Jump to content



First ATI R600 TRUE Benches Launched(?)


Maximus

Recommended Posts

  • Replies 854
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από unstoppable [Σήμερα, στις 20:16]

Ισως εννοει οτι δεν ειχες playable fps με αυτα τα settings απλως...

Βασικα κι εγω αυτο σκεφτηκα αλλα μετα σκεφτηκα οτι το oblivion ειναι ψιλο-ηλιθιο παιχνιδι. Θυμαμαι (απο τα παιδικα μου χρονια) οτι (μονο) με ΑΤΙ μπορεις να εχεις HDR και ΑΑ ενεργοποιημενο στο παιχνιδι και οταν μετα απο πολλες δεκαετιες που μεγαλωσα, πηρα την Χ1900ΧΤ και πηγα να βαλω AA, μου βγαζει το HDR και μου βαζει "bloom" αυτοματα γιατι δεν μπορεις να τα εχεις και τα 2 on.

Driver? Ισως... OS?? Ισως ^2

Γενικα μπορει στον συγκεκριμενο να μην του ενεργοποιουσε το full grass για καποιο λογο αν και την βρισκω τραβηγμενη αυτη την πιθανοτητα με δεδομενο οτι αναφερεται ΚΑΙ σε Χ1xxx και σε GF7xxx.

Δεν θα εδινα και πολυ σημασια στο συγκεκριμενο σχολιο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Jos3ph [Σήμερα, στις 22:06]

Λοιπόν ένα screenshot από το δικό μου υλικό σε Vista 32bit

ba13b3ffa8778e95b6d4b81910295204.th.jpg

Δεν διεκδικώ θέση στο πάνθεον ή κάτι σχετικό , απλή αναφορά κάνω.

ΥΓ είναι με τους drivers του CD , άμα προλάβω θα κάνω και ένα με τους drivers του Site

Καλοριζικη φιλε μου και καλα κλοκια:D

φαινεται πολυ καλη,βαζε βαζε καινουργιους Drivers να δουμε τι λεει με τον καιρο:T:

Μιας και ειμαι δηλωμενος AMD-ATI akias μαλλον θα ειναι η επομενη αγορα μου:whistling

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SLN

Βασικα κι εγω αυτο σκεφτηκα αλλα μετα σκεφτηκα οτι το oblivion ειναι ψιλο-ηλιθιο παιχνιδι. Θυμαμαι (απο τα παιδικα μου χρονια) οτι (μονο) με ΑΤΙ μπορεις να εχεις HDR και ΑΑ ενεργοποιημενο στο παιχνιδι και οταν μετα απο πολλες δεκαετιες που μεγαλωσα, πηρα την Χ1900ΧΤ και πηγα να βαλω AA, μου βγαζει το HDR και μου βαζει "bloom" αυτοματα γιατι δεν μπορεις να τα εχεις και τα 2 on.

Driver? Ισως... OS?? Ισως ^2

Γενικα μπορει στον συγκεκριμενο να μην του ενεργοποιουσε το full grass για καποιο λογο αν και την βρισκω τραβηγμενη αυτη την πιθανοτητα με δεδομενο οτι αναφερεται ΚΑΙ σε Χ1xxx και σε GF7xxx.

Δεν θα εδινα και πολυ σημασια στο συγκεκριμενο σχολιο.

Τελικά δε μεγάλωσες ακόμα....

Για να έχεις HDR+AA στο Oblivion πρέπει να έχεις το HDR ενεργοποιημένο από τα settings του παιχνιδιού και το ΑΑ ενεργοποιημένο από τους Catalyst (όχι από το παιχνίδι).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Jos3ph [Σήμερα, στις 23:06]

Λοιπόν ένα screenshot από το δικό μου υλικό σε Vista 32bit

ba13b3ffa8778e95b6d4b81910295204.th.jpg

Δεν διεκδικώ θέση στο πάνθεον ή κάτι σχετικό , απλή αναφορά κάνω.

ΥΓ είναι με τους drivers του CD , άμα προλάβω θα κάνω και ένα με τους drivers του Site

Περα απο σκορ και τεστ σε παιχνιδια, στην πραξη την δοκιμασες καθολου να μας πεις εντυπωσεις για το τι λεει :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JimmyFox [Σήμερα, στις 22:31]

Τελικά δε μεγάλωσες ακόμα....

Για να έχεις HDR+AA στο Oblivion πρέπει να έχεις το HDR ενεργοποιημένο από τα settings του παιχνιδιού και το ΑΑ ενεργοποιημένο από τους Catalyst (όχι από το παιχνίδι).

Πακετο...:boxed::o

Παντως το παραπανω μαλλον επιβεβαιωνει την ψιλο-ηλιθιοτητα του oblivion σε τετοια θεματα.

Link to comment
Share on other sites

11408 ολα stock (εκτος απο cpu @ 3.2Ghz) http://service.futuremark.com/compare?3dm06=1966253

με αυτούς τους drivers : 8.37.4.3-07051a-047096E-ATI

Δηλαδή ίσα που την έβαλα επάνω και εγκατεστησα drivers, στο κανονικό μου WinXP (με ΑV, Firewall, Office, VisualStudio 2005, games κτλ)

Θα προσπαθήσω να ποσταρω φωτο και FRAPS από Oblivion, TestDrive unlimited κτλ

Περίμενα να κάνει ΠΙΟ πολύ θόρυβο. Είναι η υλοποίηση της GeCube.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SLN [Σήμερα, στις 22:39]

Πακετο...:boxed::o

Παντως το παραπανω μαλλον επιβεβαιωνει την ψιλο-ηλιθιοτητα του oblivion σε τετοια θεματα.

Αρχική απάντηση από SLN [Σήμερα, στις 22:20]

οτι (μονο) με ΑΤΙ μπορεις να εχεις HDR και ΑΑ ενεργοποιημενο

Δεν θα εδινα και πολυ σημασια στο συγκεκριμενο σχολιο.

ούτε αυτό ισχυει πλεον με τις 8800...

Αρχική απάντηση από tifozif1 [Σήμερα, στις 22:40]

11408 ολα stock ..

Νατος! :D Πολυ καλο το score! Για το Test Drive συγκρινε τα αποτελεσματα σου και απο εδώ αν θέλεις

http://www.rage3d.com/board/showthread.php?t=33890940&page=3

μου φαίνονται πολυ καλα τα αποτελεσματα χωρίς να έχω το παιχνιδι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FLO

Ο papakos δεν είναι ο Πέππας για όσους βγήκανε να πούνε εξυπνάδες.

Πάντως σαν αντίδραση μοιάζουνε...

Και για συγκενείς θα κάνανε

:whistling :whistling

Εσύ θα ξές καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

gznp ευχαρίστως , αρκεί να μου κάνεις και μένα την ζωή πιο ευκολή με ένα link :)

Οσο για παιχνίδια , σήμερα έπαιξε ένας φίλος το spiderman 3 και το χάρηκε χωρίς ένα σπάσιμο!!!

Link to comment
Share on other sites

Οσο για παιχνίδια , σήμερα έπαιξε ένας φίλος το spiderman 3 και το χάρεικε χωρίς ένα σπάσιμο!!!

Αυτο ναι λεει πολλα αλλα μπορεις να μας πεις σε τι αναλυση και με τι φιλτρα ηταν το παιχνιδι αυτο ωστε να μπορουμε να βγαλουμε περισοτερα συμπερασματα :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tolis86

τωρα με μπερδεψες. ειναι ή δεν ειναι? αλλος o billpeppas αλλος ο πεππας?

’στο καλύτερα...

Απλά ελληνικά μιλάμε...δεν είναι ο peppas απλό είναι.

offtopic=off

Link to comment
Share on other sites

Το ρεζουμε της υποθεσης ποιο ειναι ; Προφανως δεν αναφερομαι για τους ακατανομαστους @insomnia...

Εννοω με την 2900..Ενταξει την GTX δε τη φτανει..Οποτε εμεις οι κατοχοι , ειμαστε καλλημενοι οκ ;

Οποτε φαινεται να παταει καλυτερα η 2900 απο την GTS..Με λιγοτερα λεφτα..Λογικοτατο πιστευω γιατι σε αυτους τους 6 μηνες θα μπορουσε να καταλαβει η ATI τι "ζητανε" τα καινουργια παιχνιδια...

Οπως επισης δεν αναφερομαι για dx10 εφαρμογες...Αναφερομαι για το τι διχνουν μεχρι στιγμης οι καρτες..Αν και λιγο σπαστηκα που δε θα ξερω οτι θα υπαρχει καλυτερη καρτα απο μενα :@ αλλα τι να κανουμε....τεχνολογια προχωραει.......

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.