Jump to content



Μετάβαση σε ιδιόκτητο adsl δίκτυο (χρόνοι αναμονής)


greekfragma

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Spooky [Χθες, στις 22:54]

Ναι ρε φίλε εδώ και μια βδομάδα το USRobotics. :D

Οπότε λίγες μέρες μετά αφότου κατέθεσες την αίτηση το παρέλαβες σωστα?

’ρα τι γίνεται με την περίπτωση μου? Μήπως δεν το δικαιούμαι επειδή ήμουν ΗΔΗ συνδρομητής της 4νετ? Στο site πάντως δεν διευκρινίζεται... εγω καταλαβαίνω ότι ισχύει για όλους σωστα?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από F117 [Σήμερα, στις 02:14]

εγώ ήμουν ήδη και παρέλαβα το crypto.....αύριο θα περάσω από εκεί μπας κ το αλλάξω :p

Οπότε μάλλον για βολτούλα προς Καλλιθέα μεριά είμαι και εγω.... φαντάσου να μην είχα και το USR9108 δηλαδή... να είχα ενεργοποιημένη γραμμή και οχι internet....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 02:00]

Οπότε λίγες μέρες μετά αφότου κατέθεσες την αίτηση το παρέλαβες σωστα?

’ρα τι γίνεται με την περίπτωση μου? Μήπως δεν το δικαιούμαι επειδή ήμουν ΗΔΗ συνδρομητής της 4νετ? Στο site πάντως δεν διευκρινίζεται... εγω καταλαβαίνω ότι ισχύει για όλους σωστα?

Ναι κάπως ως έτσι. Λίγο καιρό αφού την κατέθεσα πήρα τηλ να δω τι παίζει και μου είπαν ότι μου έχουν στείλει το μόντεμ με την ACS.

Για το τι δικαιούται ο καθένας δεν έχω καταλάβει ακόμα. ’λλοι παίρνουν USR άλλοι Crypto... :blink:

:OT: (μπορεί και όχι)

Πάντως από χτες αντιμετωπίζω ένα προβληματάκι. Πολύ χαμηλό SNR στη γραμμή. Για να καταλάβετε ενώ αφού μου ενεργοποιήθηκε και 2 μέρες μετά όλα οκ. SNR πολύ καλό 20dB. (Βλέπε thread με θέμα attenuation). Χτες γυρνάω από τη δουλειά βλέπω να μην συγχρονίζεται το ρουτερ με τη γραμμή. Τσεκάρω, 3dB. Αλλάζω πρίζα πιο κοντά στην κεντρική, πάλι το ίδιο SNR αλλά τουλάχιστον τώρα συγχρονίζεται. Τι ναπω δεν ξέρω. Έχετε καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Σε βολευει να παρεις απο την κεντρικη πριζα dsl? Εκει συνηθως εχει καλυτερη ποιοτητα γιατι ειναι ολα τα καλωδια μαζι και φτιαχνουν ενα πιο χοντρο και εχει λιγοτερη αντισταση, συνεπως καλυτερο σημα. Ακομα κι αυτο να μην ειναι και ουτε σε βολευει, εχεις δοκιμασει με splitter/φιλτρο?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από F117

στα 7.4mbit με το Μοντεμ Crypto F200...με το ρουτερ συγχρονίζει κανονικά 9998.....αλλά δεν μπορώ να το ρυθμίσω :/

Βρες τις ρυθμίσεις για το router..

To F200 δεν υποστηρίζει ADSL2,οπότε εκεί θα κυμαίνεσαι και είναι κρίμα...:(

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ποιος ειναι ο μεσος χρονος αναμονης για να μπει στο broadband status περιπου η προσφορα της 1ης Ιουνιου απο την στιγμη που σταλθηκε?

Καπου στο Adslgr ακουσα κοντα στις 10 μερες.Εστειλα ταχυδρομικως απο Λαρισα την προηγουμενη Τεταρτη και ακομα να με βαλουν (εννοειτε εβαλα υπαλληλο του ταχυδρομειου να το σφραγισει μπροστα μου)

Παλι καλα που εχω ηδη Π-ΟΤΕ adsl και δε την ειχα κοψει

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Helly

Ρε παιδια ποιος ειναι ο μεσος χρονος αναμονης για να μπει στο broadband status περιπου η προσφορα της 1ης Ιουνιου απο την στιγμη που σταλθηκε.Καπου στο Adslgr ακουσα κοντα στις 10 μερες.Εστειλα ταχυδρομικως απο Λαρισα την προηγουμενη Τεταρτη και ακομα να με βαλουν( εννοειτε εβαλα υπαλληλο να το σφραγισει μπροστα μου)

Παίζεται το πότε θα την καταχωρίσουν.

Πάρε κάνα τηλ αύριο αν έχεις όρεξη να σου πουν αν την έχουν παραλάβει..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma

να μαι και γω:D

καλα παει τελικα.......

Ωραιος Φραγμα...με τι router εισαι? Απο online gaming / ping εχεις δοκιμασει τπτ να μας πει εντυπωσεις σε σχεση με την παλαιοτερη συνδεση σου?

Και ενα μικρο update και απο μενα

13/06/2007 Η γραμμή σας βρίσκεται στη διαδικασία κατασκευής. Εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης:26/06/2007

01/06/2007 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet

01/06/2007 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ

Link to comment
Share on other sites

το παραπανω σκριν ηταν με το cryptof360.

τωρα παιζω με το 3com officeconnect.

με το 3com η γραμμη εφτιαξε λιγακι παραπανω σε θορυβο αλλα μετα απο καποια στιγμη πεφτει χωρις λογο το ιντερνετ ενω η γραμμη παραμενει συγχρονισμενη.....

το ψαξα με τα lease times/idle κλπ αλλα δεν βρηκα ακομα ακρη.......εχω και τα κουλα με την asus p5k dlx που χανει καρτες δικτυου και την x-fi και δεν εχω χρονο ακομα λογω εξεταστικης να ψαχτω παραπανω:(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma [Σήμερα, στις 18:52]

το παραπανω σκριν ηταν με το cryptof360.

τωρα παιζω με το 3com officeconnect.

με το 3com η γραμμη εφτιαξε λιγακι παραπανω σε θορυβο αλλα μετα απο καποια στιγμη πεφτει χωρις λογο το ιντερνετ ενω η γραμμη παραμενει συγχρονισμενη.....

το ψαξα με τα lease times/idle κλπ αλλα δεν βρηκα ακομα ακρη.......εχω και τα κουλα με την asus p5k dlx που χανει καρτες δικτυου και την x-fi και δεν εχω χρονο ακομα λογω εξεταστικης να ψαχτω παραπανω:(

τελικα εκτος απο το lease time ειχε και μια ακομα επιλογη για connect type.....>always connected.....

ολα καλως λοιπον.:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.