Jump to content



Ποια θα είναι η επόμενη επένδυση στον Η/Υ σας;


TheLab

Ποια θα είναι η επόμενη επένδυση στον Η/Υ σας;  

222 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από mariosalice [Σήμερα, στις 06:38]

Μάλλον για τα Χριστούγεννα λέω να πάω σε Conroe με κάρτες γραφικών dirctX10 και αυτή τη μητρική.

http://www.excaliberpc.com/ASUS_P5N32-SLI_Premium_NVIDIA_nForce/P5N32-SLI_Premium_WiFi-AP/partinfo-id-569502.html

ΑΨΟΓΗ φίλε αυτή η ASUS!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 173
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από mariosalice

Μάλλον για τα Χριστούγεννα λέω να πάω σε Conroe με κάρτες γραφικών dirctX10 και αυτή τη μητρική.

http://www.excaliberpc.com/ASUS_P5N32-SLI_Premium_NVIDIA_nForce/P5N32-SLI_Premium_WiFi-AP/partinfo-id-569502.html

Aς ελπισουμε οτι θα πηγαινει καλυτερα απο αυτη εδω

http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=2820&p=4

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Silender [Χθες, στις 18:03]

AM2 Athlon 64 X2 3800+ για μένα αυτή τη στιγμή... με καλύπτει και με το παραπάνω για τα χρήματά του. Θα με κρατήσει για 1 με 1.5 χρόνια για Saturn emulation που θέλω :p:dots:

daytona usa & vf2 & panzerdragon FTW

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable [Σήμερα, στις 11:59]

I know, γι'αυτο λεω ας ελπισουμε

Πάντως μεγάλο FSB δεν θα έχει.

Είδα preview από την DFI lanparty που στηρίζεται στο ίδιο chipset και άλλοι πιάνουν 300 άλλοι λίγο παραπάνω σταθερά, αλλά δεν κάνει για μικρούς επεξεργαστές.

Σε συνδυασμό όμως με καλό επεξεργαστή θα είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος στήνει μηχάνημα τώρα καλό θα ειναι να λάβει ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ υπ'όψη του τα VISTA.

Διότι όταν με το καλό βγούνε πιστεύω πως ολοι θα θέλουμε ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ και ας λένε ΟΛΟΙ πως η τάδε μητρική σηκώνει VISTA άρα και PCI Xpress DX10 και κολοκύθια τούμπανα.

Προσωπική άποψη ειναι αυτή που γράφω : Δλδή πως κανένα μηχάνημα που μπορεί να στηθεί τώρα ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΙΖΕΙ ΤΑ Windows Vista ΣΩΣΤΑ!!!!Τότε θα βγούν νέα εργαλεία!!!!!!Που ΔΕΝ θα σέρνονται με αυτά τα Windows πάνω τους.Αντίθετα θα πετάνε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από AnonymousJ [Σήμερα, στις 16:19]

Προσωπική άποψη ειναι αυτή που γράφω : Δλδή πως κανένα μηχάνημα που μπορεί να στηθεί τώρα ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΙΖΕΙ ΤΑ Windows Vista ΣΩΣΤΑ!!!!Τότε θα βγούν νέα εργαλεία!!!!!!Που ΔΕΝ θα σέρνονται με αυτά τα Windows πάνω τους.Αντίθετα θα πετάνε!!!!

Δηλαδή αν δεν έχω Kentsfield δε θα μου παίζουν καλά τα Vista(κοντά είναι οι ημερομηνίες τους)??? Νομίζω τα παραλές λίγο... Προχθές τα έτρεξα σε virtual PC(Virtual PC 2004 SP1) με 523ΜΒ RAM από Northwood 3.0GHz με GPU FX5500, σέρνονται δε λέω. Αλλά δε δέχομαι οτι με τον Athlon 64 X2 3800+ AM2 και την 7950GX2 δεν θα τρέχουν σωστά!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από AnonymousJ [Σήμερα, στις 16:19]

Οποιος στήνει μηχάνημα τώρα καλό θα ειναι να λάβει ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ υπ'όψη του τα VISTA.

Διότι όταν με το καλό βγούνε πιστεύω πως ολοι θα θέλουμε ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ και ας λένε ΟΛΟΙ πως η τάδε μητρική σηκώνει VISTA άρα και PCI Xpress DX10 και κολοκύθια τούμπανα.

Προσωπική άποψη ειναι αυτή που γράφω : Δλδή πως κανένα μηχάνημα που μπορεί να στηθεί τώρα ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΙΖΕΙ ΤΑ Windows Vista ΣΩΣΤΑ!!!!Τότε θα βγούν νέα εργαλεία!!!!!!Που ΔΕΝ θα σέρνονται με αυτά τα Windows πάνω τους.Αντίθετα θα πετάνε!!!!

Μόνο κάρτα γραφικών DirectX10 θα χριεαστεί και τίποτα άλλο για όσους έχουν PCIe.

Εκτός και αν μου διαφεύγει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Kατ' αρχήν ΔΕΝ μπορείς να κρίνεις με την εγκατάσταση των VISTA σε Virtual PC.

Πάμε παρακάτω Υπάρχει και το θέμα των μνημών που θα ειναι DDR 2( αλλά ισως να παίξουν και οι παληές γνωστές RAMBUS) αλλά μέχρι να βγούν τα VISTA σίγουρα θα παίζουν ΟΧΙ στα 667 αλλά ούτε και στα 800 ή στα 1066, θα εχουν ανέβει παραπάνω ΚΑΙ ΕΔΩ ρωτάω σε ποιά μητρική θα κάτσουν????(Θα μου πείτε πως κυκλοφορούν ήδη κάποιες ) Ε λοιπόν εμένα δεν με πείθουν αυτά που κυκλοφορούν τώρα.ΠΕΛΑΤΕΣ ΨΑΧΝΟΥΝ !!!!!!!!!!

Τέλος πάντων προσωπική άποψη εξέφρασα και όποιος θέλει την ακούει οποιος ΔΕΝ θέλει δεν την ακούει.

Και για να το τελειώνω το θέμα από μεριάς μου ΠΡΟΤΙΜΑΩ 1000 φορές να περιμένω ΠΡΩΤΑ να κυκλοφορήσουν τα VISTA και αφού κυκλοφορήσουν μετά από 3-6 μήνες θα μιλήσω και για HARDWARE!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ακους τι λες, σιγά μη δεν παίξουν με μνήμες 667 και οι απλές ddr μια χαρά θα παίζουν και οι Sdram αρκεί να έχεις ποσότητα. Εσυ τι νομίζεις ότι θα κάθεται να κοιτάει τι είδος μνήμης έχεις και ανάλογα θα παίζει; Ζήτω που καήκανε

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από AnonymousJ

...........

Και για να το τελειώνω το θέμα από μεριάς μου ΠΡΟΤΙΜΑΩ 1000 φορές να περιμένω ΠΡΩΤΑ να κυκλοφορήσουν τα VISTA και αφού κυκλοφορήσουν μετά από 3-6 μήνες θα μιλήσω και για HARDWARE!!!!!!!

Ε καλα εσυ το πας μακρια, σε ενα χρονο πολλα αλλαζουν, την εποχη που θα βγουν τα Vista παντως αν εξαιρεσεις τις vgas στα αλλα δεν αναμενονται σημαντικες αλλαγες, και βαζω και στοιχημα για αυτο....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.