Jump to content



Πρώτa Bench R600


TheoV

Recommended Posts

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από ergotelis

To link το έχουμε ξαναποστάρει, και για να ξέρετε τι παίζει, είχε ακουστεί πως το site αυτό το ελέγχει η ίδια η ’ΤΙ.

Απο οτι ξερω το site ειναι των μηχανικων της ΑΤΙ που ασχοληθηκαν με την αναπτυξη του chip.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ergotelis

To link το έχουμε ξαναποστάρει, και για να ξέρετε τι παίζει, είχε ακουστεί πως το site αυτό το ελέγχει η ίδια η ’ΤΙ.

σε αυτό το thread:

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=34359&highlight=r600

και τις εκδόσεις του εδώ:

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=35041&highlight=r600

Link to comment
Share on other sites

Λογικά τα πράγματα θα είναι σαν επανάληψη τού ίδιου έργου με τις 7800-1800. Η nvidia έχει βγάλει πρώτη την 7800GTX και μερικούς μήνες μέτα έρχεται η ati με την 1800XT να έιναι στα ίδια επίπεδα αλλά σε μερικά σημεία καλύτερη.Μέχρι που βγήκαν οι 7900/7950 και 1900/1950 που πάνω κάτω έιναι ισοδύναμες. Ε και τώρα κάτι τέτοιο θα γίνει δεν πιστέυω οτι η νέα κάρτα της ati θα έιναι χειρότερη απο την 8800GTX, κοντινές θα έιναι σε αποδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά ακόμα να βγει αυτή η R600 ?

Κοίτα να δεις που τελικά τόσο υπομονή και θα είναι και πιο ζεστη και πιο θορυβώδης και πιο μεγάλη και μεγαλύτερη κατανάλωση και olla αυτά για ένα 10% επιλέον ? ( από τη ακούγεται )!

Το μεγαλύτερο Προτέρημα της πιστεύω θα είναι να ρίξει τις τιμές τις NVIDIA :)

Ps.Αχ κρίμα και από ήμουν fun τις ATI μιας και είμαι και από Canada :)

Όταν είχα πάρει την 8500 όλοι με κορόιδευαν, μετά που πήρα την 9700 pro τους κορόιδευα ,προφανώς τροχός είναι

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tolis86 [Σήμερα, στις 17:00]

επρεπε να ειχες παρει 9500 να τους κοροιδεψεις ακομα περισοτερο! :p

παντως ι το κουραζουμε?... θα βγει σε λιγο καιρο θα τη δουμε ποσα αχλαδια ποιανει ο σακος ( :p )

+ 1 και απο μενα

Οντως το site μου φανηκε και μενα οτι δεν ειναι και τοσο αντικειμενικο οταν θα κυκλοφορησουν τοτε θα δουμε τι πραγματικα λενε τωρα απλα μπορουμε να κλεισουμε τα αφτια μας στις σειρηνες που λενε διαφορα μονο και μονο για να αυξησουν το ενδιαφερον.

Υ.Γ και ειμαι και φαν της ΑΤΙ :)

Link to comment
Share on other sites

Οταν είχα χτυπήσει την ΑΤΙ 9600 pro παρακαλώ , οι άλλοι μου έλεγαν, θα τα κλαις τα λεφτά σου ( απο τις πρώτες που ήρθαν ) Οταν όμως την είδαν , εκλαιγαν ... Απο τότε όμως πέρασα σε μία nvidia 6600 , μόνο και μόνο επειδή είμαι σε μεταβατικό στάδιο προς το linux ....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.