Jump to content



Logitech Z-5500 Digital THX Speaker System MANY PHOTOS (56k beware!)


Recommended Posts

Τα ηχεια αυτα τα ζαχαρωνω πολυ καιρο τωρα...Απο τοτε που η τιμη τους ηταν 230 ευρω..Τωρα δυσκολα..:wall:

εγω για αυτο τα πηρα...τα βρηκα 230 καποτε στο παρελθον και τα τσιμπησα στιγμιαια...ουτε προφητης να ημουν...τωρα 300+ κανουν...:sick:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα παιδιά..

μόλις αγόρασα τα εν λόγω ηχεία και έχω ένα μικρό προβληματάκι..

τα σύνδεσα όλα σωστά όπως λένε οι οδηγίες και όταν παίζω οτιδήποτε, από μουσική ώς παιχνίδια δεν ακούγεται καθόλου το sub.. τι παίζει??

τα συνδέω και στην onboard κάρτα ήχου αλλά και σε εξωτερική κάρτα ήχου (Creative Soundblaster X-Fi 5.1 ) και σε καμμία των περιπτώσεων δεν λειτουργεί..

πρέπει να κάνω κάποιες συγκεκριμένες ρυθμίσεις στο pc? από συνδεσμολογία είναι σωστά αλλά όταν παίζει το test για παράδειγμα όταν πάει στο sub και βάζω το αυτί μου ακούγεται πολύ πολύ αχνά ένα μικρο τζ τζ τζ τζ ενώ όλα τα υπόλοιπα ηχεία λειτουργούν κανονικότατα!!! Τι γίνεται?? Ξέρει κανείς?? Ακόμα και την ασφάλεια έβγαλα μπας και έχει καεί, αλλά ήταν μια χαρά..

Link to comment
Share on other sites

είναι γύρω στο 70% αλλά όσο και να το δυναμώσω πάλι έτσι κάνει.. σαν παράσιτα αλλά πολύ χαμηλωμένα :( Ακόμα και την ασφάλεια έβγαλα μπας και έχει καεί, αλλά ήταν μια χαρά..

A επίσης, ακόμα και αν τα έχω ξεσυνδεδεμένα και πατάω το test πάλι δεν ακούγεται το sub.. Χαλασμένο μου το φέρανε??

Τι θα κάνω αν μου το φέρανε χαλασμένο?? Που θα απευθυνθώ?? Στο site της logitech δεν έχει κάπου να βρω λύση... PLZ help

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπερα σε ολους,

Θα ηθελα γνωμες και βοηθεια αν ειναι ευκολο.

Ενδιαφερομαι για αγορα των LOGITECH Z 5500.

Θα μου βγουν περιπου στα 120 ευρω λογω επιδοτησης κινητης που θα εξαργυρωσω στο Πλαισιο, αρα απο θεμα τιμη ειναι καλυμμενος και δε το σκεφτομαι.

Παρακατω... Τα θελω για 2 λογους. Πρωτον για να ακουω μουσικη απο το PC. Να σημειωσω πως δεν εχω εξτρα καρτα ηχου, μονο αυτη που εχει η μητρικη. (Δεν ξερω αν τα λεω σωστα ωντας ασχετος). Θα χρειαστω εξτρα καρτα ηχου? Κι αν ναι σε τι τιμη ? Δευτερον, για ηχο σε ταινιες (σε Bluray μορφη) καθως η τηλεοραση μου εχει συνδεση με οπτικη ιν κι ετσι σκοπευω να τα συνδεσω.

Τα θεωρειτε καλη επιλογη για τη χρηση που θελω ?

Εχετε κατι αλλο να προτεινετε ?

Επισης ξερετε αν εχει λυθει το προβλημα με το καμενο backlight του πανελ τους ?

Ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

εγω θα τα αγοραζα με 100000000 σε τετοια τιμη...καρτα ηχου δεν χρειαζεσαι αλλη,αλλα αν μπορεις να διαθεσεις κατι παραπανω τοτε θα δεις την πραγματικη τους δυναμη

ειναι και για μουσικη και για ταινιες..μπορεις να κανεις επιλογη κιολας απτο χειριστηριο(αυτο μαλλον το ξερεις:p).εγω σου προτεινω να τα παρεις:T:

Link to comment
Share on other sites

Ψηνομαι αρκετα.

Οσον αφορα στο θεμα ακροασης μουσικης απο τον Η/Υ ειμαι καλυμενος.

Εχω θεματακι ομως για το πως θα τα συνδεσω στην τηλεοραση για ναι μεν εχει συνδεση με οπτικη ινα αλλα optical out και δε θα παιρνω ηχο 5.1 και το σκεφτομαι :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

τα z-5500 του ξαδερφου μαλλον τα κακαρωσαν. πως μπορω να σιγουρευτω για κατι τετοιο? αλλαξε την ασφαλεια απο πισω και παλι δεν αναβουν. δεδομενου οτι μας χωριζει το μισο Αιγαιο και δεν μπορω εγω να τα δω, τι να του πω να τσεκαρει?επισης σε περιπτωση που οντως ειναι dead μπορω να απευθυνθω στην logitech?(μιας κι ειναι εκτος εγγυησης)

Link to comment
Share on other sites

τα ζαχαρωνα αρκετο καιρο τα z5500 εχοντας τα g51 που με καλυπτουν αρκετα.

Το θεμα ομως ειναι οτι εσπασα ενα ηχειο των G51 και οπως ειναι φυσικο δεν υπαρχει spare Κομματι για αντικατασταση, που σημαινει οτι το συστηματακι ειναι μαλλον δεν ειναι καταλληλο για 5,1...Με λιγα λογια και τα z5500 για τα 300ευρω που εχουνε ειναι πολυ καλα αλλα δεν με βλεπω να τα αγοραζω.Εχει κανενας ετοιμο set home theater(samsung, lg, sony) στο pc να μας πει εντυπωσεις?

Link to comment
Share on other sites

τα εχει βαλει στη μπριζα?:p

η ασφαλεια ομως ειναι η σωστη?

του ειπα να βγαλει την ασφαλεια που ειχε μεσα και να ζητησει μια ιδια απο το ηλεκτρομαγαζο.ελπιζω να το καταφερε. ξερεις κανεις αν πρεπει να απευθυνθω στη logitech ελλαδος ή να στειλω μαιλ κατευθειαν εξω?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.