Jump to content



conn-x vs Forthnet 2play


xrist

Recommended Posts

  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply
Σαν φτηνές δικαιολογίες μου ακούγονται... Πως γίνεται να κόβονται οι οπτικές της Forthnet μόνο?

Αυτο που γνωριζω απο εργολαβο ειναι οτι η forthnet και η hol τις εχουν δυο πιθαμες κατω απο το εδαφος.

Του ΟΤΕ ειναι πολυ ποιο βαθεια.

Αν ισχυει.. ειναι λογικο να κοβονται με το παραμικρο.

Δηλωνω υπευθυνα οτι δεν τα παιρνω απο την forthnet χεχε:huepfend006:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με ΟΤΕ έχω πάντα internet !Δεν κόβετε ποτε ...

ΟΤΕ και ξέρω ψωμί...:009:

Και ένας φίλος μου εδώ στην γειτονιά είχε forhtnet και την έστειλε στο αγύριστο,έβαλε ΟΤΕ και βρήκε την ησυχία του.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε ότι βρίσκεις την ησυχία σου με ΟΤΕ αλλά βρίσκεις και το χέρι σου να βγάζει (σχεδόν) 2πλάσια χρήματα από τη τσέπη!

Εγώ έχω 2 μήνες που έφυγα από Forthnet και πήγα στην ON. Ταχύτητα έχω πάντα όσο συγχρονίζω και επιτέλους βλέπω youtube σαν άνθρωπος...

Και μπορώ να επιλέγω όποτε θέλω fast path ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τι είναι ποιο καλό να έχεις: ping η ταχύτητα?

Tο λέω αυτό γιατί ο από κάτω σε μένα έχει ΟΤΕ. Κάνουμε speedrest με Aθηνα και έχει ping 19 και ταχύτητα 5,5Mbps

Με τη δικη μου forthnet εχω ping 29 και ταχύτητα 9,5 Mbps

Link to comment
Share on other sites

και των δυο σας το Ping ειναι σε λογικα πλαισια. Οποτε μαλλον εσυ εισαι λιγο καλυτερα λογω περισσοτερου bandwidth.

Απο την αλλη ομως μετρανε και τα disconnect, δηλαδη η διαθεσιμοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι ποιο καλό να έχεις: ping η ταχύτητα?

Tο λέω αυτό γιατί ο από κάτω σε μένα έχει ΟΤΕ. Κάνουμε speedrest με Aθηνα και έχει ping 19 και ταχύτητα 5,5Mbps

Με τη δικη μου forthnet εχω ping 29 και ταχύτητα 9,5 Mbps

Ανάλογα τη χρήση που κάνεις. Αν θέλεις να παίζεις online games, τότε πας για το χαμηλότερο ping. Αν σε ενδιαφέρει το downloading, τότε το ping δε σε ενδιαφέρει και τόσο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδια ετσι στο ασχετο μου ηρθε μυνημα οτι μου ενεργοποιησαν την υπηρεσια απο forthnet. Ποια υπηρεσια ; Παμε καλα ;

Μπαινω στο adslstatus και βλεπω:

16/11/2010 18:16blank.gifΗ υπηρεσίας σας ενεργοποιήθηκεblank.gif16/11/2010 17:37blank.gifΕπιτυχής καταχώρηση αίτησης από ΟΤΕblank.gif16/11/2010 17:31blank.gifTo αίτημά σας προωθήθηκε στον ΟΤΕ για υλοποίησηblank.gif16/11/2010 17:28blank.gifΠροωθήθηκε το αίτημα φορητότητας του τηλεφωνικού σας αριθμούblank.gif16/11/2010 17:27blank.gifΟλοκληρώθηκε η διαδικασία δέσμευσης καλωδίωσης από τον ΟΤΕblank.gif16/11/2010 17:14blank.gifΗ αίτησή σας έχει παραληφθεί και καταχωρηθεί στα συστήματα της Forthnet

και λεω... WTF IS GOING ON ?

Link to comment
Share on other sites

post-1665-1414343537,9913_thumb.png

Να και τα δικά μου στατιστικά, σε μια καλή μέρα. Πολλές φορές κλειδώνει στην μισή ταχύτητα. Απόσυνδέσεις κάνει όταν πέφτει από τα 20 στα 10.

Το μόνο καλό είναι ότι είναι πιο φτηνό και πιο γρήγορο από το πακέτο του OTE, γιατί στην περιοχή μου ο OTE είναι στα 2 Mbps:brutal009:, άρα είμαι πιο γρήγορος ότι και να γίνει:huepfend011:.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.