Jump to content



Ποια θα είναι η επόμενη επένδυση στον Η/Υ σας;


TheLab

Ποια θα είναι η επόμενη επένδυση στον Η/Υ σας;  

222 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 173
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από blade_pan [Σήμερα, στις 11:29]

Εχθες πηρα conroe E6600 και μια gigabyte DQ6...

Απο κει και περα επομενη αγορα κανα routeraki της προκοπης...

Μεγειές και καλά Clockια..... :T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dagalidis

Μεγειές και καλά Clockια..... :T:

ευχαριστω αλλα οχι ακομη...

clockaρω για πτυχιο τωρα....:D και ειμαστε απο τους λιγους με μονη εξεταστικη γμτ!!!

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου ειναι να μην πάρεις ΤΤ τροφοδοτικό . Αν θες κάτι σοβαρό πάνε κοιτα κάτι σε pcpowercooling ,,, http://www.pcpowercooling.com/products/power_supplies/ .

Επισης μην το ''δένεις'' πώς φταίει το psu . απλά το core μπορει να μην ανεβαίνει άλλο μετά απο κάποια mhz , η αλλιώς μετά απο κάποιο όριο ρεύματος vcore [αν κατάλαβα καλά οπως εξηγησες πρίν] .

Ενα enermax 600W πάντως κρατούσε τον pentium d805 στα 4.5g με 1.6vcore <--- ατελείωτα watts :hehe: , με φαν 12ρια αρκετά λάμπες κλπ κλπ .

Link to comment
Share on other sites

http://www.enermax.it/scheda_tecnica_alimentatori.php?id_prod=142&serie=Alimentatori%20Serie%20Noisetaker%20II%20SFMA%20ATX%2012V%20v2.2

Και αυτό εδώ ειναι πολύ καλό. ΕΝΕΡΜΑΧ 600 W με 3 χρόνια εγγύηση.

Το link ειναι ΙΤΑΛΙΚΟ αλλά τα βασικά τα καταλαβαίνει ο οποιοσδήποτε.

Εχει ρυθμιζόμενο FAN Speed or Auto και πολλά ακόμα.

Y.Γ. Ειναι ίδιο με αυτό που "φοράει" το δικό μου μηχάνημα.Αλλά δουλευει και για περισσότερο καινούργιους επεξεργαστές.(Ετσι γράφει το manual)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από blade_pan [Σήμερα, στις 11:13]

To enermax το 600ρι το χω προσωπικα και στο προτεινω ανεπιφυλακτα!

αθορυβο και δε μασαει τον πωπo του!:D

Κι εγώ έχω Enermax Noisetaker 600W σε δύο υπολογιστές και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος (rig υπογραφής)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να ποια θα είναι η επόμενη αγορά μου

Netgear RangeMax NEXT Wireless Router

(MPN: WNR854T)

Συν δυο PCI wireless κάρτες για το ασύρματο δίκτυο.

Στηρίζεται στο νέο πρότυπο 802.11n

Έχει 4 gigabit ethernet ports και 1 ADSL είσοδο.

Το ασύρματο δίκτυο δεν επηρεάζεται από τοίχους και άλλα εμπόδια, έχει 17 φορές μεγαλύτερη εμβέλεια από το 802.11g και ταχύτητα 300Mbps.

http://www.netgear.com/Products/RoutersandGateways/RangeMaxNEXTWirelessRoutersandGateways/WNR854T.aspx

Link to comment
Share on other sites

Χε χε χε.

Έτσι νόμιζα κι εγώ οτι επειδή το IEEE 802.11n δεν είναι final, οτι δεν υπάρχουν και προιόντα διαθέσιμα.

Πώς μου ήρθε λοιπόν χθες και λέω, δεν ψάχνω για προιόντα αντί για την οριστικοποίηση του πρωτοκόλλου?

Δεν πίστευα τα μάτια μου όταν είδα το προιόν διαθέσιμο.

Τα προιόντα από την ίδια εταιρία θα είναι συμβατά μεταξύ τους.

Μελλοντικά βέβαια υπάρχει ο κίνδυνος να έρθει κάποιος φίλος με laptop που υποστηρίζει το τελικό IEEE 802.11n και να συνδεθεί στο router μου g λόγω ασυμβατότητας.

Νομίζω οτι είναι τραβηγμένο από τα μαλλιά.

Έχω την αίσθηση οτι αυτό θα είναι το τελικό πρωτόκολλο.

Δεν αλλάζουν εύκολα οι προδιαγραφές από μέρα σε μέρα.

Νομίζω οτι πολύ σύντομα θα δούμε το τελικό IEEE 802.11n και συγχρόνως σωρεία προιόντων που θα το υποστηρίζουμ.

Ξαφνικά θα δούμε όλα τα g να εξαφανίζονται από την αγορά και να πουλιούνται στην ξεφτίλα.

(όσοι έχετε μαγαζιά σκεφτείτε πριν κάνετε παραγγελίες και διώξτε το στοκ).

Το προιόν γράφει τα εξής στην ιστοσελίδα που έδωσα:

Draft-n Compliant refers to compliance with IEEE 802.11n draft specification version 1.0 only.

Αυτό προσωπικά με υπερκαλύπτει σε συνδυασμό πάντα με τα απίστευτα χαρακτηριστικά του προιόντος.

Από τη στιγμή μάλιστα που είναι διαθέσιμο εδώ και τώρα, δεν έχω κανένα λόγο να μείνω στα 108 που έχω τώρα με το αντίστοιχο Netgear της υπογραφής.

Το σημαντικότερο είναι οτι δεν θα έχω μείωση του ping στα παιχνίδια όταν γίνονται συγχρόνως προσβάσεις στο Internet και στο δίκτυο από όλους τους υπολογιστές και θα έχει αξιοπρεπή σύνδεση και εκείνος ο υπολογιστής που είναι 20 μέτρα μακρυά, πίσω από τοίχους.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από blade_pan [Σήμερα, στις 11:02]

mariosalice οταν ερθει σφυρα και εδω...

Απλα κοιταξτε το Linksys WRT350N εχει και gigabit switch!

http://www.costcentral.com/proddetail/Linksys_Wireless_N_Gigabit_Router_with_Storage_Link_WRT350N/WRT350N/K45738/

Και το Netgear WNR854T έχει 4 gigabit ethernet και επιπλέον δεν έχει κεραίες εξωτερικές όπως το Linksys. Μου αρέσει περισσότερο.

Η σειρά επίσης είναι πλήρης. Δηλαδή εκτός από τον router έχει και κάρτες pci και USB και για φορητούς.

Αυτή τη φορά φαίνεται οτι έχουν κάνει καλή δουλειά στο σχεδιασμό.

Η υποστήριξη επίσης είναι καλή.

Απαντούν στα e-mail και δεν λένε κουταμάρες.

Παλιότερα που είχα Linkys δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος και από τότε τα αποφεύγω.

Όχι οτι το Netgear που έχω τώρα είναι τέλειο.

Έχει και αυτό τα προβληματάκια του.

Για παράδειγμα ζεσταίνεται και μια φορά στο τόσο αναγκάζομαι να του κάνω reset για να ξεκολλήσει.

Το άνοιξα και του έβαλα κάποιες ψύκτρες χάλκινες και από τότε χτύπα ξύλο πάει καλά εδώ και δύο μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.