Jump to content



Εξαπάτηση από technixx.gr,Σε αγορά Οθόνης


angel_f

Recommended Posts

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Η Ελλαδα μιλαει για ενα καμενο η απο τρια κολλημενα και πανω. Του τα εχω πει , τους πηρε τηλεφωνο και μπορουν να του αλλαξουν το ΠΑΝΕΛ με καινουργιο απο την ΕΙΖΟ εδω, δεν καταλαβαινω που κολλαει?

Link to comment
Share on other sites

Το technixx ως γνωστον ειναι παραρτημα στην Ελλαδα του γερμανικου Digitalo.de και οτι πουλαει ειναι εισαγωγες απο γερμανια.

Καλως ή κακως οι εγγυησεις που ισχυουν ειναι αυτες που ισχυουν στη Γερμανια για τις εκαστοτε εταιρειες, και το μονο που σου υποσχονται ειναι οτι αν παθει κατι αυτο που αγορασες, εσυ θα επιβαρυνθεις να το στειλεις μεχρι Θεσσαλονικη (οπου βρισκονται) και αυτοι θα αναλαβουν τη συνενοηση και τα μεταφορικα κοστη για να παει και να γυρισει απο Γερμανια.

Γενικα μιλωντας, σε καθε περιπτωση παραεισαγωγης το προιον δεν καλυπτεται απο την τοπικη αντιπροσωπια, εκτος αν η μητρικη εταιρεια προσφερει πανευρωπαικη εγγυηση (πχ BenQ).

Οι τιμες του technixx ειναι παντα πολυ καλες, αλλα δυστυχως παιρνεις αυτο το ρισκο αν αγορασεις απο κει. Το χειροτερο ειναι οτι με αυτον τον τροπο βρισκουν πατημα πολλες αντιπροσωπιες για να δικαιολογησουν τις αθλιες τιμες τους :(

Λυπαμαι πολυ για την ταλαιπωρια σου φιλε και αφου σου υποσχεθηκαν στην αρχη οτι ισχυουν τα ιδια με την ελληνικη αντιπροσωπια (δικο τους το λαθος, ας επομιστουν αυτοι το κοστος οτι και να ειπαν οι υποτιθεμενοι γερμανοι, αν ποτε πηγε σε αυτους το προιον) τοτε να το κυνηγησεις το θεμα, γιατι 0 πιξελ σημαινει ουτε 1...και δε χρειαζεται να δουν καν εκεινα τα 4 πρασινα, το 1 που ειναι και οφθαλμοφανες, αρκει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το συγκεκριμένο μαγαζί έχω τις χειρότερες εντυπώσεις.

Είχα παραγγείλει έναν εκτυπωτή, έστειλα τα χρήματα και για 2 μήνες δεν μου έστελναν τίποτα με την δικαιολογία ότι δεν τον έχει ετοιμοπαράδοτο η εταιρία.

Στο τέλος μου είπαν (εγώ βέβαια είχα τηλεφωνήσει για πολλοστή φορά) ότι τελικά δεν θα τον κάνουν εισαγωγή.

Πήρα βέβαια τα χρήματα πίσω αλλά απο αυτούς δεν θα ξαναγοράσω ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Το πάνω πάνω χαρτί που έλαβες, λέει ότι δεν βρέθηκε κανένα ελαττωματικό πίξελ.

Συγκεκριμένα αναφέρει:

Κανένα ελαττωματικό pixel

κανένα >> subpixel

κανένα κολλημένο pixel

:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FLO

Το πάνω πάνω χαρτί που έλαβες, λέει ότι δεν βρέθηκε κανένα ελαττωματικό πίξελ.

Συγκεκριμένα αναφέρει:

Κανένα ελαττωματικό pixel

κανένα >> subpixel

κανένα κολλημένο pixel

:D

und keine lcd haben wir getestet! :hehe:

(καλά το γράφω? μη βαράτε αν είναι λάθος)

Κάτι τέτοιο ξεχάσαν να γράψουνε.

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν είναι χαρτιά γερμανίας γιατί δεν κάνει το εξής έξυπνο. Τηλεφωνάκι πάνω στην εταιρεία και να τους πεί ότι πόσο δυσαρεστημένος είναι ΚΑΙ ότι θα στείλει για διασταύρωση τα χαρτιά αυτά στην Γερμανία. Μπάς κ χεστουν κ στην αλλάξουν χωρίς πολλά πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos [Σήμερα, στις 18:13]

Στειλε τα χαρτια στην EIZO Γερμανιας με φωτο απο την οθονη και τα καμμενα πιξελ. Κανε παραπονα για τους μεταπωλητες τους. Πιστευω ετσι να χ@σουν λιγο το technixx

Καλή ιδέα αυτή , Θα στείλω τα χαρτιά αυτά στην ΕΙΖΟ Γερμανίας με μια περίληψη της ιστορίας , μόνο και μόνο για να ακουστεί το θέμα.

Τελικά υπάρχει κανένας που να έχει καλή εμπειρία από το εν λόγω κατάστημα?

μάλλον όχι , μιας και από ότι αποδεικνύεται έχουν σύστημα την κοροϊδία του πελάτη!

Στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από angel_f [Σήμερα, στις 23:13]

Οι άνθρωποι στην technixx.gr δεν είπαν ούτε μια αλήθεια ! είναι 100% ψεύτες , στο τρίτο χαρτί που έχω ποστερει , έχουν σημειώσει την οθόνη σαν type 3 , ενώ είναι type 2 !

Φίλε μου το κείμενο που έχεις ποιο πάνω είναι γραμένο με ελληνικό πληκτρολόγιο...

Σε ένα σημείο μάλιστα έχει και το "δ" το ελληνικό...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.