Jump to content



Ποια θα είναι η επόμενη επένδυση στον Η/Υ σας;


TheLab

Ποια θα είναι η επόμενη επένδυση στον Η/Υ σας;  

222 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 173
  • Created
  • Last Reply

12αρια ανεμιστηρια παιρνει αυτο ή 9αρια?

εγω μαλλον θα χρειαστω ριζικη αλλαγη στο συστημα μου...

ο 3αρις venice μου στα 2.7 δεν μου αρκει πλεον.(οι dual core απο οσο βλεπω υποστηριζονται ολο και περισσοτερο απο app& win.) ουτε η 6600 απλη. θα περιμενω ομως,μπορει και μεχρι τα χριστουγεννα και μετα να παμε σε κατι δυνατο.Ισως παρω κανενα οπτερονακο ή κανα 3800 χ2 για να παιζω μεχρι τοτε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dagalidis [Σήμερα, στις 14:56]

Η αναβάθμιση που θα κάνω είναι στο Case Μου.... :p

Θα πάρω σήμερα ένα Chiftec BA-01 (Tερας Διαστάσεων) και ΤΙΠΟΤΑ άλλο.... :D

Πολύ όμορφο αυτό το κουτί.΄

Όταν το πάρεις πόσταρε εικόνες κατά το στήσιμο καθώς θα το φτιάχνεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από AnonymousJ [Σήμερα, στις 13:47]

Kατ' αρχήν ΔΕΝ μπορείς να κρίνεις με την εγκατάσταση των VISTA σε Virtual PC.

Πάμε παρακάτω Υπάρχει και το θέμα των μνημών που θα ειναι DDR 2( αλλά ισως να παίξουν και οι παληές γνωστές RAMBUS) αλλά μέχρι να βγούν τα VISTA σίγουρα θα παίζουν ΟΧΙ στα 667 αλλά ούτε και στα 800 ή στα 1066, θα εχουν ανέβει παραπάνω ΚΑΙ ΕΔΩ ρωτάω σε ποιά μητρική θα κάτσουν????

Πλάκα μου κάνεις??? Μα ίσα ίσα αφου έτρεξαν σε Virtual PC το οποίο είναι υποδεέστερο από το original μηχάνημα θα τρέξει πολύ καλύτερα αν τα εγκαταστήσω κανονικά. Η έκδοση που χρησιμοποίησα είναι η Pre-RC1 από το site της ιδιας της Microsoft και όχι από torrent-άδικο site. ’λλα έτσι για να έχουμε να λέμε θα τα στήσω σήμερα στο original μηχάνημα(P4 Northwood 3.00GHz, 1024MB DDR400 PC3200 Kingston Value, Abit IS7 rev2.0,MSI Geforce FX5500 256MB). Εγώ σου λέω οτι εκτός από το Microsoft Aero όλα τα υπόλοιπα θα δουλέψουν μια χαρά.

Φυσικά και τα Vista έχουν τρελές απαιτήσεις. Σε σχέση όμως με την προηγούμενη έκδοση τους και όχι σε σχέση με τα σημερινά μας PC. DX10 κάρτα(στο άμεσο μέλλον, δηλαδή με την κυκλοφορία του λειτουργικού) θα χρειαστεί κάποιος που ασχολέιται με games και ΟΧΙ αυτός απλά θέλει να αναβαθμιστεί. Τα Vista χρειάζονται DX10 VGA όμως δεν την απαιτούν. Δούλεψα Aero με FX5790 Ultra και δε θα δουλέυω με τις τωρινές κάρτες. Τι νομίζεις πως θα απαιτούν ta Vista μηχάνημα για Crysis??? Δε λέω οτι το κατεβαστήρι μου μπορεί να δουλέυει με Vista ως πρωτεύον λειτουργικό, όμως τα σηκώνει και με το παραπάνω δοκιμασμένα. :T:

Αυτό που είπες με τις μνήμες DDR2 ότι δε θα σηκώνουν Vista το είπες για να γελάσουμε έτσι? :banging:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dagalidis [Σήμερα, στις 12:56]

Η αναβάθμιση που θα κάνω είναι στο Case Μου.... :p

Θα πάρω σήμερα ένα Chiftec BA-01 (Tερας Διαστάσεων) και ΤΙΠΟΤΑ άλλο.... :D

Φοβερό κουτάκι φίλε μου άντε και καλό modding να χαρεί και λίγο το ματάκι μας!!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από plessinho-13-

Φοβερό κουτάκι φίλε μου άντε και καλό modding να χαρεί και λίγο το ματάκι μας!!!!!:D

Δεν ειναι για modding αυτος φιλε, καλα καλα δεν μπορει να κερδισει κατι κοριτσακια στο cod2, χοχοχο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dagalidis [Σήμερα, στις 14:56]

Η αναβάθμιση που θα κάνω είναι στο Case Μου.... :p

Θα πάρω σήμερα ένα Chiftec BA-01 (Tερας Διαστάσεων) και ΤΙΠΟΤΑ άλλο.... :D

Πολύ καλή αγορά....Εγώ το πήρα και βρήκα την υγειά μου! Το μόνο μου ερώτημα είναι για το πως θα φουλάρουμε τα 6 χ 5,25?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mainframe [Σήμερα, στις 14:26]

Πολύ καλή αγορά....Εγώ το πήρα και βρήκα την υγειά μου! Το μόνο μου ερώτημα είναι για το πως θα φουλάρουμε τα 6 χ 5,25?

’μα έχεις λεφτά όλα γίνονται!!!!!:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable [Σήμερα, στις 14:18]

Δεν ειναι για modding αυτος φιλε, καλα καλα δεν μπορει να κερδισει κατι κοριτσακια στο cod2, χοχοχο.

Ναι καλά.....

Κάτσε τώρα να πεσουν λίγο τα PING μετά την αναβάθμιση - υποβάθμιση του ΟΤΕ και έχεις να φάς σφαίρες που θα τρέχουν με 3150 - 3200 MHZ παλιοASTER[iX]..... :p :P

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nobig [Χθες, στις 14:13]

Ακους τι λες, σιγά μη δεν παίξουν με μνήμες 667 και οι απλές ddr μια χαρά θα παίζουν και οι Sdram αρκεί να έχεις ποσότητα. Εσυ τι νομίζεις ότι θα κάθεται να κοιτάει τι είδος μνήμης έχεις και ανάλογα θα παίζει; Ζήτω που καήκανε

ΘΑ παιζουν αλλά είδες που ΔΕΝ κατάλαβες ακριβώς αυτό που είπα;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Silender [Χθες, στις 15:48]

Πλάκα μου κάνεις??? Μα ίσα ίσα αφου έτρεξαν σε Virtual PC το οποίο είναι υποδεέστερο από το original μηχάνημα θα τρέξει πολύ καλύτερα αν τα εγκαταστήσω κανονικά. Η έκδοση που χρησιμοποίησα είναι η Pre-RC1 από το site της ιδιας της Microsoft και όχι από torrent-άδικο site. ’λλα έτσι για να έχουμε να λέμε θα τα στήσω σήμερα στο original μηχάνημα(P4 Northwood 3.00GHz, 1024MB DDR400 PC3200 Kingston Value, Abit IS7 rev2.0,MSI Geforce FX5500 256MB). Εγώ σου λέω οτι εκτός από το Microsoft Aero όλα τα υπόλοιπα θα δουλέψουν μια χαρά.

Φυσικά και τα Vista έχουν τρελές απαιτήσεις. Σε σχέση όμως με την προηγούμενη έκδοση τους και όχι σε σχέση με τα σημερινά μας PC. DX10 κάρτα(στο άμεσο μέλλον, δηλαδή με την κυκλοφορία του λειτουργικού) θα χρειαστεί κάποιος που ασχολέιται με games και ΟΧΙ αυτός απλά θέλει να αναβαθμιστεί. Τα Vista χρειάζονται DX10 VGA όμως δεν την απαιτούν. Δούλεψα Aero με FX5790 Ultra και δε θα δουλέυω με τις τωρινές κάρτες. Τι νομίζεις πως θα απαιτούν ta Vista μηχάνημα για Crysis??? Δε λέω οτι το κατεβαστήρι μου μπορεί να δουλέυει με Vista ως πρωτεύον λειτουργικό, όμως τα σηκώνει και με το παραπάνω δοκιμασμένα. :T:

Αυτό που είπες με τις μνήμες DDR2 ότι δε θα σηκώνουν Vista το είπες για να γελάσουμε έτσι? :banging:

OYTE και εσύ κατάλαβες ΑΚΡΙΒΩΣ τι είπα!!!

Οταν θα έρθει η ώρα θα καταλάβεις!!!!!!!

ΤΕΛΟΣ!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε παιδιά ;;; Τι έχει το "ΠΛΑΙΣΙΟ";;; Αν βρεις αυτό που ζητάς τι θα πάθουμε αν αγοράσουμε απο το "ΠΛΑΙΣΙΟ";;;;;;;

Eιδικά μάλιστα για το κουτί αυτό αν και ΔΕΝ το εχω δει απο κοντά στην ΦΩΤΟ δείχνει άψογο!!!!Και φτηνό !!!!!!!!

ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ.

Είδος ΘΗΚΗ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ

Μοντέλο BA-01B-B-B

Μέγεθος FULL ATX

Χρώμα Μαύρο

Τροφοδοτικό ΌΧΙ

Εσωτερικές Θέσεις 8x 3,5 HDD

Εξωτερικές Θέσεις 6 x 5.25 2 x 3.5 FDD

’λλες Υποδοχές 1x IEEE 1394 2x Front USB 1x μικρόφωνο 1x ακουστικό

Θέσεις Ανεμιστήρων 2x120mm rear 5x92mm side

Διαστάσεις (ΜxΠxΥ) 540 x 205 x 652

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.