Jump to content



σε τι ηλικία αποκτησατε τον πρωτο σας Η/Υ?


tolis861416003225

σε ποια ηλικια πηρατε το πρωτο σας pc?  

158 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από darkCount

Κάπου στα 8 θα πω και γω ένα Commodore128 (σε έφαγα αντμίνηηηη) αν και θυμάμαι και πιο πριν μια πιο μικρή σαν κονσόλα όμως....

μην βαλουμε και τις κονσολες μεσα...:p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από anubis [25-09-2006 09:21]

οι περισσότεροι είστε τόσο μα τόσο μικροί ηλικιακά που έχω αρχίσει να ψυχοπλακώνομαι!!! Στα 13 μου (1985) έναν Amstrad 6128 με ΕΓΧΡΩΜΗ οθόνη παρακαλώ! Να μη συζητήσουμε το γεγονός ότι περίπου το 75% από εσάς δεν έχει ακούσει ποτέ γι' αυτόν τον υπολογιστή, έτσι; ’τιμη κοινωνία :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

σας ειχαμε χαλαρα με τα msx2. μεχρι και επεξεργασια video καναμε :p

Link to comment
Share on other sites

Στα 15 IBM XT 8088 640KB RAM με 20MB σκλρηρο δισκο παρακαλω. ετος 198+

217.000 δραχμουλες

προσφορα στην Δ.Ε.Θ

κανονικη τιμη 310.000 δρχ.

BASIC

dos 4 η 5 δεν θυμαμαι

windows 1

space inv 1o παιχνιδι

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από anubis

οι περισσότεροι είστε τόσο μα τόσο μικροί ηλικιακά που έχω αρχίσει να ψυχοπλακώνομαι!!! Στα 13 μου (1985) έναν Amstrad 6128 με ΕΓΧΡΩΜΗ οθόνη παρακαλώ! Να μη συζητήσουμε το γεγονός ότι περίπου το 75% από εσάς δεν έχει ακούσει ποτέ γι' αυτόν τον υπολογιστή, έτσι; ’τιμη κοινωνία :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

μπορει να ειμασταν 5χρονων το 86 αλλα το 87 88 αποκτηθηκε ο Amstrad CPC6128 με επισης εγχρωμη οθονη (ποσο ειχε?120.000δρχ περιπου?)

Αρχική απάντηση από .38-.45

σας ειχαμε χαλαρα με τα msx2. μεχρι και επεξεργασια video καναμε :p

και εμεις αντιγραφαμε δισκετες (double sided κιολας) με το diskology :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee [Σήμερα, στις 00:22]

μπορει να ειμασταν 5χρονων το 86 αλλα το 87 88 αποκτηθηκε ο Amstrad CPC6128 με επισης εγχρωμη οθονη (ποσο ειχε?120.000δρχ περιπου?)

τον είχα πάρει 106.000δρχ από Λαμπρόπουλο. Παρεπιπτόντως, τον έχω ακόμη για ενθύμιο:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pro [26-09-2006 05:42]

πω πω .. τι ωραι ηταν χωρις πισι κ ιντερνετ.. πηγαιναμε και παιζαμε στις γειτονιες.. τωρα? μονο στα νετ καφε.. πανε οι καλες εποχες που συγκριναμε ποδηλατα.. και ανταλαζαμε καρτες...

pro

σε βρίσκω πολύ σωστό

μπορούμε όμως ακόμα να ανταλλάζουμε κάρτες

με ποιάν την ανταλλάζεις αυτή?μην με κλέψεις όμως...

pop_r1_c3.jpg

:cool: πλάκα κάνω έτσι....δέν την δίνω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ενα philips msx . μου το ειχε φερει ο πατερας μου οταν ημουν 7 νομιζω απο saudi arabia ν. το εχω ακομα παιρνει cartrige μονο. περιεργο μηχανημα δεν ξερω αν θεωρειτε υπολογιστης αλλα αυτο ηταν το πρωτο μου.

Link to comment
Share on other sites

γυρο στα 6-7 οταν ειχα πρωτοπιασει εναν 286....τι ωραια ηταν τοτε...ο μονος που ηξερε να γραφει κατι ψηλα στο πισι στο δημοτικο.και μετα ηρθαν τα 3.11!!!ομορφα χρονια τοτε.πρωτη φορα ποντικι.και το προγραμμα ζωγραφικης.τι μου θυμισατε τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από g_0x

το προγραμμα ζωγραφικης.τι μου θυμισατε τωρα...

Και εγώ παρομοίως :p Μόλις μου φέρανε το PC δεν έκανα tpt άλλο από το να ζωγραφίζω όλη μέρα στο BitMap :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.