Jump to content



Ψάχνομαι για Οθόνη 20+"...


Maximus

Recommended Posts

Σε κουτι μεσα ηταν οταν τη πηρα απο το μαγαζι, οχι με παραραλαβη στο σπιτι σφραγισμενη.Η ημερομηνια 23-3-2007 ειναι παραγωγης απο το εργοστασιο.Για να τη παραλαβει απο το εργοστασιο ο hacshop δεν θα κανει κανενα μηνα;

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 770
  • Created
  • Last Reply

Από την συσκευασία είδες τίποτα περιέργο? Πάντως δεν χάνεις και τίποτα να τους ρωτήσεις...

Κατι άσχετο... πηγα να δώ πόσες ώρες έχει η δικιά μου που την πηρα τέλη Φεβρουαρίου για να κάνω συγκριση... και ειχε 4090ώρες... το γέλιο ποιο ειναι... ότι κάτι πάτησα και μηδενίστηκαν οι ώρες χρήσης... μαλλον το reset timer... :blink: άρα μπορείς να βγάλεις άκρη εν τέλει?

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλές οι ώρες ...’ρη!

’σχετο: Η dell μου έχει μαζέψει αρκετή σκόνη και κάμποσες δαχτυλιές στο panel. Με τι να την καθαρίσω? Αντέχει το panel σε σκούπισμα με πανί ή θα το χαράξω?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 14:50]

φιλε μου εγω θα τη γυριζα πισω κατευθειαν...

Εγώ το είπα πιο ευγενικά... :p σαφώς και πρέπει να ενημερωθούν και βεβαια να απαιτήσεις αλλαγή... απλά οπως ειπα μην πειράξεις το μενου και μηδενίσεις τιποτα, οπως είναι τσιμπα την και πηγαινε....

Αρχική απάντηση από neuromancer [Σήμερα, στις 15:08]

Είναι πολλές οι ώρες ...’ρη!

’σχετο: Η dell μου έχει μαζέψει αρκετή σκόνη και κάμποσες δαχτυλιές στο panel. Με τι να την καθαρίσω? Αντέχει το panel σε σκούπισμα με πανί ή θα το χαράξω?

Ναι άνετα...

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη ηταν σφραγισμενη στο κουτι της με ολα τα καλωδια κλεισμενα στη συσκευασια τους και με το προστατευτικο χαρτι κολλημενο στο πανελ.Υπαρχει περιπτωση να ειναι λαθος η ενδειξη του service time?Eπισης δεν ειχε καθολου σκονη επανω της.Δε τη παω για αλλαγη γιατι φοβαμε μη παρω καμια με dead pixels,ασε που δεν ειδα να εχει αλλη 20αρα dell συσκευασμενη σε κουτι μονο μια 24αρα ειδα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 15:39]

και να παρεις μια με καμμενα πιξελ η DELL θα στην αλλαξει asap. αν εσυ εισαι ησυχος με την ιδεα οτι η οθονη σου παιζει να εχει δουλεψει τοσο τοτε κρατα την.

Μην είσαι τόσο σίγουρος..!! Έχω 3 σημεία μονίμως "on" (λέω σημεία γιατί τα 2 είναι απίστευτα μικρά και το 3ο αρκετά μεγαλύτερο από τα άλλα). Δεν ενοχλούν γενικά - το βλέπεις (το μεγάλο) αν τα ψάξεις και πάλι μόνο σε πολύ σκούρο φόντο. Η Dell είπε από 5 και πάνω. Δεν το πίεσα πολύ βέβαια στη Dell - η οθόνη είναι γ@μ@τη... που να τρέχω για 2-3 ψωροpixel - έχουμε και δουλειές

Link to comment
Share on other sites

Για να βγουν 3599 ωρες πρεπει να δουλευει 300 μερες 12ωρες την ημερα.Τον αυγουστο στο site του hacshop ελεγε αγορα μονο κατοπιν παραγγελιας και τωρα ειδα οτι στο κουτι της dell γραφει με στιλο 25-08-2007, μαλλον τοτε θα τη παρελαβε ο hackshop.Tωρα που ειδα και το παραδειγμα του neuromancer δε την αλλαζω με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μια αλλη παρατηρηση,οταν μπαινει η οθονη σε power save mode το service time συνεχιζει να μετραει ωρες και λεπτα.Επισης οταν παταω το κουμπι του μενου και το κουμπι -(minus) και κρατωντας τα πατημενα παταω το κουμπι power και οταν ανοιγει η οθονη το κουμπι -(minus) μου βγαζει ενα μενου που γραφει time 478 hours???????Ποια ωρα ειναι σωστη?

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορά την οθόνη και το θεματάκι του Ripper18, από την στιγμή που οπως ανακάλυψα τυχαία σήμερα μπορεί εύκολα να μηδενίζει κανείς τις ώρες λειτουργίας.... κανείς δεν μας εγγυάται οτι και οι δικές μας δεν ειχαν χρησιμοποιήθεί (αν όντως έγινε κάτι τέτοιο με του Ripper18)... λέω οτι δηλαδή κάλλιστα θα μπορούσαν να το κάνουν και στις δικές μας και μετά να μηδενίσουν τις ώρες και να κάνουν την τέλεια συσκευασία...

Ακρη δεν μπορείς να βγάλεις.... τώρα στο HACShop οχι ότι ειναι κουμπάροι μου και εχω κάνα οφελος αλλά δεν νομίζω να έκαναν αυτοί κάτι τέτοιο καθώς όσο καιρό περναγα από εκει πότε δεν ειχα δει DELL οθόνη σε λειτουργία... εξάλλου δεν τις προλάβαιναν, ξεπουλάγαν συνέχεια...

Και εγώ από εκει την τσιμπισα οπως και ενας φίλος και σε μας ήταν σφραγισμένα τα κουτια και ολα τέλεια... δεν ειχαμε δει βεβαια να έχει γράψει ώρες αλλα όπως ειπα... κάλλιστα στην DELL θα μπορούσαν να τις είχαν σβήσει...

Αν βαριέσαι και δεν εχεις πρόβλημα... άστο...μην ασχολείσαι... σε 10 μέρες θα το έχεις ξεχάσει και θα απολαμβάνεις την οθόνη σου...

Τωρα για αυτό που ρωτάς κάπου μπερδέυτηκα... τελικα εκει που γράφει ΤΙΜΕ USED πόσο λεει? 478 ώρες?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 20:15]

τσεκαρετε οτι μηδενιζοθν τοσο ευκολα οι ωρες , μου φαινεται λιγο δυσκολο να γινεται αυτο

Γιώργη και εγώ παραξενεύτηκα ρε φίλε... βασικά οταν πόσταρε το παλικάρι μπηκα να δώ πόσες ώρες έχει "γράψει" η δικιά μου από τέλη Φεβρουαρίου μέχρι σήμερα για να κάνω τους συσχετισμους περί χρήσης και κατα λάθος τις μηδένισα... νομίζω το RESET TIMER πρεπει να έκανε την δουλειά...

2004820911876876536_rs.jpg

Λες 5ωρες και 28 λεπτά να την λειτούργησα από τον Φεβρουάριο? :D :D

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το βγαζει πατωντας το κουμπι του μενου και το κουμπι -(minus) και κρατωντας τα πατημενα πατας το κουμπι power και οταν ανοιγει η οθονη τα αφηνεις και πατας το κουμπι -(minus).Μπορειτε να δειτε τι ωρες γραφουν οι δικες στο μεγαλο μενου και στο μικρο ??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ripper18 [Σήμερα, στις 22:39]

Στο μεγαλο μενου ποσο λεει??

...ΕΛΕΓΕ...4090 ώρες (το ανέφερα και πιο πάνω αν δεις) ... ΤΩΡΑ.... καμία σχέση... 6ώρες (το μηδένισα κατά λάθος και ξεκίνησε απο την αρχή):p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω τις Dell από που τις παίρνετε? μιλάω για Αθήνα και με ενδιαφέρει το 2407. Το έχω βρεί μόνο στο Hacshop αλλά μου φαίνεται περίεργο να κοστίζει 840 τη στιγμή που στην Αμερική κάνει παντού 699$ δηλαδή 420. Έχουμε ξαφνικά τόση διαφορά? μου φαίνεται πολύ περίεργο. Δηλαδή αν είναι έτσι να το πάρω από έξω και όσο και να μου κοστίσει σε μεταφορικά και φόρο δεν θα φτάσω τα 840

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.