Jump to content



Logitech Z-5500 Digital THX Speaker System MANY PHOTOS (56k beware!)


Recommended Posts

Σε καταλαβαινω δυσκολη η κατασταση,αφου εγινε η μαλακεια δωσε λιγα λεφτα ακομα και παρε

αυτα που σου προτεινουν,παντως το z906 το εχει ενας φιλος μου ειπε καλα λογια

εγω δε το ακουσα για να σου πω, απλα υστερει λιγο σε watt απ οτι z-5500 και εχει το 3D stereo,

τωρα αν ειναι καλο αυτο δε ξερω

Σ'ευχαριστώ για την βοήθεια... ;)

Να είσαι καλά...

Και όποιος άλλος νομίζει οτι μπορεί να με ενημερώσει στο οτιδήποτε σχετικά με το συγκεκριμένο πρόβλημα, εδώ θα είμαι... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλο το συστημα παντως για ταινιες και gaming με το optical και σε συνδυασμο

με μια καλη καρτα ηχου το αποτελεσμα ειναι απιστευτο αλλα νομιζω οτι υστερει

σε mp3,εκει χρειαζεσαι stereo sound με 2 ενεργα ηχεια

Σε καμία περίπτωση η σύνδεση με toslink απαιτεί κάρτα ήχου η οποία μπορεί να ονομαστεί "καλή"._

Έγινε επεξεργασία από BilloukosGR
Link to comment
Share on other sites

Σε καμία περίπτωση η σύνδεση με toslink απαιτεί κάρτα ήχου η οποία μπορεί να ονομαστεί "καλή"._

τι θες να πεις δλδ οτι οταν συνδεεται με οπτικη εξοδο η καρτα ηχου αχρηστευεται?

εγω δε μπορω να το καταλαβω,για πιο λογο ομως ακουγεται καλυτερα απο το αναλογικο καλωδιο

και εκτος αυτου εχει και διαφορα και με την οπτικη εξοδο της μητρικης.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εγώ λέω να αρχίσετε να κλαίτε!Έτσι το έκανε και εμένα,έφτιαξε για κάνα-δυο μήνες και μετά ψόφησε τελείως!

Για όπιον πιάνουν τα χέρια του υπάρχει τρόπος επισκευής πάντως!

(Το είχε κάνει και ένα παλικάρι εδώ στο φόρουμ,αλλά δεν βρίσκω το θέμα. :fist: )

Link to comment
Share on other sites

κονταευωουν να κλεισουν 5 χρονια στην κατοχη μου

με 1 rma στο ενδιαμεσο

και τους εχω πιει το αιμα :p

τα λεφτα τους τα εχουν βγαλει

και δεν σκευτομαι να τα αντικαταστισω στο αμεσο μελλον λογο περιορισμενου χωρου/χρηματων

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Τα εχω εδω και 6-7 χρονια ( ουτε θυμαμαι πλεον ) ..... χωρις απολυτως κανενα προβλημα....

Με μονη αλλαγη απο θεμα ποιοτητας ηχου αντι για τους δορυφορους της Logitech εχω βαλει Pionner δορυφορους ..... ειναι υπεροχο το αποτελεσμα :D

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω εδω και 6-7 χρονια ( ουτε θυμαμαι πλεον ) ..... χωρις απολυτως κανενα προβλημα....

Με μονη αλλαγη απο θεμα ποιοτητας ηχου αντι για τους δορυφορους της Logitech εχω βαλει Pionner δορυφορους ..... ειναι υπεροχο το αποτελεσμα :D

Καλησπερα, οντως? Εμφανως καλυτερο αποτελεσμα?

Ποσα Watt...?

Link to comment
Share on other sites

Πωλουνται ξεχωριστα, ή τα ξυλωσες απο καποιο home cinema?

Και παροτι ειναι λιγοτερα Watt, εχουν καλυτερο ηχο ε..

Και νομιζα οτι τα δικα μου ακουγονται καλα.. :suicide2:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλημέρα!

Επειδή μας διαβάζει πολύς κόσμος, μη ρίχνετε άκυρα περί βατ και καλού ήχου. Ουδεμία σχέση η ονομαστική ικανότητα πρόσληψης ισχύος με το πως παίζει το ηχείο τελικά! Εξάλλου, τι σχέση έχουν τα 80 πχ βατ που αντέχει και καλά το ηχείο με τα 3-4 βατάκια που λαμβάνει στην πραγματικότητα από τον ενισχυτή του Logitech? Καμία.

Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Πωλουνται ξεχωριστα, ή τα ξυλωσες απο καποιο home cinema?

Και παροτι ειναι λιγοτερα Watt, εχουν καλυτερο ηχο ε..

Και νομιζα οτι τα δικα μου ακουγονται καλα.. :suicide2:

Ειναι απο Home Cinema οπου τα "εφτυσε" ο ενισχυτης και τα δοκιμασα στο z5500... και εκει "εκατσαν"....χαχαχα :D

Οπως ειναι και ο [MENTION=1485]Ερνέστος[/MENTION] δεν εχει καμια σχεση η ποιοτητα ηχου που παραγεται απο ενα ηχειο με τα Watt οπου εχει οριο προσληψης ισχυος και απο τον εκαστοτε ενισχυτη σηματος. ;)

Έγινε επεξεργασία από stratos1978
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μια απορία σας παρακαλώ. έχω μια asus dg την φτηνή και ενισχυτή και 2 ΗΧΕια stereo. με τι να την συνδέσω με τον ενισχυτή . με το mini jack analog (στο πράσινο της κάρτας..σωστά)ή με την οπτική?

ευχαριστώ. ποιο είναι το αποδοτικότερο ή δεν θα καταλάβω διαφορά?:giveup:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απο Home Cinema οπου τα "εφτυσε" ο ενισχυτης και τα δοκιμασα στο z5500... και εκει "εκατσαν"....χαχαχα :D

Οπως ειναι και ο [MENTION=1485]Ερνέστος[/MENTION] δεν εχει καμια σχεση η ποιοτητα ηχου που παραγεται απο ενα ηχειο με τα Watt οπου εχει οριο προσληψης ισχυος και απο τον εκαστοτε ενισχυτη σηματος. ;)

Μπορείς να μας δώσεις το ακριβές μοντέλο των δορυφόρων; Άσχετο υπάρχει κάποιος τρόπος τα δύο πίσω ηχεία να γίνουν ασύρματα; Ας είναι και απο άλλη εταιρία αρχή να "παντρευτούν" με το κεντρικό πάνελ των Logitech?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα παιδες, Εδω και καιρο αντιμετωπιζω ενα θεματακι με τα Z.

Το θεμα ειναι ως Εξης: Ακουω μουσικουλα και μολις ανεβαζω λιγο την ενταση τα surround ηχεια παραμορφωνουν τον ηχο στα ''ψηλα'', σαν να τσιριζουν.

Α)Τα καλωδια δεν φταινε γιατι δοκιμασα και με ''ανωτερης'' ποιοτητας.

Β)Εκανα αλλαγες στην καρτα ηχου ( Xonar DX ) χωρις λυση.

Γ)Συνδεσα τα ηχεια με το κινητο και εχω παλι το ιδιο αποτελεσμα.

Δ) Αλλαξα τα ''surround'' με τα μπροστινα και παλι τα ιδια. Αρα δεν εχουν θεμα τα ηχεια αλλα κατα πασα πιθανοτητα το ''καναλι'' ?

ΣΤ)Μην μου πειτε για την ποιοτητα του ηχου γιατι εχω δοκιμασει διαφορετικα ειδη μουσικης, 320kbps mp3 / flac.

Τωρα η επομενη μου λυση ειναι να τα μονταρω και να αλλαξω πυκνωτες. (μονο που θα αργησει λιγο αυτο)

Γινεται σε καποιον αλλο αυτο ? Εχουμε καμια λυση ?

Λετε να φταιει οτι στις μεγαλες εντασεις δεν στελνει πολυ ρευμα ο ενισχυτης με αποτελεσμα να ''υπολειτουργουν'' ?(ειναι μια 8αρα μετρα καλωδιο)

Link to comment
Share on other sites

Ίσως φταίει και το πρόγραμμα μουσικής. Πχ με το vlc έγω έχω κακή ποιότητα ήχου ενώ με άλλα είναι κρύσταλλο

Στάλθηκε από το ZTE-BLADE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.