Jump to content



σε τι ηλικία αποκτησατε τον πρωτο σας Η/Υ?


tolis861416003225

σε ποια ηλικια πηρατε το πρωτο σας pc?  

158 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

15 εναν P1 200 ΜΜΧ

( και το πρωτο πραγμα που εκανα ηταν να αλαξω το τσαμπερακι της μητρικης και απο 200 πηγε στα 225 και λεγαμε τι καλα τι μας θυμισες τωρα ρε παιχτη)

Link to comment
Share on other sites

8-9 χρονών..

Ένας MMX 166Mhz με 32mb ram,matrox mystique και αργότερα Diamond Voodoo 2,Soundblaster Awe64,Win95..

Όλα λειτουργούν ακόμα αλλά λείπει ο σκληρός(ένας 3,1gb W.D. που κάηκε από βλακεία μου..:p)

Link to comment
Share on other sites

Τον πρώτο πραγματικά δικό μου υπολογιστή τον απέκτησα στα 18 μου (που είναι και ο υπολογιστής που γράφω αυτή τη στιγμή).

Ωστόσο ,ο πατέρας μου είχε στο σπίτι υπολογιστές πρίν κάν να γεννηθώ, οπότε δούλευα εκει.

Πρώτα Commodore 128D με πολλά παιχνίδια. Το έχω ακόμα και λειτουργεί άριστα!

Ύστερα κάποιος 8086 (μάλλον), οποίος αλλάχτηκε σε έναν 386 40 MHz (με το θρυλικό τότε κουμπί του Turbo) ο οποίος υπέστη αναβάθμιση σε Pentium στα 120 MHz ,γύρω στο 1999. Δυστυχώς η κάρτα γραφικών του συκγεκιμένου μάλλον έχει κάει (λόγω βραχυκυλώματος της οθόνης).

Ξέρετε που μπορώ να βρώ καμία τέτοια PCI κάρτα γραφικών στό Ηράκλειο;;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.