Jump to content



Μετάβαση σε ιδιόκτητο adsl δίκτυο (χρόνοι αναμονής)


greekfragma

Recommended Posts

  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Ωραίος!!!

Σήμερα ήρθε και ο 1ος λογαριασμός από την Forthnet 2play για περίοδο 30/5 (ημέρα ενεργοποίησης) - 29/7/07 και όντως η τιμή είναι 2 Χ 39,90 (για τους δύσπιστους) ... Μάλιστα μου αφαίρεσαν και το ποσό που αναλογούσε για τις μέρες που ειχα προπληρώσει με την 768... Σύνολο 74,38... Καθόλου άσχημα για 2 μήνες....

"Απλά, Ελεύθερα, Συναρπαστικά" ;)

Link to comment
Share on other sites

η εταιρία εκδίδει λογαριασμός για ποσά μεγαλύτερα των 30 η 60 ανάλογα και με την συμπεριφορά του πελάτη μου έτυχε και μένα να περάσουν 4 μήνες χωρίς να δω κλήσεις απο forthnet

λυπούνται το χαρτί και τα εξοδα αποστολής μάλλον.

απο ήχο και συνέχεια στις παρεχόμενες υπηρεσίες είσια οκ Trendy?

γιατί πολλά παρατράγουδα ακούω τελευταία και για τη forth

Link to comment
Share on other sites

@DarkSaga

Αυτό που λες περι συμπεριφοράς πελάτη... το εξηγείς αν μπορείς λίγο περισσότερο? Καλοπληρωτές ή κακοπληρωτές που λέμε εννοεις?

Οι λογαριασμοί νομίζω είναι άσχετο με αυτό πάντως ή με το ποσό της χρέωσης.... εκδίδονται ανα μήνα ή δίμηνο... 1,5 + χρόνο στην Forthnet ο λογαριασμός ερχότανε κάθε μήνα την ίδια πάντα περίπου περίοδο αν και γινότανε αυτόματη εξόφληση μέσω πιστωτικής...

Σίγα μην τους κοιτάνε και έναν έναν ... είπαμε...υπάρχει και αυτοματισμός... :)

Ρε συ trendy μήπως να το έψαχνες? Μην τρέχεις μετά με τίποτα τόκους, καθυστερήσεις και διακοπές...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως ακόμα και την τελευταία μέρα, προσπαθούν να με ταλαιπωρήσουν... :boxed:

Έχει γίνει η αναβάθμιση, συγχρονίζει στα 9998/504, αλλά το sNR είναι χάλια, στα 7.4db, ενώ πριν ήταν στα 28db :hmm:

Internet έχω, αλλά με διακρίσεις... Σε κάποια sites μπαίνω, σε άλλα όχι... Χωρίς να είναι εξακριβωμένο, πρέπει να μπαίνω σε sites που είχα dns cache...

Torrent, κανονικά, αν και δεν έχει φτάσει πάνω από 600kb/s, σε αντίθεση με το upload, που χτυπάει 50άρα κανονικά.

Τηλέφωνο ακόμα δεν...

Αυτά...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard! [Σήμερα, στις 22:56]

Εμένα πάντως ακόμα και την τελευταία μέρα, προσπαθούν να με ταλαιπωρήσουν... :boxed:

Έχει γίνει η αναβάθμιση, συγχρονίζει στα 9998/504, αλλά το sNR είναι χάλια, στα 7.4db, ενώ πριν ήταν στα 28db :hmm:

Internet έχω, αλλά με διακρίσεις... Σε κάποια sites μπαίνω, σε άλλα όχι... Χωρίς να είναι εξακριβωμένο, πρέπει να μπαίνω σε sites που είχα dns cache...

Torrent, κανονικά, αν και δεν έχει φτάσει πάνω από 600kb/s, σε αντίθεση με το upload, που χτυπάει 50άρα κανονικά.

Τηλέφωνο ακόμα δεν...

Αυτά...:cool:

sNR 9.9db .... και εκεί περίπου είναι 15μέρες τώρα....

Οσον αγορά το internet, τις 2-3 πρώτες μέρες και εμένα έκανε διάφορα... τώρα έχει έρθει στα ίσα του....

torrents μία από τα ίδια... αν και έχει χτυπήσει και 700kb/s στο LOST

Τηλέφωνο την ίδια μέρα....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 23:17]

sNR 9.9db .... και εκεί περίπου είναι 15μέρες τώρα....

Οσον αγορά το internet, τις 2-3 πρώτες μέρες και εμένα έκανε διάφορα... τώρα έχει έρθει στα ίσα του....

torrents μία από τα ίδια... αν και έχει χτυπήσει και 700kb/s στο LOST

Τηλέφωνο την ίδια μέρα....

SNR και εδώ μία από τα ίδια. Τις 2-3 πρώτες μέρες ήταν 24dB τώρα και εμένα παίζει 7-9 dB. Έχω δει και 1-2dB. Torrent περίπου σε αυτά παίζω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

@greekfragma

Για τώρα μια χαρά είσαι...

Με τα 24 φοβάμαι τι θα γίνει πάντως,γιατί βλέπω γενικά χαμηλά noise margin και ως γνωστόν όσο μεγαλώνει η ταχύτητα τόσο πέφτει...:X:

Θυμάσαι καθόλου stats πριν μπεις στο ιδιόκτητο??

Link to comment
Share on other sites

Update

Σημερα μου ηρθε και το modem και εκπληκτος ειδα οτι το modem/router δεν ηταν ουτε US robotics ουτε Crypto αλλα αυτο http://www2.airties.com/index.asp?page=prdetails&id=5

Με ενα γρηγορο search που εκανα ειδα οτι αρκετα καλη περιπτωση (τα σχολια για το 211 στο εν λογω thread αλλα δεν νομιζω να εχουν μεγαλη διαφορα http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=105312)

11 και σημερα (λολ ουτε φανταρος δεν μετραγα ) για την γραμμη

Link to comment
Share on other sites

Το ότι να ναι μου φαίνεται κάνουν εκεί στην Forthnet... κανονικό ξεστοκάρισμα... Ωραίο policy....

Ουτε εγώ το έχω ξανακούσει το συγκεκριμένο πάντως ΟΝΤΩΣ φαίνεται να είναι καλό με βάση τα σχόλια στο αdslgr.com...

Για να δούμε αν θα έρθει και 4η φουρνιά ρουτερ όταν με το καλό φιλιτιμηθούν να στείλουν και το δικό μου....

Link to comment
Share on other sites

"With RT-111 you can have both Annex A and Annex B support in a single device. RT-111 supports both traditional PSTN and digital ISDN infrustrucures .With this AirTies patented technology you dont have to worry about deciding the proper product for your ADSL connection type."

πολύ καλή φάση για κάτι lamers που ρωτάνε τι είναι το annex :D

Link to comment
Share on other sites

Από υλικά κατασκευής πάντως, χάνει αρκετα...

Εμένα αυτή η πλαστικούρα του στο λαιμό μου έχει κάτσει και δεν μου γεμίζει το μάτι για hard use.... Μου φαίνεται οτι θα αρπάξει φωτιά με 24ώρη χρήση... Μπορεί να είναι το καλύτερο αλλα στα 120 (τιμή που λέει το adslgr) σίγουρα μπορείς να βρείς καλύτερα + ομορφότερα routers

Εκτος αν στο στείλουν τσάμπα οπότε ΝΟ COMMENT!!!! :p

Link to comment
Share on other sites

.....εγώ έχω τρελή αστάθεια.....μπαινοβγαίνω msn...μπαινοβγαίνω radio....σταματάνε τα downloads.....παίζει πολύ η ταχύτητα πάνω κάτω....άλλες φορές ξεσυγχρονίζει και συγχρονίζει.....αύριο θα τους τηλ....από πλευράς τηλεφωνίας είμαι ευχαριστιμένος :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.