Jump to content



First ATI R600 TRUE Benches Launched(?)


Maximus

Recommended Posts

Ρε παιδια καντε μια καλη και στηστε τις.Ολοι εσας περιμενουμε για να δουμε τι θα γινει.Αν ειναι αξιοπρεπεις με τωρινους drivers τοτε θα ειναι jet με τους επομενους-βελτιωμενους.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 854
  • Created
  • Last Reply

Tελικά η hd μπαινει δυναμικά , μολις διαβασα και αλλα 2-3 reviews. Συνδιαζόμενα με την πολυ καλη τιμη της τελικα , Aν δουλευτει και το θεμα drivers θα παει καλα το θεμα.

Μαλλον ηρθε ο καιρος για ατι παλι μετα απο 3+ χρονια ~ [9700:D]

forgive me cousin .

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004 [Σήμερα, στις 12:48]

Tελικά η hd μπαινει δυναμικά , μολις διαβασα και αλλα 2-3 reviews. Συνδιαζόμενα με την πολυ καλη τιμη της τελικα , Aν δουλευτει και το θεμα drivers θα παει καλα το θεμα.

Μαλλον ηρθε ο καιρος για ατι παλι μετα απο 3+ χρονια ~ [9700:D]

forgive me cousin .

Nαι..αλλά πιστεύω ότι αυτοί που πρέπει να κοιτάνε περισσότερο είναι αυτοι με crossfire m/b και τους ενδιαφέρει βέβαια. Tο cf ακόμα και με αυτούς τους drivers τα πηγαίνει καλά...

είναι και το parallel support engine sponsored by ΑΤΙ...

θα πρέπει να δούμε βέβαια κι άλλες μετρήσεις σε real performance (cf). Kαι Single δεν είναι και τόσο κακή (έτσι μου φαίνεται),

ιδίως οι επιδόσεις της στα καινουρια games είναι παρα πολυ καλή και αρκετα ελπιδοφόρα,

(καλά αυτό δεν το έχει προσεξει κανείς σας? Νομίζω είναι πολυ σημαντικό....)

θα την δουμε και σε άλλα βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004 [Σήμερα, στις 10:19]

Mια χαρά παιδια ειναι οι ducatisti ρε , απλά νομιζουν πως τα μηχανακια τους ειναι αξιοπιστα σαν τα 2000948696623064271_rs.jpg

Αρχική απάντηση από Athens2004 [Σήμερα, στις 12:48]

Tελικά η hd μπαινει δυναμικά , μολις διαβασα και αλλα 2-3 reviews. Συνδιαζόμενα με την πολυ καλη τιμη της τελικα , Aν δουλευτει και το θεμα drivers θα παει καλα το θεμα.

Μαλλον ηρθε ο καιρος για ατι παλι μετα απο 3+ χρονια ~ [9700:D]

forgive me cousin .

Α ρε fan(ny) boy. Πρώτα κάνεις λόγο για την αξιοπιστία των AΤi και μετά λες οτι θα πάρεις και μία;

Ε όχι! Θα πάω να πάρω nvidia. Και μάλιστα 8600 που έχουν και h264 acceleration. Ακούς εκεί.:giveup:

---------------------------------------

ον δε αδερ χαντ, πολύ περέργα αποτελέσματα απο μεριάς nvidia στα pixel fillrate και της ΑΤι στα vertex. μου δίνει να καταλάβω οτι παίζει bw limit απο τις μνήμες στο gpu... είδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Πιο πολύ ετσι για την αλλαγη αν πάρω , counter strike source και κανα 2 αλλα που παιζω παιχνιδια και σε αναλυσεις 1280Χ1024 τα καταφερνει και η 7900gs ,

Αν βεβαια εσκαγε στα 450 η 2900 θα λεγαμε αλλα τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004 [Σήμερα, στις 13:20]

Αν βεβαια εσκαγε στα 450 η 2900 θα λεγαμε αλλα τωρα.

Αφού τα βρήκαμε στο μάκρος:whistling μην παραπονιέσαι καθόλου.:flex:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard!

Θα με βόλευε να αληθεύουν, αλλά χλωμό το βλέπω... Και γιατί έβγαλαν 8.37.4.3 αν ο .2 ήταν σχεδόν 3 φορές γρηγορότερος? Μήπως οι ποιότητα εικόνας ήταν στο 0?

Για κάποιο λόγο ο .2 είναι πιο καινούριος από τον .3

Η ποιότητα και στο 0 να ήταν, δεν κερδίζεις 172% στο oblivion.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard! [Σήμερα, στις 14:55]

Θα με βόλευε να αληθεύουν, αλλά χλωμό το βλέπω... Και γιατί έβγαλαν 8.37.4.3 αν ο .2 ήταν σχεδόν 3 φορές γρηγορότερος? Μήπως οι ποιότητα εικόνας ήταν στο 0?

Γιατί να σε βόλευε? Την έχεις αγοράσει? (Μάλλον λόγο τιμής το λες ε? )

Ναι ειναι περιεργο, δεν ξέρω τιποτα απο αυτούς του προ beta alpha drivers...μπορει μεχρι τον επισημο να μετράνε αναποδα :hehe:

θα μας διαφωτίσει κάποιος. Όλο και κάποιος θα την έχει.

Αρχική απάντηση από JimmyFox [Σήμερα, στις 15:02]

Για κάποιο λόγο ο .2 είναι πιο καινούριος από τον .3

Η ποιότητα και στο 0 να ήταν, δεν κερδίζεις 172% στο oblivion.

Είδες? Μου αρέσει να φτιαχνω τη μέρα στα ATI boys :hehe: Φιλικά.

Κάποιος που την έχει μπορεί να το επιβεβαιώσει?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dem

Γιατί να σε βόλευε? Την έχεις αγοράσει? (Μάλλον λόγο τιμής το λες ε? )

Γιατί όπως έχω ξαναγράψει έχω μια κλίση προς την ΑΤΙ ;) Δε θα την πάρω ότι και να είναι, ούτε είμαι fanboy, αλλά την προτιμώ από nVidia. Αν λοιπόν οι κακές μετρήσεις είναι θέμα driver και διορθώνονται σε τόσο μεγάλο ποσοστό (272%), δε θα είχα ενδοιασμούς για μιά αγορά που τώρα έχω :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dem

Είδες? Μου αρέσει να φτιαχνω τη μέρα στα ATI boys :hehe: Φιλικά.

Είδα, αν και τα είχα δει βέβαια πριν τα ποστάρεις.

Πάντως βλέπω αυτά που έλεγα σιγά να επαληθεύονται. Μόλις 2 μέρες μετά την παρουσίασή της και οι drivers κάνουν θαύματα.

’ντε να βγούν και μερικά καλά παιχνίδια, να βγει και στα 65nm και να πάμε κι εμείς τα φτωχά "fanboys" σε DX10.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JimmyFox [Σήμερα, στις 15:18]

Είδα, αν και τα είχα δει βέβαια πριν τα ποστάρεις.

Πάντως βλέπω αυτά που έλεγα σιγά να επαληθεύονται. Μόλις 2 μέρες μετά την παρουσίασή της και οι drivers κάνουν θαύματα.

’ντε να βγούν και μερικά καλά παιχνίδια, να βγει και στα 65nm και να πάμε κι εμείς τα φτωχά "fanboys" σε DX10.

Nαι Family Guy το "Είδες" δεν πηγαινε σε σένα, στο wizard! σε μενα και στο " όλο και κάποιος θα μα διαφωτίσει" πηγαινε , μην τα παιρνεις

Εγώ την πιστεύω την κάρτα κυριως λόγο post#703 που συνδιάζεται με το παρακάτω

(τα shaders όλο και περισσοτερο ρόλο παιζουν στους νέους τίτλους)

αλλά ας περιμένουμε να δουμε και απόψεις απο άτομα εδώ μεσα...(όπως τον tifozif1 - έχει καλο μάτι αυτός :turn: )

post-4508-1416073098,7892_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dem

Nαι Family Guy το "Είδες" δεν πηγαινε σε σένα, στο wizard! σε μενα και στο " όλο και κάποιος θα μα διαφωτίσει" πηγαινε , μην τα παιρνεις

Εγώ την πιστεύω την κάρτα κυριως λόγο post#703 που συνδιάζεται με το παρακάτω

αλλά ας περιμένουμε να δουμε και απόψεις απο άτομα εδώ μεσα...(όπως τον tifozif1 - έχει καλο μάτι αυτός :turn: )

Δεν τα παίρνω καλέ, αλλά έκανες quote το δικό μου post όταν έγραψες "Είδες..." και θεώρησα οτι απευθυνόσουνα σε μένα.

Αν τα έπαιρνα θα σου αφιέρωνα ένα κατάλληλο ρητό του Stewie... :nuke:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JimmyFox [Σήμερα, στις 15:38]

Αν τα έπαιρνα θα σου αφιέρωνα ένα κατάλληλο ρητό του Stewie... :nuke:

Εdit :

Το "the victory is mine" :shifty: αναμεσα στις GTS/2900 το βλέπω να το λέει η 2η πάντως

να διορθωθούν και τα προβληματα με το ΑΑ, αντε να δούμε.

@Trooper την έχεις? Θα βοηθούσε 3dmark06/05 αλλά κυρίως Ingame tests του Company of heroes, Fear, το time demo του Stalker, μετρα fps με το fraps και πες εντυπώσεις απο obloivion ή ότι άλλο έχεις , βάζοντας καμια φοτο και λέγοντας τι fps παιρνεις. ότι θες κάνε, βάλε όμως τους 8.37.4.2.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.