Jump to content



Μετάβαση σε ιδιόκτητο adsl δίκτυο (χρόνοι αναμονής)


greekfragma

Recommended Posts

δεν διαφωνώ με όσα λές τα (-) της forthnet αλλά και με την ON να είστε επιφυλακτικοί.

σε περίπτωση αποδέσμευσης η forthnet θέλει 70 το κόστος ενεργοποίησης μόνο

η ON απαιτεί καταβολή ολόκληρου του ποσού μέχρι τη συμπλήρωση του συμβολαίου.

και η forthnet παίζει με όποιο router

ενώ η ΟΝ δίνει ένα μηχανάκι χωρίς δυνατότητα ασφάλειας....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Με όλες τις εταιρίες πρέπει να είμαστε επιφυλακτικοί για να μην πιαστούμε (τελείως) κορόιδα. Για αυτό και πρέπει να το κοιταμε περισσότερο.

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν λέω τρεχάτε για ΟΝ, απλώς την έφερα για παράδειγμα γιατί είδα καλά σχόλια τώρα τελευταία και ίσως τον συμφέρει περισσότερο. Όπως μπορεί να συμφέρει η VIvodi, ή η HOL ή η Vodafone/HOL.

Και το τελευταίο που λες DarkSaga είναι πολύ σοβαρό. Τι να τα κάνεις τα 20mbit όταν σου τρώνε τα 15 οι γείτονες από ξεκλείδωτο wi-fi?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από YDinopoulos [Σήμερα, στις 10:31]

Ειμαι τοσο συγκινημενος....Σε 10-12 εργασιμες θα εχω νετ & τηλεφωνο απο την Forthnet...

Καλά εσύ είσαι πολύ τυχερός! Μην το πεις ούτε του παπά :p

Link to comment
Share on other sites

Καλά, μη βάζεις και το χέρι σου στη φωτιά...

Αν και σου εύχομαι να συνδεθείς όσο πιο γρήγορα γίνεται.

Πάντως, σε περίπτωση καθυστέρησης, δεν χάθηκε και ο κόσμος, δες το σαν μια ευκαιρία να αφήσεις λίγο το pc και να δεις λίγο παραπάνω τος φίλους σου :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ReaperX [Χθες, στις 23:46]

Ρε παιδιά τώρα που το θυμήθηκα,βλέποντας το thread,το modem μετά από πόσο καιρό το στέλνουν??

Εμένα το υπέροχο και μοναδικό Crypto F330 ηρθε μετά απο 2 μηνες... 30/5 ενεργοποιήθηκα... (EDIT) τέλη (EDIT) Ιουλίου ήρθε με courier... σφραγισμένο το χω ακόμα.. :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp

Εμένα το υπέροχο και μοναδικό Crypto F330 ηρθε μετά απο 2 μηνες... 30/5 ενεργοποιήθηκα... (EDIT) τέλη (EDIT) Ιουλίου ήρθε με courier... σφραγισμένο το χω ακόμα.. :p

Kαλά ναι,κι εγώ έχω το Zyxel,αλλά αφού το δικαιούμαι,γιατί να τους το χαρίσω..:p

Δηλαδή να μην ανησυχώ που δε μου το έχουν στείλει εδώ και ένα μήνα που είμαι ενεργοποιημένος,ε?:p

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν τους πήρα καν τηλέφωνο για να καταλάβεις... απλά περίμενα... και απλα εκει που το ειχα ξεχάσει ήρθε ο courier... αν πέρναγαν 3 μηνες στανταρ θα τους επαιρνα πάντως γιατι ηταν μέσα στο πακέτο εξάλλου... άντε με το καλό και εσυ βρε :p

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοιγω νεο thread,μετα απο 4 μηνες περιπου και αφου χρησιμοποιησα πλαγια μεσα(βρηκα γνωστο μεσα στη Vivodi) συνδεθηκα πριν 1 μηνα περιπου και max εχω 7MBps

Το προβλημα μου αυτη τη στιγμη,ειναι οτι η γραμμη αποσυγχρονιζεται(μπορει και 5-10 φορες ημερησιως) και αλλες φορες σε 2 λεπτα συγχρονιζει ξανα ενω καποιες φορες μπορει να χρειαστει και πανω απο μια ωρα για να "βγαλω γραμμη"

Καποια προταση?Μηπως φταιει το router της Tilgin (wooot?) που μου εδωσαν μαζι?Γιατι δεν εχει νοημα να εχεις γρηγορο internet αν δεν εχει τη στοιχειωδη σταθεροτητα

Link to comment
Share on other sites

τσεκαρε τα στατιστικα της γραμμης σου.......κοιταξε τα επιπεδα των db και πηγαινε μια βολτα απο adslgr.com να δεις τι γινεται στην περιοχη σου με τη vivodi.

εαν τα στατιστικα ειναι καλα δοκιμασε αλλη συσκευη.

εαν δεν διορθωνεται με τιποτα καλεσε τεχνικη υποστηριξη της vivo

Link to comment
Share on other sites

Guys εχω παρατηρήσει οτι τα περισσότερα προβληματα συγχρονισμου με το μοντεμ τα έχω όταν παίζει το ρεύμα... μαλλον το 9108 είναι πολύ ευαίσθητο σε αυτό το θέμα... χτες και σημερα που παίζει τρελά εδώ, το USR τα έχει παίξει... σαν τρελό κάνει... μια χάνει μιά βρίσκει γραμμή, οπως και συγχρονισμό.... τα στατιστικά της γραμμής μου βέβαια ποτέ δεν ήταν τέλεια...

Απλά κράτα το... in the back of your mind ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε πρωτη φαση εβαλα ενα καπως καλο πολυμπριζο μεταξυ πριζας και router μηπως σταθεροποιησει το ρευμα και για αρχη δουλεψε(μετα απο 2 ωρες που δεν επιανα γραμμη με τιποτα)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω με βλέπω μετά το χτεσινο σκηνικό με το ρεύμα εδώ στο σπίτι (περιοχή Mοσχάτο) να τα σκάω για καλο UPS... δεν μπορεί να ειναι τυχαία τα προβλήματα κάθε φορά... Οχι τιποτα αλλο νομίζω οτι τελικά δεν φταίει η Forthnet αλλα η ευαισθησία του ρουτερα... Τωρα απο ταχύτητες μια χαρά ευχαριστημένος ειμαι εγώ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ειμαι τοσο συγκινημενος....ΜΕτα απο 3μιση μηνες...ηρθε το παρακατω sms:

H Forthnet σας ενημερωνει: Η υπηρεσια θα ενεργοποιηθει την Τεταρτη. Θα υπαρξει ολιγοωρη διακοπη γραμμης & σταδιακα αποκατασταση εισερχομενων κλησεων απο αλλους παροχους !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.