Jump to content



σε τι ηλικία αποκτησατε τον πρωτο σας Η/Υ?


tolis861416003225

σε ποια ηλικια πηρατε το πρωτο σας pc?  

158 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

στα 17-18 ένα pentium 166 mmx, 32mb ram 2.1gb quantum και μια 17" eizo (όλα τα λεφτα τότε αλλά συστυχώς απεβίωσε πέρισυ) και 2μβ gpu με το s3 virge και μετά από ένα χρόνο αναβάθμιση σε amd στα 300

Link to comment
Share on other sites

Ημουν δεν ημουν 5-6 :baby:. Ακομα και τωρα θυμαμαι με ποση ενταση πατουσα το κουμπακι turbo για να κανω το θηριο 8086 να τρεχει μανιασμενα καπου στα ορια των 5 Mhz παιζωντας green beret σε πρασινη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

o πρωτος υπολογιστης που μπηκε σπιτι μ ηταν του τοτε μαγαζιου που ειχαμε . :1988 αλλα μην με ρωτησετε τι ειχε. το μονο που θυμαμε ηταν το poscopy .. προγραμμα τοτε του αντιστοιχου word τωρα .. με την διαφορα οτι με εντολες εκανες να αναβοσβηνουν τα γραμματα..

μετα ηλθε ο p1 266 του αδερφου μου(μικροτερος ο αδερφος μου)

και το 2002 ηρθε το πραγματικο δικο μ πισι βαρτον 1800+ ατι 9100 80 σκληρο και 256 ραμ ... τα υπολοιπα δεν τα θυμαμε καθως 6 μηνες αργοτερα εκανα αναβαθμηση σε αυτο που εχω τωρα ... πω πω .. τι ωραι ηταν χωρις πισι κ ιντερνετ.. πηγαιναμε και παιζαμε στις γειτονιες.. τωρα? μονο στα νετ καφε.. πανε οι καλες εποχες που συγκριναμε ποδηλατα.. και ανταλαζαμε καρτες...

Link to comment
Share on other sites

χαίρομαι πολύ που στα τελευταία post βλέπω και μεγαλύτερες ηλικίες......ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !!!!!

Αρχική απάντηση από pro [Σήμερα, στις 05:42]

πω πω .. τι ωραι ηταν χωρις πισι κ ιντερνετ.. πηγαιναμε και παιζαμε στις γειτονιες.. τωρα? μονο στα νετ καφε.. πανε οι καλες εποχες που συγκριναμε ποδηλατα.. και ανταλαζαμε καρτες...

+1 :T:

Link to comment
Share on other sites

Δε μετράω τον Spectrum ZX που έπαιζε με κασέτα το PacMan, αληθινό PC μπήκε το 1998 λίγους μήνες πριν τα 16 μου και με έβαλε στο σύμπαν του Half-Life ;)

Αυτό για τις αλάνες ξαναπέστε το, έχει παραγίνει το κακό με τα νετ καφέ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.