η καρτα)

εγω πχ αν ανοιξω οτιδηποτε παιχνιδι και απο πισω τρεχει ο chrome με οτιδηποτε java η flash ξερω οτι θα μου παγωσει η οθονη και θα μου βγαλει οτι ο οδηγος σταματησε να αναποκρινετε

Link to comment
Share on other sites

Προφανως καλαταβαινω τη διαφορα αλλα δεν ειναι φυσιολογικο beta η alpha η w/e να σου κρασάρει ολο το συστημα σε stock συχνότητα. Δεν ηταν οι drivers τελικα ομως γιατι ξανακολλησε με τους official(η και αυτοι εχουν προβλημα δεν ξερω..), οποτε τζαμπα τους κατηγορησα παραπανω το αναγνωριζω..

Μαλλον η καρτα δεν ειναι stable αν και stock και τωρα δοκιμαζω με underclock. Δεν ξερω μπορει να επεσα στην περιπτωση προβληματικης αλλα η εμπειρια μου μεχρι στιγμης με AMD δεν ειναι και η καλυτερη, τοσο απο θεμα stability οσο και επιδοσεων. Το frame rate πεφτει αποτομα, το min frame rate ειναι χαλια και εχω αρκετα κολληματακια στα παιχνιδια. Το μετανιωσα που δεν εδωσα παραπανω να παρω μια nVidia να ξεμπερδευω..

Ενταξει δεν εφταιγαν για το κολλημα που μου κανει αλλα το γεγονος οτι εχει χειροτερους drivers απο την nVidia γιατι κανεις λες και το ακους πρωτη φορα??

εχω εδω και 1 χρονο την 6870 ,οπιοδηποτε παιχνιδι εχω τρεξει , ποτε δεν ειχα θεμα.. μαλον φιλε επεσεσ στην περιπτωση...

Link to comment
Share on other sites

:fun:

AMD Catalyst 13.4 από φίλο που έχει φίλο που δουλεύει στην AMD :)

Τους κάνω εγκατάσταση τώρα για να επιβεβαιώσω κιόλας.

--EDIT--

Δουλεύουν μια χαρά... απλά στον installer ο τύπος έβαλε την φάτσα του LOL.

To ESET πάντως δεν μου έβγαλε κάνα warning! Μου είπαν οτι αυτοί οι drivers θα βγούνε 28/4

Έγινε επεξεργασία από Johny69
Link to comment
Share on other sites

:fun:

από φίλο που έχει φίλο που δουλεύει στην AMD :)

Τους κάνω εγκατάσταση τώρα για να επιβεβαιώσω κιόλας.

--EDIT--

Δουλεύουν μια χαρά... απλά στον installer ο τύπος έβαλε την φάτσα του LOL.

To ESET πάντως δεν μου έβγαλε κάνα warning! Μου είπαν οτι αυτοί οι drivers θα βγούνε 28/4

Κανονικοί μου είπαν ότι είναι... το επιβεβαιώνει και το control panel... γράφει 13.4

Ειναι απλα 'μονταρισμενοι' απο καποιον που γραφει στο guru φιλε μου, οι συγκεκριμενοι απεχουν απο την πραγματικοτητα.........

Link to comment
Share on other sites

Με δούλευαν δηλαδή? Κρίμα και νόμιζα πως ήταν όντως οι 13.4

Μην μπερδευεσαι.

Η version ειναι υπαρκτη, ο συγκεκριμενος οδηγος ειναι μονταρισμενος.

Εγω θα σου προτεινα να περιμενεις τον 13.5 beta που θα βγει σε πολυ λιγες μερες.

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

... απλά στον installer ο τύπος έβαλε την φάτσα του LOL.

[MENTION=9179]atiman[/MENTION]

Καταντάς τραγικός φίλε.

Κατηγορείς για ψεύτη και καραγκιοζιές τυπά που leakάρει καθημερινά τόνους πράγμα και από μέσα από την Intel... way to go.

Κανεις μεγαλο λαθος, ξαναδιαβασε..

Οταν ο οδηγος κυκλοφορει σε zip και υπαρχει εστω και μια αναφορα σε κατι οπως το παραπανω, πως κατηγορεις εμενα?

Δεν κατηγορησα κανενα για ψευτη, ειπα οτι ο συγκεκριμενος οδηγος ειναι μονταρισμενος - και δεν με ενδιαφερει απο ποιον και σε ποιον βαθμο, ουτε το γιατι.

Εγινα σαφεστερος τωρα?

P.S

Εξαλλου η εμπειρια απο τον προηγουμενο οδηγο 13.Χ που ανεβασε, τον οποιο και μονταρισε για να δουλευει σε ολες τις καρτες, ενω δεν ηταν κατασκευασμενος γι αυτο, λεει οτι ο 'τυπας' τα πειραζει.....

Εχεις τον χρονο να το παρεις πισω.

Έγινε επεξεργασία από atiman
Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτοι official drivers που αναφέρονται σε υποστήριξη OpenGL 4.3.

[MENTION=9179]atiman[/MENTION]

Τα ρολόγια σε idle τα έχουν φτιάξει ;

Εκτός από το performance στα παιχνίδια, οι 13.5 beta προσφέρουν κάτι παραπάνω από τους certified 13.4 ;

Update:

Πέρασα τους 13.5 beta 2 στα Win 7 και τα ρολόγια είναι μια χαρά.

Μόνο που δεν ειναι OpenGL 4.3 drivers (1 extension)

Πέρασα τους 13.4 στα Win 8 και μισοείναι OpenGL 4.3 (10 extensions στις 18)

Έγινε επεξεργασία από NikosD
Link to comment
Share on other sites

Οι 13.5 beta 2 ειναι στην ουσια ιδιοι με τους 13.3 beta 3 με μικρες βελτιωσεις στην αποδοση του crossfire και περιεχουν το ASIC της 7990. Δεν υποστηριζουν OpenGL 4.3.

Οι 13.4 ειναι νεωτεροι οδηγοι, υποστηριζουν OpenGL 4.3, αλλα δεν περιλαμβανουν τα ανωτερω.

4Κ video decoding, προς το παρον οχι.

Link to comment
Share on other sites

μία ερώτηση να κάνω.

έχω την 7870 tahiti le jocer edition και απο drivers επίσημους 12.11

να κάνω την αναβάθμιση σε 13.4 και μετά να βάλω και τα profile που λέτε. και επίσης πρώτα θα κάνω απεγκατάσταση τους παλιούς με κάποιο πρόγραμμα η θα κάνει μόνο του τη δουλειά το πακέτο των drivers που θα κατεβάσω?

Έγινε επεξεργασία από matrixgeo
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.