Jump to content



The nVidia ForceWare Driver Thread


Recommended Posts

GeForce Game Ready Driver

Version: 347.88  WHQL

Operating System: Windows 7 64-bit, Windows 8.1 64-bit, Windows 8 64-bit, Windows Vista 64-bit

http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/83080/en-us

 

Operating System: Windows 7 32-bit, Windows 8.1 32-bit, Windows 8 32-bit, Windows Vista 32-bit

http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/83079/en-us

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σύστημα με Phenom II 955, Gigabyte 990XA-UD3, GTS 450, Windows 7 64bit. Με την αναβάθμιση του GeForce Experience (σε 2.4) και του driver (σε 347.88), όλα φαίνονταν εντάξει. Στην επόμενη εκκίνηση του συστήματος (το μεσημέρι η αναβάθμιση, το PC ξανα άνοιξε το βράδυ) με το που φορτώνουν τα Windows σε λίγα δευτερόλεπτα ο δείκτης γίνεται μπλε περιστρεφόμενο δαχτυλίδι (απασχολημένο) και το μόνο που κινείται είναι ο δείκτης!

Σε ασφαλή λειτουργία είδα τα συμβάντα. Υπήρχαν σφάλματα με το NvStreamSvc.

Το "φάρμακο" ήταν η επαναφορά συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

Με καποιο τροπο μπηκαν 347.90 μαλλον απο windows updates ενω τα ειχα απενεργοποιημενα ..release highlights δεν βλεπω πουθενα :p

post-45102-0-75542500-1426979771_thumb.p

edit.

pushed σαν important μεσω windows update λενε τα ξενα φορα..παντως  bf4 μια χαρα επαιξαν!

Έγινε επεξεργασία από AKISSS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μετά την περιπέτεια που περιγράφω στο ποστ 1585. Βλέπω πως το Geforce Experience (2.3.10.37) δεν ανοίγει (ενώ υπάρχει σαν εικονίδιο δίπλα στο ρολόι).

Σήμερα με το που άνοιξε το PC τα Windows έβγαλαν το (κλασικό) μήνυμα "Το nvbacked αντιμετώπισε ένα σφάλμα κλπ κλείσιμο προγράμματος, εύρεση λύσης του προβλήματος".

Μιας και δεν μπορώ να κάνω απεγκατάσταση το Gegorce Experience από την προσθαφαίρεση προγραμμάτων (δεν κάνει τίποτα για ώρα, ενώ πάτησα κατάργηση/αλλαγή). Είπα να το κατεβάσω από το site της nVidia και να δοκιμάσω με επανεγατάσταση.

Στο site κατεβαίνει η έκδοση 2.2.2.0! Τι έγινε; Το γύρισε η nVidia μερικές (τουλάχιστον δύο) εκδόσεις πίσω;

Έγινε επεξεργασία από TopCLR
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αυτόν εδώ hotfix driver 350.05  http://www.guru3d.com/files-details/geforce-350-05-hotfix-driver-download.html   τον έβαλε κανένας?

Σε λίγο  καιρό θα έχουμε και premium :hehe: :hehe:

Έγινε επεξεργασία από AstraLgr
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

O 352.86 είναι μακράν ο χειρότερος driver που έχω εγκαταστήσει.

 

Σε gaming είναι σχετικά οκ αλλά μου έκανε driver crashes στο desktop και κυρίως σε browsing. Απο οτι διαβάζω δεν είμαι ο μόνος.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι. Δεν θέλω τέτοια. Οι drivers της Nvidia είναι ultra stable και η τελευταία @@ρολογία στο internet είναι ότι η AMD πάει για κλείσιμο επειδή έχει 6 μήνες να παρουσιάσει WHQL driver.

Link to comment
Share on other sites

Σβησε τελειως τους παλιους και μετα κατεβασε τους καινουριους. Κι εγω αρχικα τους περασα πανω απο τους παλιους και ειχα θεματακια σε οτιδηποτε και αν εκανα. Χτες ομως τους ξαναπερασα αφου εβγαλα τους παλιους και δουλευουν αριστα. Απλα αν χρειαστει να ορισεις και παλι το πληρες φασμα χρωματων, εχε υποψη οτι εχει αλλαξει θεση η ρυθμιση και βρισκεται μεσα στην καρτελα "αναλυση οθονης" (μεσα στον πινακα ελεγχου nvidia)

Link to comment
Share on other sites

Οι οδηγοί της Nvidia έχουν και επιλογή για clean install. Δεν δουλεύει αυτό; Προσωπικά με τις GT 620 δεν είμαι σε θέση να ξέρω κατά πόσο αυτή η επιλογή βοηθάει στα games και την σταθερότητα του συστήματος όσο κάποιος με 700/900 hi end series κάρτα, για αυτό ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.