Jump to content



Επιλογή κουτίου Silverstone ή Stacker??


sstav

Recommended Posts

Παιδια εγω παω με 1000 για το νεω stacker 832 το ξαχνω εδω και τρεις μηνες και δεν το εβρισκα πουθενα Το παραγγειλα στο πλασιο στης 5 απριλι θα ειναι εδω!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Για να μην μαλωνετε..τα πιο κορυφαια κουτιά όλων..ειναι τα soldam..απλα δεν υπαρχει ανταγωνισμος ουτε στο 1/100.

Για την ιστορία,πωλουνται μόνο στην Ιαπωνία και η εταιρία βγάζει 3 νέα σχέδια κάθε χρόνο και καταργεί τα 3 προηγούμενα...επίσης είναι πανάκριβα.....

color_bk2.jpg

feat1_01.jpg

color_bk22.jpg

xr2jv_bk2.jpg

Σε κοκκινάκι κανείς?

color_rs.jpg

xr2jv_rs.jpg

Σε μπλέ?

color_bs.jpg

xr2jv_bs.jpg

feat2_02.jpg

feat2_06.jpg

feat2_05.jpg

ηχομονωμένα μέχρι αηδίας,πανάλφρα,τρελό airflow,τρελό design...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ReaperX [Σήμερα, στις 14:48]

Kαλό και το Stacker αλλά με το SilverStone πας σε άλλο επίπεδο...:)

Fti:Είχα stacker 830 και πήρα SilverStone TJ07...

Από όλα όσα έχουν ειπωθεί ως τώρα και σε μένα αυτή η εντύπωση έχει δημιουργηθεί...

Μάλλον και γω για Silverstone θα πάω ...

Δεν το έχω δει από κοντά όμως. Το έχει κανείς? φωτο?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sstav

Από όλα όσα έχουν ειπωθεί ως τώρα και σε μένα αυτή η εντύπωση έχει δημιουργηθεί...

Μάλλον και γω για Silverstone θα πάω ...

Δεν το έχω δει από κοντά όμως. Το έχει κανείς? φωτο?

Κάτω κάτω έχει full size photo

http://www.silverstonetek.com/products/tj07/tj07_photo.html

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS [Σήμερα, στις 17:04]

Κάτω κάτω έχει full size photo

http://www.silverstonetek.com/products/tj07/tj07_photo.html

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ GORILLAKOS

στην αρχή του thread αναφερόμουν στο TJ09-B-window στα 259.

Το TJ07 κοστίζει παραπάνω και ξεφεύγουμε αρκετά

Το TJ09 το εχει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιοτητα ειναι σχεδον ισαξια... απλα τα lian-li ειναι για πιο server καταστασεις και λιγο πιο προσεγμενα στη κατασκευη (σου δινουν πιο στιβαρη αισθηση) ενω τα silverstone για extreme desktop... (Σαν εμας δλδ) και εχουν λιγο μεγαλυτερη προσοχη σε Hi-Tech λεπτομερειες...

ΤJ-09 Ολα τα λεφτα... Το πηρε ο ξαδερφος μου και εμεινα :-O .... Οι σκληροι ειναι μπροστα μονοι τους... Ο μπροστα ανεμιστηρας ειναι ....στη μεση του κουτιου!!!!! Δλδ ο μπροστα ανεμιστηρας χτυπαει κατευθειαν τη καρτα γραφικων και ο αερας δεν περναει απο τους σκληρους....

Εχει θεση για 2πλο ψυγειο πανω... Λαστιχο στα ποδια για να ειναι πιο σταθερο... Στους σκληρους και στο psu εχει κατι λωριδες απο ενα αφρωδες υλικο σαν σφουγγαρι για να μην συντονιζονται.... Το εξωτερικο του κουτιου ειναι βουρτσισμενο....

Ειναι γεια σας το κουτακι....

(Με το καλο μολις μαζεψω κανα ψιλο θα φαει κλωτσα το armor...:computer: )

Μην το σκεφτεσαι φιλε χτυπα το.....

ΦΩΤΟ

Υπαρχουν link με review στη πρωτη σελιδα αλλα επειδη πολλοι μπαινουν κατ'ευθειαν στη τελευταια

Το επισιμο site http://www.silverstonetek.com/products/tj09/tj09.html

Και εδω μερικα καλα reviews με πολλες φωτο

http://www.hexus.net/content/item.php?item=7205

http://www.vr-zone.com/index.php?i=4478

http://www.madshrimps.be/?action=getarticle&articID=542

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω πάντως πως το TJ-07 αξίζει τη διαφορά... Το βρίσκω ιδιαίτερα καλό και πιο "έξυπνο" από άλλα. Ειδικά η οργάνωση του χώρου είναι όλα τα λεφτά πιστεύω. Το Stacker είναι κάπως "κλασσικό" σε αυτόν τον τομέα ενώ το Lian Li ίσως προβληματίσει αρκετούς με την τελείως ανακατεμένη διάταξη. Προσωπικά πιστεύω πως αν είναι να δώσεις πολλά λεφτά για κουτί, δώσε τόσα ωστε να πάρεις κάτι φοβερό. Αλλιώς πάρε φτηνό... Δεν θα πάρεις ακριβό για να συμβιβαστείς με πράγματα που ίσως σε ενοχλούνε. Προσωπικά το TJ-07 θα το χτύπαγα πιθανότατα χαλαρά αν ήμουν στη θέση σου. :)

edit: Και το Antec ιδιαίτερα σεβαστό αν και πιστεύω πως απέχει απο το Silverstone. :)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις σας -γνώμες

Πάντως είναι τρομερό το πως ξεκινάς θέλοντας ενά ευρύχωρο - με καλή ροή αέρα - που να διασφαλίζει σχετικά χαμηλες θερμοκρασίες και ΗΣΥΧΟ (να περιορίζει το θόρυβο στο εσωτερικό) κουτί και αρχικά ξεκινάς από το

Coolermaster Stacker STC-T01 S στα 158

πηγαίνεις στo

Coolermaster Full ATX Stacker RC-831 BK Lite στα 199

μετα στο

Coolermaster Stacker 830 Black στα 224

μετά στο

Coolermaster Stacker 832 Black στα 239

μετά στο (και σχεδόν είχα καταλήξει)

Silverstone TJ-09B-Window στα 259

και στο τέλος αναφερεστε στα δύο πιο ακριβά κουτιά

Lian Li PC-V2000B Plus II Black στα 279

και Silverstone TJ-07B-Window στα 309

Το δύο τελευταία θα μου εξασφαλίσουν αυτά που ζητάω και τ α άλλα οχι??? (να χωράει τα πάντα, χαμηλες θερμοκρασίες, καλή ροή αέρα, και Η Σ Υ Χ Ο-κανείς δεν είπε τίποτα για το τελευταιο)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το LianLi V1000 και το Silverstone Sugo...

Προσωπικά δεν μπορώ να διακρίνω διαφορές στην ποιότητα τους η οποία όμως είναι υπερβολικά υψηλή σε σχέση με άλλες μάρκες. (όπως και η τιμή τους άλλωστε)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Winters εχω σχεδόν καταλήξει στο συγκεκριμενο Silverstone TJ09 στα 259 (από πλαίσιο). Αν και δεν είναι τοσο "πολυφορεμένο" όσο το stacker ,πιστεύω να χωρέσει ανετα τις Χ2900, CPU coolers κτλ και να με βγάλει για τα επομενα 5-6 χρονάκια...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω κατι,στο TJ07 φανταζομαι χωραει το olympia 1000,τριπλο ψυγειο ομως;Και επειδη μαλλον οχι,αραγε να ειναι ευκολο με μοντα;σκεφτομαι να στεγαστω σιγα σιγα:D

Link to comment
Share on other sites

Tj07 και Ολυμπια1000 χωρανε. Πιεζονται ελαφρα τα καλωδια που βγαινουν απο το τροφοδοτικο αλλα χωρανε. Τωρα αν μιλαμε μονο για το ψυγειο , εχω δει και τετραπλο να χωραει. Οι σκληροι πηγαν απανω ομως.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.