Jump to content



The Philips 200WP7ES & 200WB7ES Thread


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

BRE FLO αργείς να απαντήσεις πολύ ε; :p

Επανέρχομαι. Πως γίνεται αυτό;

Η οθόνη δεν έχει πουθενά επιλογή και στο ΑΤΤ το μόνο σχετικό που βρίσκω είναι αυτό που φαίνετα στην φώτο αλλα είναι Greyed out.

ATT-->Display-->Settings-->Display 1 or 2--> Options--> Advanced

post-1143-1416073055,3185_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από Ripper18 [Σήμερα, στις 12:16]

Παιδες μπορειτε να μου πειτε απο που αγορασατε τη Philips 200WP7ES/00?(μεσω πμ αν δεν γινεται δημοσια),για περιοχη Αθηνας.Ευχαριστω.

Kανενας???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια έχω ένα περίεργο πρόβλημα.Δεν το είχα εντοπίσει μέχρι τώρα.Τελικά έκανα φορματ και κατάλαβα τι συμβαίνει.Κατα την εκκίνηση περνάει το boot screen των win xp και μετά η οθόνη σβήνει και πρέπει να την σβήσω και να την ξαναανοίξω απο το κουμπάκι της για να δω το desktop.Κατα τα άλλα δεν μου παρουσιάζει κάποιο άλλο πρόβλημα.Είμαι με catalyst 7.3 και dvi σύνδεση.Το έχει πάθει κανεις αυτό.Τι μπορεί να είναι;

Link to comment
Share on other sites

Και απο δω τα ιδια αν κ νομιζα οτι εφταιγε η μητρικη...την αλλαξα(p5wdh dlx)και παλι τα ιδια...δοκιμασα κ αλλη καρτα γραφικων,αλλαξα καλωδιο dvi....οταν φλασαρισα καινουργιο bioς στην γραφικων σταματησε για αρκετο καιρο να το κανει αλλα εδω και 2 βδομαδες παλι τα ιδια.......

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απλα περιεργο,ειναι προβλημα και μαλιστα σπαστικο πολυ.....επισης το κανει στο 3d mark 06 ετσι στα καλα καθουμενα.κολησανε και 2 πιξελ :tomato: ωρα για τηλεφωνο στην philips.....

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο 2 μερες επιασα γραμμη,δεν υπηρχε διαθεσιμος ελληνας και μιλησα στα αγγλικα αλλα συνενοηθηκα.Λοιπον απο οτι καταλαβα πρεπει να ειναι συνηθες το προβλημα που αναφερεις γι αυτες τις οθονες αν κρινω απο την αντιδραση τους.Μου ειπανε οτι δεν υπαρχει διαθεσιμο μονιτορ κ οτι σε μια εβδομαδα θα με παρουνε τηλ για νεοτερα.Αντε ρε philips βγαλε κανα νεο μοντελο με sips panel μηπως και μου το αντικαταστησουνε με αυτο.....Αντε γιατι πολυ γκαντεμια τωρα τελευταια στο hardware:(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από harrybani

Τελικα μετα απο 2 μερες επιασα γραμμη,δεν υπηρχε διαθεσιμος ελληνας και μιλησα στα αγγλικα αλλα συνενοηθηκα.Λοιπον απο οτι καταλαβα πρεπει να ειναι συνηθες το προβλημα που αναφερεις γι αυτες τις οθονες αν κρινω απο την αντιδραση τους.Μου ειπανε οτι δεν υπαρχει διαθεσιμο μονιτορ κ οτι σε μια εβδομαδα θα με παρουνε τηλ για νεοτερα.Αντε ρε philips βγαλε κανα νεο μοντελο με sips panel μηπως και μου το αντικαταστησουνε με αυτο.....Αντε γιατι πολυ γκαντεμια τωρα τελευταια στο hardware:(

Για να δούμε τι θα γίνει με την δικια σου για να πάρω και εγώ.Αρα απο τα λεγόμενα του φαίνεται να είναι πρόβλημα hardware.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αλλη μια εταιρια που υποσχεται πολλα και κανει να μην πω τι........Ολα τα στραβα σε μενα πεφτουνε;Δεν εχουμε στοκ και δεν εχουμε στοκ....philips σου λεει μετα και περιμενουμε εμεις απο το ταδε συνοικιακο ελληνικο μαγαζι εξυπηρετηση οταν ολοκληρος κολοσσος αδυνατει........μονο να τα περνουνε ξερουνε ολοι,αλλα πραγματικα ετσι οπως παει το θεμα θα κοιταω πιο πολυ την υποστηριξη ενος προιοντος παρα τα χαρακτηριστικα του πριν το παρω.Για ριξτε καμια ιδεα,τι να τους προτεινω;Δεν βγαζουνε και καμια 24αρα να κανουμε τραμπα:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από harrybani

Αλλη μια εταιρια που υποσχεται πολλα και κανει να μην πω τι........Ολα τα στραβα σε μενα πεφτουνε;Δεν εχουμε στοκ και δεν εχουμε στοκ....philips σου λεει μετα και περιμενουμε εμεις απο το ταδε συνοικιακο ελληνικο μαγαζι εξυπηρετηση οταν ολοκληρος κολοσσος αδυνατει........μονο να τα περνουνε ξερουνε ολοι,αλλα πραγματικα ετσι οπως παει το θεμα θα κοιταω πιο πολυ την υποστηριξη ενος προιοντος παρα τα χαρακτηριστικα του πριν το παρω.Για ριξτε καμια ιδεα,τι να τους προτεινω;Δεν βγαζουνε και καμια 24αρα να κανουμε τραμπα:D

Μακάρι.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ήρθε κι η δική μου σειρά, εμφανίστηκε ένα πρόβλημα παρόμοιο με των παιδιών από πάνω. Όταν κάνω restart η οθόνη μπαίνει σε stand by, και ξανανάβει όταν φτάσει στην οθόνη του login των windows! Δεν βλέπω τίποτα από ασπρόμαυρα δηλαδή, ούτε τα στοιχεία της κάρτας γραφικών, ούτε POST, ούτε τπτ..

Link to comment
Share on other sites

Σημερα επικοινωνησα με philips ξανα και παλι στο περιμενε....Μου προτεινανε αντικατασταση με την 200W7BES και φυσικα αρνηθηκα.Μπορειτε να μου στειλετε εστω την 220WS8FS(22αρα);Η απαντηση,ενα μεγαλοπρεπες οχι.Εαν πληρωσω την οποια χρηματικη διαφορα υπαρχει στην τιμη που πωλουνται σαν καινουργιες;Οχι παλι:mad: Τελικα μου προτεινανε να ερθουν να παραλαβουν την δικια μου και να μου την επισκευασουν αλλα με δεδομενο οτι εχει 2 καμμενα pixel και δεν ειναι στην εγγυηση δεν ξερω τι να κανω.Να δωσω την δικια μου και να γυρισει με τα 2 καμμενα pixel και επισκευασμενο το προβλημα που εχει(θελει να την ανοιγοκλεισεις 2-3 φορες για να αναψει),η να περιμενω για οποτε βρεθει αλλη για αντικατασταση κ στην ουσια να τραβηξω λαχειο;Η τι αλλο μπορω να κανω;PHILIPS:tomato: Γνωμες παρακαλω......

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.