Jump to content



The nVidia ForceWare Driver Thread


Recommended Posts

Αρχική απάντηση από gbak [05-12-2007 21:49]

γιατι ρε σεις εχετε βαλει και κανα κανονικο driver τον τελευταιο καιρο??

εγω με μπετα παντως την βγαζω εδω και κανα 6μηνο

κάλλιο beta και στο χέρι , παρά official και καρτέρι...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sitios

και σε κανονική έκδοση, οι 169.21. κατεβάστε τους από εδώ:

Καλό θα ήταν να ελέγχουμε τι γράφουμε... Δεν είναι κανονική έκδοση αυτή που δίνεις, για κανένα λειτουργικό. Είναι ακριβώς οι ίδιοι που έχει δώσει ο Chessman παραπάνω, κι είναι BETA.

Στην πράξη, είναι η τελική έκδοση, απλά δεν έχει πάρει WHQL όμως.... :)

Link to comment
Share on other sites

ForceWare 129.25 beta (Vista32)

ForceWare 129.25 beta (Vista64)

- BETA driver for GeForce 6, 7, and 8 series GPUs.

- Added support for NVIDIA 3-way SLI Technology.

- Added support for GeForce 8800 GTS 512 GPU.

- Recommended driver for the latest DirectX 9, DirectX 10, and OpenGL applications.

- Numerous game and application compatibility fixes. Please refer to the release documentation for more information on features, driver fixes, and known issues.

Link to comment
Share on other sites

Παιδίά πώς ελέγχω T και στροφές σε 8800 GTS 512 ? Έβαλα riva tuner αλλά δε βρίσκω τιποτε σχετικό. Διάβασα για ένα nTune της nVidia αλλά αυτό δεν είναι για M/B με nVidia chipset? Πιάνει και σε κάρτες γραφικών? Επείδή το είδα λίγο τέρας (40MB) δεν έχει τίποτα πιο ελαφρύ? Βασικά έρχομαι από ATITrayTools και είναι λίγο χαμένος με την nVidia (πάει και κάμποσος καιρός από την Ti4200....).

Please help!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 01:38]

Καλά Χριστουγεννα Nvidia και αυριο θελω πάλι νέους drivers ε? :hehe: :hehe:

:laughing: :clap:

Ρε παιδιά θερμοκρασίες πως βλέπω? Δείτε και το post 2 παραπάνω.

Έβαλα λίγο Crysis σε 1650x1080 και παρόλο που δεν ακούγεται τίποτε (δεν περίμενα τόση ησυχία - μα την παναγία - κι έχω και το κουτί ανοιχτό..!) η ψύκτα-σασί-μαντέμι της 8800GTS ΖΕΜΑΤΑΕΙ!!! Πάντως είναι stable - no problemo.

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη 2.06 version του RivaTuner αλλά δεν έχει κάποια επιλογή για Τ και rpm. Βλέπω κατά καιρούς ένα παράθυρο που κάνετε post μερικοί αλλά δεν έχω τέτοια πράγμα. Μήπως πρεπει να έχω official drivers και οχι beta? Μήπως το RivaTuner θέλει registration?

Anyway, θα δω το tutorial... τι στο δ......

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθώ να έχω πρόβλημα. Μπορεί να βοηθήσει κανείς? Μήπως φταίει που είμαι σε beta drivers και το RivaTuner 2.06 δεν τους αναγνωρίζει?

Στο main tab του RivaTuner κάτω από το combo box με το ονομα της κάρτας και της οθόνης, γραφει "No aditional information available" και το customize button που έχει δεξιότερα βγάζει 4 μόνο επιλογές (τα 4 buttons-οθόνες). Λείπει αυτό που σε εσας λογικά βγαίνει πρώτο και απεικονίζει μια κάρτα.

Καμμιά ιδέα κανείς... ???

Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια είναι ότι το fan είναι εξαιρετικά ήσυχο!! Βέβαια, με 21 C στο δωμάτιο, σε 2D ανεβάζει 58C (σε καλά αεριζόμενο κουτί) και σε Crysis 80-82 με auto control του fan (default). Το fan είναι by default στο 36%. Όταν το βάλω 100% manually, κάνει σαν αεροπλάνο. Δεν κάνει τέτοιο θόρυβο όμως στο Crysis!! ’ρα δεν τερματίζει το fan στο Crysis αλλά φαντάζομαι δεν παραμένει και στο 36%. Αυτό είναι κάλο γενικά καθώς στο καλοκαίρι (χωρίς κλίματισμό στο δωμάτιο) θα ανέβουν όλα καμμιά 15αριά βαθμούς.

Ξέρετε αν το RivaTuner μπορεί να κοντρολάρει και τα fans της mobo? Κάτι πήρε το μάτι μου για plug-ins αλλά είναι για όλα τα chipsets ή μόνο nVidia? Έχω μια DFI 975XG (Ιντελ 975)

BTW, thanks για το link παραπάνω. Θα ανεβάσω ελαφρά (μέχρι 50+% είναι αθόρυβος) για να ρίζω καμια 10ρια βαθμούς.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.