Jump to content


ΜοΒο για 6600 -> DFI Infinity 975X/G


TifoziF1

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από KPap13 -> Το νέο bios 13/2 το δοκιμάσατε?

Στον 4300 ξεκλειδώνει και το multi. 360*8 με μαμά ρεύμα στην CPU και 1,8 στο ΝΒ και 2.1 στις μνήμες:)

Δεν φαίνεται άσχημο. Θα δοκιμάσω το Σ/Κ να δω αν μπουταρει σταθερά πάνω από 400.

Αν και δεν μπορώ να πιστέψω ότι με μερικά ΒΙΟΣ το "ασχημόπαπο μπορεί να γίνει κύκνος", ελπίζω ... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

όχι ρε, για τσέκαρέ το, μια χαρά το είδε σε μένα.

Τα ίδια με τα προηγούμενα απο θέμα Ο/C. Πάνω από 395 δεν μπουταρει...

Kαι μάντεψε.... Στα 380, 390 & 395 που δοκίμασα βάζει TRFC 35

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εβαλα το παρακατω που ειναι modded.

http://www.rebelshavenforum.com/sis-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=54;t=000036;p=0

Ειχα ενα flashaki συνδεμενο και δεν μπορουσε να δει τους σκληρους σε raid. Μολις το εβγαλα τους βρηκε κανονικα.

Να δω λιγο και το trfc....

Ειναι τρελη αυτη η μητρικη!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατά την γνώμη μου το μόνο που άλλαξε η DFI στο beta bios (που ήδη απέσυρε) ήταν ότι έκανε μέσω bios το mod του 4300 από 200Mhz FSB σε 266Mhz, μετατρέποντας τον στην ουσία σε 6600= 266 * 9.

Το board γενικά αποδίδει ένα μέγιστο OC γύρω στο 40-45% σε σχέση με το αρχικό FSB του επεξεργαστή από 200 σε 280 από266 σε 380.

Δεν ξέρω αν γι΄ αυτό ευθύνεται το bios ή το board πάντως όταν άρχισαν η διαμαρτυρίες για το χαμηλό OC του 4300 την λύση την έδωσαν μέσω bios.

Φυσικά για ένα σύνολο board + CPU των 250 ευρώ που δουλεύει κάθε μέρα 370*9 δηλαδή 85% OC εγώ μάλλον στους ευχαριστημένους πρέπει να είμαι

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.