Jump to content



RAM : 2 μηνες δωρεαν 1024 Κbps


JohnnyX

Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από kallileo

Τωρα κατεβαζει σταθερα με 70-75 απο μTorrent. Σχετικα καλα παει.

Ποιο ειναι το πραγματικο ανωτατο οριο μιας 768 συνδεσης?????

Μάλλον εννοείς "θεωρητικό". Το πραγματικό είναι αυτό που έχεις (γιατί ποτέ οι ονομαστικές ταχύτητες δεν είναι εφικτές. Στο Εllada τουλάχιστον).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vagouridis

768/8=96KB per second

Αυτο ειναι το θεωρητικο.

Αρχική απάντηση από JimmyFox

Μάλλον εννοείς "θεωρητικό". Το πραγματικό είναι αυτό που έχεις (γιατί ποτέ οι ονομαστικές ταχύτητες δεν είναι εφικτές. Στο Εllada τουλάχιστον).

Δηλαδη το πραγματικο ειναι γυρω στο 75?????

Ενα αλλο που παρατηρησα ειναι οτι δεν μπορω να δω livestream 300kb με την ACN αλλα μπορω με την 384 Forthnet.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ενας ξαδερφος που ηταν στο πιλοτικο με 768 απο ftp τερματιζε στα 82 KB και μεσο ορο στα 75-78, οποτε μαλλον λογικα ειναι τα 75 τωρα που εχουν αναβαθμιστει αρκετες συνδεσεις.

Link to comment
Share on other sites

εγω αυτο που εχω να πω ειναι να προσεξετε τα ψιλα γραμματα, δεν πηρα το περιοδικο οποτε δεν ξερω αλλα απο προηγουμενη εμπειρια(για την ακριβεια περσυ ειχε παρομοια

προσφορα απο την ΗOL) για 384 δωρεαν για 2μηνες η οποια μετα το περας του διμηνου γυριζε σε ογκοχρεωση, ΤΡΕΛΛΗ πατατα :tomato: :tomato: :tomato: και κοντεψα να πληρωσω τα μαλλια τις κεφαλης μου

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από skilimavro [Σήμερα, στις 13:39]

εγω αυτο που εχω να πω ειναι να προσεξετε τα ψιλα γραμματα, δεν πηρα το περιοδικο οποτε δεν ξερω αλλα απο προηγουμενη εμπειρια(για την ακριβεια περσυ ειχε παρομοια

προσφορα απο την ΗOL) για 384 δωρεαν για 2μηνες η οποια μετα το περας του διμηνου γυριζε σε ογκοχρεωση, ΤΡΕΛΛΗ πατατα :tomato: :tomato: :tomato: και κοντεψα να πληρωσω τα μαλλια τις κεφαλης μου

ειχα παρει και γω αυτο το πακετο περυσι.αυτο που λες δεν ισχυει με την καμια.:blink:

Link to comment
Share on other sites

3+3 μήνες έπαιζε αν θυμάμαι καλά μιας και ήταν τρίμηνη με δυνατότητα ενεργοποίησης μέχρι και τον Δεκέμβριο. Ας είναι καλά η HOL και το RAM.

Σε καμιά περίπτωση δεν έπαιζε ογκοχρέωση. Ένα πολύ τίμιο δώρο ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να υπαρξει τετοια κατασταση με δεσμευσεις για συνεχιση κτλ.

Βεβαια δεν διαβασα ολους τους ορους γιατι βαριομουν αλλα δεν υπογραφεις καποιο συμβολαιο και η γραμμη ειναι δικη σου ή απο αλλον isp, οποτε δεν βλεπω πως μπορουν να σε δεσμευσουν.

Τεσπα ετσι κι αλλιως ποιος βαζει κανονικα στοιχεια σε τετοιες περιπτωσεις? Εγω μονο το κινητο εβαλα κανονικο μπας και χρειαστει.

Παντως μια χαρα παει, καλυτερα απο την 4νετ της 1/6 που αναβαθμιστηκε σε κατι μεταξυ 768 και 1024. Πιανει 115-120 KB/s απο ftp και με ψιλοχαλια snr λογω αποστασης dslam.:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από yanni [Σήμερα, στις 16:03]

3+3 μήνες έπαιζε αν θυμάμαι καλά μιας και ήταν τρίμηνη με δυνατότητα ενεργοποίησης μέχρι και τον Δεκέμβριο. Ας είναι καλά η HOL και το RAM.

Σε καμιά περίπτωση δεν έπαιζε ογκοχρέωση. Ένα πολύ τίμιο δώρο ήταν.

ειχες κανει τη συνδεση ; Γιατι εγω την εκανα και σου λεω οτι επαιζε ογκοχρεωση τους δυο μηνες, στην αρχη δεν μου ειπαν τιποτα το καταλαβα ψαχνωντας τον λογαριασμο που μου δημιουργησαν, και παλι ξαναλεω οτι δεν εχω παρει την συγκεκριμενη προσφορα της Altec

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από skilimavro [Σήμερα, στις 17:15]

ειχες κανει τη συνδεση ; Γιατι εγω την εκανα και σου λεω οτι επαιζε ογκοχρεωση τους δυο μηνες, στην αρχη δεν μου ειπαν τιποτα το καταλαβα ψαχνωντας τον λογαριασμο που μου δημιουργησαν, και παλι ξαναλεω οτι δεν εχω παρει την συγκεκριμενη προσφορα της Altec

Και βέβαια την έκανα την συνδεση με την HOL και δεν πλήρωσα τίποτα extra.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την ίσως κουτή ερώτηση αλλά επειδή δεν έχω ασχοληθεί ξανά:

Εχω οτενετ adsl και θέλω να δοκιμάσω την σύνδεση του RAM.

Τι πρέπει να κάνω;

Εχω router linksys.

Θα μπορώ να αλλάζω εύκολα μεταξύ των 2 συνδέσεων;

Link to comment
Share on other sites

Που λέτε η ACN έχει το δικό της voip. Οπότε τι κάνουν οι ξεφτίλες? Σαμποτάρουν το Skype και ο Θεός ξέρει τι άλλο.

Στην παρακάτω εικόνα τα όμορφα ping - κοντά στα 800 - είναι με την 1Mbit σύνδεση που δίνει η ACN με το RAM στην 384Kbits γραμμή μου.

Τα 200+ είναι της Forthnet NetKey, που πλέον δίνει 512Kbits από 256 που έδινε.

Όμορφα ε? Αφού το δίνουν που το δίνουν το ριμάδι το δώρο γιατί δεν το δίνουν για να διαφημιστούν? :tomato:

post-188-1416072772,2089_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.