Jump to content



The Philips 200WP7ES & 200WB7ES Thread


Recommended Posts

Είμαι ψημένος άσχημα για την Philips 200WP7ES, παρακολουθώντας το προηγούμενο μοντελο - την 200W6. Έχω εντυπωσιαστεί από γωνίες θέασης, από χρώματα, από το μαύρο της και φυσικά από την αίσθηση του 16:10 :)Όμως δεν την βρίσω πουθενά! Μη μου απαντήσετε skroutz, το έχω δοκιμάσει. Βγάζει μπόλικα αποτελέσματα και με όσα μαγαζιά επικοινώνησα μου είπανε ότι δυστυχώς δεν έχουν επίσημη ημερομηνία κυκλοφορίας απο την αντιπροσωπεία για το συγκεκριμένο μοντέλο..

Τώρα όσον αφορά την Philips 200WB7ES, απ' οτι κατάλαβα έχει χειρότερο panel - σωστά? Οι διαφορές ποιές είναι στην πράξη? Δηλαδή έχει αργότερο response, χαμηλότερο contrast, Χειρότερες γωνίες?

Με λίγα λόγια αυτή τη στιγμή σκέφτομαι αν αξίζει να περιμένω την P ή να χτυπήσω την B..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Δυστυχώς δεν καταλαβαίνω τίποτα από αυτά που μου παράθεσες, τα είδα κι εγώ όταν ήμουν στην αναζήτηση πρίν ανοίξω το thread και ίσα ίσα με μπέρδεψαν. Ειδικά εκεί που λένε γα γωνίες θέασης - για τη μία αναφέρει τις οριζόντιες και για την άλλη τις κάθετες.

Μπορείς να εξηγήσεις τι παίζει με λίγα λόγια? :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από iceblade

Την B μην την πάρεις με τίποτα, έχει TN

Να πω την αμαρτία μου η LG με ΤΝ είναι μια χαρά, πολύ καλύτερη από τη περίμενα...

Βεβαία αν έχει τα φράγκα να το αποφύγεις καλό είναι...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το πρόβλημα είναι ότι πούλησα την παρούσα CRT σ' εναν φίλο (δηλαδή κάναμε την συμφωνία) και του ζήτησα να την κρατήσω μέχρι να πάρω την καινούρια μου. Και επειδή δεν βρίσκω πουθενά την P, είπα να στρέψω το βλέμμα μου προς την B.

Για την LG L204WT λές? Αλήθεια εκείνη πόσα στα καμμένα pixels έχει εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FrOsT [Σήμερα, στις 00:08]

Να πω την αμαρτία μου η LG με ΤΝ είναι μια χαρά, πολύ καλύτερη από τη περίμενα...

Βεβαία αν έχει τα φράγκα να το αποφύγεις καλό είναι...

φροστ ναι, για τα λεφτά της η L204WT είναι πολύ καλή αγορά.

angel αν θέλει να δώσεις λίγα τσίμπα την LG L204WT

Το ΤΝ είναι τεχνολογία πάνελ, λίγο δύσκολο να στο εξηγήσω σε ένα πόστ :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ang3l [Σήμερα, στις 10:28]

Μήπως να χτυπήσω με λίγη γκαντεμιά μια 200W6CS και να περιμένω RMA για μια P7? ;)

Περίμενε την p7 ή πάνε για Samsung 21" (θέλει τύχη για τα πιξελ όμως)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ang3l

Όμως δεν την βρίσκω πουθενά! Μη μου απαντήσετε skroutz, το έχω δοκιμάσει. Βγάζει μπόλικα αποτελέσματα και με όσα μαγαζιά επικοινώνησα μου είπανε ότι δυστυχώς δεν έχουν επίσημη ημερομηνία κυκλοφορίας απο την αντιπροσωπεία για το συγκεκριμένο μοντέλο..

Κι εγώ, εδώ κι ένα μήνα τώρα, περιμένω να κυκλοφορήσει η P7. Τα τελευταία νέα λένε πως έρχεται μέσα στην επόμενη εβδομάδα. Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Ούτε η LG L204WT παίζει παιδιά! Η μόνη που βρήκα είναι η 200W6 σε λογική τιμή στα multi. Έπεσε επιδημία νομίζω..

Το πήρα απόφαση τελικά - αφού πρέπει να περιμένω για να πάρω οθόνη, θα περιμένω να έρθει η Ρ7 που είναι και όργιο :)

(α ενημερωτικά τιμές ΜediaMarkt: 200W6 στα 599 -ΗΜΑΡΤΟΝ- και LG στα 460 -ΗΜΑΡΤΟΝ ΞΑΝΑ-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.