Jump to content



σε τι ηλικία αποκτησατε τον πρωτο σας Η/Υ?


tolis861416003225

σε ποια ηλικια πηρατε το πρωτο σας pc?  

158 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

εγω 26 χρόνων απέκτησα τον πρώτο μου υπολογιστή.....δυστυχώς πολύ αργά....

έναν Pentium στα 133mhz...το όλο συστημα με εκτυπωτη hp laser jet 6L ( τον οποίο χρησιμοποιώ ακόμα !) στοίχησε γύρω στα 500 χιλιάρικα :(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

15

Έναν P3 800@900 (150x6 ήταν 133αρης gmt και δε με άφηναν τα ram&chipset)

128mb ram (μέσα σε 2 μήνες έγιναν 384)

Gigabyte GA-6VXE7+ via apollo pro 133 (αίσχος έβγαζα 320Mb/sec memory bandwidth ενώ λίγο αργότερα με μια cusl2 800+)

Riva tnt2 M64 32MB (1988 3d mark 00, 707 3d mark 01)

20gb WD 200BB

Link to comment
Share on other sites

οι περισσότεροι είστε τόσο μα τόσο μικροί ηλικιακά που έχω αρχίσει να ψυχοπλακώνομαι!!! Στα 13 μου (1985) έναν Amstrad 6128 με ΕΓΧΡΩΜΗ οθόνη παρακαλώ! Να μη συζητήσουμε το γεγονός ότι περίπου το 75% από εσάς δεν έχει ακούσει ποτέ γι' αυτόν τον υπολογιστή, έτσι; ’τιμη κοινωνία :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

επισης στα 13 μου περι το 1988 μου πηρανε 1 ΑΜSTRAD 6128 με πρασινη οθονη και μετα απο 1 χρονο πηρα εγχρωμη !

Μετα απο 1 μεγαλο διαστημα αποχης γυρω στα 7-8 χρονια πηρα κανονικο PC μολις ειχε βγει ο ΡΙΙΙ 500 και μια guillemont 2 ΜΧ

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ήταν το 1997 (17 Μαϊων :rolleyes: )

486/DX50 or something...με WD 82.3ΜΒ σκληρό (αλλά πολύ σκληρός λέμε...)

Επιτέλους είχα την ευκαιρία να πειράζω το δικό μου H/Y και όχι του σχολείου!

Μέχρι τότε δεν είχα δικό μου PC και πήγαινα σε φίλους να παίξω Doom, Screamer και άλλα παιχνιδάκια που σήκωναν οι Pentium της εποχής...

Link to comment
Share on other sites

13 Χρονων ενα PC 1...διθεν ειχα υπολογιστη...:p (θυμαμαι μου τον ειχε δωσει η καθηγητρια των αγγλικων επειδη ημουν καλος μαθητης..:flex: )

Δεν ηξερα και πολλα τοτε...ξεκινουσαν τα Dos Με μια δισκετα που εγραφε Boot 5.5...:worship:

Μετα ειχα καμια 20αρια δισκετες που παιζαν οι μισες ..και χαλουσα τα ματια μου μπροστα στα πρασινα γραμματα..,

Μετα οταν εγινα 16 πηρα ενα P4 2.4,Soltec 8DRV-C,MX440,256 RAM...

16.5 εγινα λαβιτης..:p

Link to comment
Share on other sites

9 (1998) ετών Pentium MMX στα 188Mhz με yamaha καρτα ήχου παρακαλώ ( σε ISA βέβαια), μια cirrus logic 1MB κάρτα(αργότερα αναβαθμίστηκε σε diamond Viper V330) και μια πανάθλια, τεράστια, κιτρινιασμένη αλλά έγχρωμη 14άρα οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.