Jump to content



The nVidia ForceWare Driver Thread


Recommended Posts

Οι 267,24 είναι πολύ καλύτεροι, απλά είναι beta ακόμα. Έχουν βγει άλλοι 10 τουλάχιστον μετά από αυτούς. Κράτα τους. Οι αλλαγές στη θερμοκρασία συνήθως δεν είναι πραγματικές. Κάθε οδηγός γράφει τα δικά του. Μπορεί να υπάρχει διαφορά όντως, απλά είναι μικρότερη από αυτό που βλέπεις στο monitoring.

Link to comment
Share on other sites

AnandTech Forums - View Single Post - 6950 vs GTX 460 768MB - Why does Nvidia beat the Radeon in Civ5???

In any case, full support for multi-threaded rendering was finally enabled in NVIDIA's Release 270 drivers, which were released last week

http://images.anandtech.com/reviews/video/CivVCPU.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλα η Nvidia εχει εδω και 4 μηνες ακομα ως επισημους driver του 266.58

καλησπέρα. έκανα win update για gtx470 και το msi afterburner γράφει 267.24 driver version ενώ στο site της nvidia βρίσκω τους 266.58 NVIDIA DRIVERS 266.58 WHQL.

τελικά ποιους κρατάω? μπέρδεμα με τα @@@ςwindows kai ton bill gates ton p@p@ra:wall:

και το πιο κουφό? έπεσε η θερμοκρασία της κάρτας κατά 10 βαθμούς. ενώ όταν άνοιγα afterburner, έβλεπα 39-42 βαθμούς και τώρα ανοίγω και νόμιζα ότι έγραφε 39 και κοιτάω καλύτερα και βλέπω 30 και 29. πως έγινε αυτό? αν είναι έτσι τότε δεν αλλάζω

Η 266.58 ειναι ψιλοπατατα φιλε

Για τους 267.24 δεν γνωριζω αλλα με τους 270.51 παντως η επιδοσεις των Nvidia καρτων GTX 4xx και GTX 5xxx ανεβαινουν κατακορυφα και πολλα παιχνιδια παιζουν πολυ καλυτερα

Μια GTX 570 με 270.51 beta drivers ξεπερναει σε επιδοσεις μια Radeon 6970 σε πολλους τιτλους ενω με τους 266.58 η Nvidia ηταν λιγο πιο πισω στην αναλογη λυση

Έγινε επεξεργασία από Vasot
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρασα 270.51 πάντως και είμαι ικανοποιημένος μέχρι τώρα..

Το μόνο που διέκρινα είναι ότι δεν είναι κολλημένο το usage της GTX580 στα 99% στο Battlefield αλλά λίγο με ενδιαφέρει καθώς πιάνει 130-140 fps..

Link to comment
Share on other sites

με τους 267.24 είχα πάλι πρόβλημα όπου μου βγάζει ένα μύνημα για kernel drivers και κάνει επανάκτηση της εικόνας.πιξελιάζει η εικόνα και μου έκανε κουλά. απεγκατάσταση , driver sweeper και πέρασμα πάλι τους 266.58 όπου ίσιωσε το σύστημα.

σκέφτομαι να περάσω τους 270.51

Link to comment
Share on other sites

Μια απορεια.

Γιατι μετα τους 266.58whql, όποιον οδηγο κ αν βάλω (beta αλλα και whql) μου κανει microstuttering?

Υπαρχει κατι που μπορω να κανω?

Δε θελω να μεινω στους 266.58, γιατι με τους 270.61 ειδα μεγαλη ανοδο στα φράμες.

(Εχουν profile για shift2 & crysis2 για το sli...)

(Εχω Sli - 9800gx2)

Link to comment
Share on other sites

για shift2 που το είδες το profile ρε φιλαράκι? :nothing:

Πρεπει να το εχει, γιατι με το που τους περασα, ειδα διαφορα,

Απο ολα medium-low τα γραφικά, τα έβαλα medium-high, με αισθητη διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Τα περασα τα 260.61 official

Επιτελους το Dragon Age 2 τρεχει μια χαρα και αρκετα παιχνιδια που δοκιμασα πανε λιγο καλυτερα

Τουλαχιστον απο θεμα επιδοσεων οι 270.61 ειναι καλυτεροι απο απο τους 266.58

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα παιδια,

Έβαλα το shogun 2 μολις και δυστυχως η gpu βαράει 100σταρες σε χρηση συνεχως με αποτελεσμα και ο ανεμιστηρας να δουλευει συνεχως και δυνατα.

Διαβασα καπου οτι ειναι θεμα drivers της nvidia.

Εχω τους 270 και καρτα MSI 560ti OC Twinfrozr. Έχω περάσει και το τελευταίο update για το dx11.

Παίζω σε 1920x1080

Σε άλλα παιχνίδια δεν έχω θέματα (στο porta 2 και το Black ops Που δοκίμασα τουλάχιστον).

Έχει κάποιος κάποια εμπειρία;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.