Jump to content


ABIT AB9 (nonPro) + E6300 o/c


obijuan1983

Recommended Posts

Στα 1,4ν το έχω...και εμένα έτσι συμπεριφέρεται όσον αφορά το Orthos αλλά το Cpu ανεβαίνει σίγουρα πολύ ακόμα.

Θα δοκιμάσω με καλύτερες μνήμες!

Ο father απο μόνος του λέει δώσε κι άλλο!!!Λέει θέλει 15 sec στο 1Μ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply

:D μπραβο ο father!

Τα ίδια και γω 1.4 στο chipset.......και

ναι σιγουρα το cpu πάει παραπάνω, τελικά δεν παίζονται οι core2!!...

και κατι αλλο το voltage το δινουμε στο north brige? αυτό που είναι κάτω απο το cpu?

Link to comment
Share on other sites

απο το bios και γω....

αυτο ειναι απο το guru ρε της abit....απλα δεν υποστηριζει fsb πανω απο 400 και δεν το χρησιμοποιώ....απλα βλέπω την θερμοκρασια και τις τάσεις.....

Τελικα δεν καταφερα να το εχω 100% stable....μπαινω ακομα και με 470fsb στα windows βγαζει spi και ORTHOS FFTS cpu stress αλλα δεν βγάζει CPU+RAM stress.

Στα 440fsb μου εβγαλε error στο ORTHOS(CPU+RAM) μετα απο μια ωρα και 10 λεπτα! Τελικα το κατεβασα στα 420χ7 που δεν βγαζει καθόλου errors 100% stable......είναι κρίμα γιατι με κόβουνε οι μνημες.....εσυ εβαλες τις αλλες πανω?

Link to comment
Share on other sites

Οχι το άλλο σύστημα το έχω Θεσ/νίκη που σπουδάζω...Αυριο θα δω που πάει ο pretested 6600 που πήρα στο EVGA 680i....

Εμένα στα 430Χ7=3.0GHz μου έβγαλε το Orthos σφάλμα στις 2 ώρες (CPU+RAM)αλλά την στιγμή που έκανα 2πλο κλικ στο Αtitool οπότε σκέφτηκα και το τροφοδοτικό...

Για κάθε μέρα θα το αφήσω στα 3.0GHz...

Δοκιμές στο ABIT AB9 (nonPro) + E6300 το άλλο Σαββατοκύριακο...

Και για την ιστορία ένα 32Μ

post-3721-1416072956,6697_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από F117 χεχεχεχεεχχε.......αυτο ειναι smart buy ;)
:) προσθεσε και μια 8800GTS στα 390 (κόστος Μ/Β + CPU + Mem + GPU < 730Ευρώ) και έχεις ένα πρώτης τάξης ΦΘΗΝΟ gaming machine με όλα στο full σε 1600χ1200 :D
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια αποτελεσματα και πραγματι μικρο κοστος! Μιας και ψηνεται ενα πισι με τον 6300, να επενδυσω στην εν λογω ΑΒΙΤ η να παραμεινω στην MSI 975X Platinum-PE? Απ οτι βλεπω με αερα καταφερες οσα καταφερες, με τι ψυκτρες ομως? Τη συγχωρεση σας αν πω uber πατατα αλλα με την ATI X800XT 256MB DDR3 βγαζει DOOM3 σε ultra στα 1280*1024 η να κοιταξω αλλη καρτα? :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.