Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Αντε και "φρεσκο" CCC 8.10 HotFix

737-38664: Far Cry 2, Stalker Clear Sky, Brother In Arms - Hell's Highway HotFix.......:help1:

This hotfix

* Improves performance for the DirectX 9 version of Far Cry 2 on CrossFire™ compatible systems

* Improves performance for the DirectX 10 version of Far Cry 2 on both single and CrossFire™ compatible systems

* Improves performance for the DirectX 10 and DirectX 10.1 version of Stalker Clear Sky on both single and CrossFireX configurations at higher resolutions

*

Brothers in Arms - Hells Highway no longer displays corruption on the 'Black Friday' level.

Έγινε επεξεργασία από stratos1978
Link to comment
Share on other sites

Επειδή εμένα το link του Στράτου δέν μου παίζει, το βρήκα εδώ

http://support.ati.com/ics/support/default.asp?deptID=894

Thanks για την ενημέρωση Stratos1978 γιατί είχα ξενερώσει με το Brothers.

Βεβαία , τώρα υπάρχουν πολλά games για ατελείωτες ώρες λιωσίματος.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια βασικα εβαλα cf στο συστημα της υπογραφης... παω να παιξω crysis warhead κ τα πινω... με το που τελιωνει το loading κ με βαζει στη πιστα με πεταει στην επιφανεια εργασιας. Απ'οτι διαβασα παιζει γενικα prob με το cf στο warhead... παιζει κανα fix ? :help:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες την βοήθειά σας.....παλεύω 2 ώρες ακριβώς να περάσω drivers στην ASUS4870x2 και δεν τα έχω καταφέρει ακόμα....είτα 8.10 είτε 8.10 hotfix έιτε μόνο τους dd χωρίς CCC,κάθε φορά και διαφορετικά μηνύματα.....1) inf not found, drivers not installed, 2) Κάνω restart κανονικά (installation xωρίς πρόβλημα αλλά δεν βρίσκει τον οδηγό...ATI driver not found....

Εχω πελαγώσει .... γύρω στις 20 φορές έχω βάλει τους οδηγούς.....Η απεγκατάσταση γίνεται πλήρης

Adapter information: chip type, DAC type, Adapter String, Bios Info Unavailable!!!

Link to comment
Share on other sites

να προσθέσω έχω Vista 64 bit ultimate με SP2, η εγκατάσταση /απεγκατάσταση γίνεται χωρίς να λειτουργούν antivirus κτλ. και πως όταν κάνω απεγκατάσταση των οδηγών και restart δεν μου βγάζει μήνυμα ότι βρέθηκε νέο hardware κτλ.....

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

μπορει να ειναι μ@μ@κι@ αυτο που θα πω αλλα εχεις περασμενο netframework 2.0 ?

Οταν κανουμε pencil mod στο hwmonitor δειχνει τη διαφορα στα volt στη καρτελα για τη καρτα γραφικων η μοναχα με πολυμετρο γινεται δουλεια?

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα λύθηκε ....Είχε χαθεί το inf file....Αφού έκανα unistall to ATI CCC και driver, μπήκα σε Safe mode και έσβησα ότι είχε σχέση με ΑΤΙ..... (C:, system32/ati****, C system32/drivers & στο Application data/Roaming Files κτλ)

B) Driver cleaner Pro....

c) Unistall από device manager τους drivers (Controller VGA) οπότε και ξανέψαξε για το inf της 4870χ2 (εμφανίζεται 2 φορές) και restart...

d) Εγκατάσταση των drivers κανονικά

thanx στο gomarακο για την βοήθειά του μέσω msn

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα λύθηκε ....Είχε χαθεί το inf file....Αφού έκανα unistall to ATI CCC και driver, μπήκα σε Safe mode και έσβησα ότι είχε σχέση με ΑΤΙ..... (C:, system32/ati****, C system32/drivers & στο Application data/Roaming Files κτλ)

B) Driver cleaner Pro....

c) Unistall από device manager τους drivers (Controller VGA) οπότε και ξανέψαξε για το inf της 4870χ2 (εμφανίζεται 2 φορές) και restart...

d) Εγκατάσταση των drivers κανονικά

thanx στο gomarακο για την βοήθειά του μέσω msn

Είσαι πολύ τυχερός. Εμένα το κάνει ακόμα και σήμερα με όσες ΑΤΙ κι αν έχω αλλάξει και ό,τι κι αν έχω προσπαθήσει. Η μοναδική λύση είναι να βάλεις τα πακέτα οδηγών ανεξάρτητα. Δηλαδή τον driver μόνο του και το control center μόνο του. Το λέω σε περίπτωση που συμβεί ξανά σε κάποιον. Μόνο στα vista γίνεται. Στα ΧΡ όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.