Jump to content



The Philips 200WP7ES & 200WB7ES Thread


Recommended Posts

Για τις ρυθμίσεις έκανα τα ακόλουθα....

Κατ'αρχήν έβαλα το Smart Manage by Philips....

Mέσα από αυτό έκανα τις βασικές ρυθμίσεις της οθόνης, και έβαλα....

Βrightness = 93

Contrast = 67

Color temperature.... Custom profile

Red = 93

Green = 93

Blue = 86

..........

post-153-1416072899,981_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Oλα τα παραπάνω μου έδωσαν μία απίστευτη απεικόνηση και ένα φοβερό DVD Playback....

Bέβαια για όσους θέλουν τα χαρακτηριστικά του ΠΑΝΕΛ είμαι 100% ότι είναι αναβαθμισμένο P-MVA me Contrast που φτάνει το 1000:1 :clap:

Για όσους ενδιαφέρονται να πάνε σε φθηνή 20" Wide η οθονούλα αυτή αξίζει και με το παραπάνω τα λεφτά της... :worship:

Επείσης εκείνο που παρατήρησα είναι ότι η επικάλυψη της οθόνης είναι πολύ ποιό γυαλιστερή από αυτή που είχε η 200W6CS χωρίς όμως να δημιουργεί προβλήματα αντανακλάσεων....;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μερικές απορίες.Την έχω με dvi συνδεμένη.

Σε τι ανάλυση (desktop) την δουλέυετε εσείς;Εγώ σε 1280*800 την έχω.Με ati omega drivers σε αναλύσεις κάτω της 1650*1050 αναγκαστικά πρέπει να έχω το Scale image to panel size ενεργοποιημένο για να πιανει όλη την οθόνη.Επίσης στο osd της οθόνης η επιλογή position μου είναι απενεργοποιημένη οπότε δεν μπορώ να την πειράξω απο εκει.

Τέλος ενώ έχω εγκαταστήσει τους drivers της όταν πάω στις επιλογες advanced (δηλαδή στους drivers) μου βγάζει αυτό το μήνυμα.

post-1039-1416072900,031_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

1280χ800 σε desktop? !!!

Γυρνα την βρε σε 1680χ1050.Χανεις παρα πολυ σε ποιοτητα απεικονισης.Ασε που δεν υπαρχει κανενας μα κανενας λογος να της αλλαξεις αναλυση σε desktop.Χανεις και σε λειτουργικοτητα.Σε παιχνιδια αλλαζε οτι θες.

Link to comment
Share on other sites

φιλε dagaligi εγραψες, αν και εχω την οθονη "πολυ" καιρο δεν ασχοληθηκα με τις ρυθμισεις παρα την πρωτη μερα... μεγα λαθος! τωρα με τις δικες σου ρυθμισεις η οθονη εχει ζωντανεψει ! τελικα δεν ειναι μονο ποια οθονη εχεις αλλα αν την εχεις και σωστα

ρυθμισμενη.....

:clap:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από CaptainHog [Σήμερα, στις 17:58]

φιλε dagaligi εγραψες, αν και εχω την οθονη "πολυ" καιρο δεν ασχοληθηκα με τις ρυθμισεις παρα την πρωτη μερα... μεγα λαθος! τωρα με τις δικες σου ρυθμισεις η οθονη εχει ζωντανεψει ! τελικα δεν ειναι μονο ποια οθονη εχεις αλλα αν την εχεις και σωστα

ρυθμισμενη.....

:clap:

Ευχαριστώ βρε φίλε.....;)

Θα δημιουργήσω 3-4 Profiles για κάθε χρήση πχ...

- Παιχνίδια

- Ταινίες

- Χαμηλός Φωτισμός

- κτλ...

και θα σας τα δώσω για να τα έχετε....

Βέβαια τα πάντα είναι υποκειμενικά, αφού αυτό που αρέσει σε εμένα μπορεί να μην αρέσει σε κάποιους άλλους... :D;)

Link to comment
Share on other sites

Σας δίνω και μερικές φωτογραφίες από δοκιμές που έκανα μετά το Καλιμπράρισμα της οθόνης, ωστε να καταλάβετε όσο γίνεται καλύτερα την απόδοση της οθόνης....

Βέβαια δεν μπορείτε να δείτε αυτό που βλέπω αλλά πιστεύω να πάρετε μια γεύση από το φοβερό Image Quality ..... :T:

dsc2796xn2.jpg

dsc2797oq3.jpg

dsc2798wu0.jpg

dsc2799ui3.jpg

dsc2808xo0.jpg

dsc2802im0.jpg

dsc2807ay9.jpg

dsc2804ci9.jpg

:T:

Link to comment
Share on other sites

ρε dag δεν χρειαζοταν τοσες εικονες..:p

H πρωτη που εβαλες ειναι ολα τα λεφτα...

Φανταζομαι τη βρισκω ψαχνωντας για "passmark monitor test"??

βαλε κανα δυο εικονες ακομα...

πιξελ persistance..(τα τουβλακια να τρεχουν) αν γινεται τα τουβλακια να ειναι στη διαγωνιο

και το pirnter τεστ..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Strategos [Σήμερα, στις 21:56]

Τι εννοείς με κάποιο προγραμμά? γιατι δεν βλεπω να με αφήνει να πιράξω στο possition to Psase/Clock και να πατήσω το κουμπή auto που έχει η οθόνη διπλα στα βελάκια

Mερικές ρυθμίσεις είναι για αναλογική είσοδο και μερικές για DVI.....

Ανάλογα την είσοδο που έχεις βάλει θα σου δίνει και τα ανάλογα μενού ενεργά.... :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.