Jump to content



P5K Deluxe WiFi-AP


slaught

Recommended Posts

συντομα review απο ελληνικα χερια,

με λιγα λογια ειναι σταθεροτατο, ταχυτατο μετα τα 400 σε σχεση με το 965 (δεν μπαινει αυτοματα το 1333 strap) αλλα αν εισαι οκ με το p5b deluxe σου δεν υπαρχει λογος να πας σε αυτο. ασε που περιμενουμε και DDR3 οποτε πηγαινε μια και καλη σε P5K3 (επισης ελληνικο review συντομα) αν σε καιει τοσο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zaxos [Σήμερα, στις 01:27]

Δηλαδή ανάμεσα στην P5K και στην DFI με το 965 (όταν με το καλό έχει Ελλάδα) τι προτείνεις? Για συνδιασμό σταθερότητας και oc!

Καλή ερώτηση,

αλλά το 2ο δεν το βλέπω να έρχετε καθόλου Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι ψαχνεται? Οπως εχει φανει μεχρι τωρα το P35 ειναι stable, ταχυτερο του P965 και δινει 500+ fsb...

(Αν εχεις ηδη 965, δεν αξιζει η μεταβαση στο 35 αφου η διαφορα τους υπαρχει μεν αλλα δεν ειναι και τιποτα συγκλονιστικο...)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp [Σήμερα, στις 01:51]

Σε Quad όμως μάλλον το Ρ35 είναι αιώνες μπροστά (γι αυτό το λιγουρεύομαι...:D)

Για ποιο λες? :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zaxos [Σήμερα, στις 01:27]

Δηλαδή ανάμεσα στην P5K και στην DFI με το 965 (όταν με το καλό έχει Ελλάδα) τι προτείνεις? Για συνδιασμό σταθερότητας και oc!

Δες και αυτό http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=143633&highlight=x38 σε περιπτωση που δεν...

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω διαβάσει... το πρόβλημα είναι ότι πρέπει να αποφασίσω μέχρι μέσα Ιουνίου και να προχωρίσω στην αγορά, αν και όπως το βλεπω δεν παιζει να έρθει συντομα (αν έρθει οπως είπε και ο φίλος πριν) η dfi, οπότε μπορεί να μην υπάρχει δίλημα :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Την αγόρασα την περασμένη εβδομάδα για να αντικαταστήσω την Striker Extreme που μου' σπαγε τα νεύρα...

Είναι κορυφαία!! Ο QX6700 με τα 4 Gb Ram OCZ PC8500 λειτουργούν Α Ψ Ο Γ Α !

Δεν έχω ασχοληθεί ακόμη με O/C αλλά με το που άλλαξα το board είδα φώς. Σταμάτησαν τα κολλήματα που υπήρχαν πριν στην Striker Extreme και πήρα και 1500 βαθμούς παραπάνω στο 3DMArk 06.

Την συνιστώ ανεπιφύλακτα. Θα δοκιμάσω και "άλλες" δυνατότητες και θα σας πώ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mariosalice [Σήμερα, στις 02:12]

Ούτε η Striker κολλάει με 4GB.

Θέλει να βάλεις expert SLI και 2.2-2.3v στη μνήμη και 1.45-1.5v στο NB.

Πάντως υπέροχη επιλογή η P5K Deluxe WiFi-AP.

Πόσο ανεβαίνει το FSB με τον τετραπύρηνο?

Μαριε όποτε θες μπορούμε να κανονίσουμε να περάσεις από τα δικά μου λημέρια για να την δοκιμάσεις με το σύστημα της υπογραφής μου και να μάθω κι εγω πέντε πράγματα

Link to comment
Share on other sites

Τους SATA τους έχεις δηλώσει AHCI ή IDE?

Έχεις βάλει πάνω την 2900ΧΤ?

Είδα το μηχάνημα του sstav και η 2900ΧΤ με εντυπωσίασε.

Έβγαλε default χωρίς υπερχρονισμό στην κάρτα, 3DMark06 11800+ (κοντά 12000 θυμάμαι).

Μόνο τον τετραπύρηνο 6600 υπερχρονίσαμε λίγο στα 3000MHZ.

Κορυφαίο μηχάνημα.

Link to comment
Share on other sites

Μάριε συνεχίζοντας από χθες...και πειράζοντας λίγο έβαλα 400FSB με πολλαπλασιαστη 8 και μνήμες DDR2-800 (σε σχέση με DDR2-667 και πλστη 9 που παίζαμε χθες) και με τους παλιούς drivers της ΑΤΙ (ένεκα του προβλήματος στο CallofJuarez) έβγαλε 3dmark06 sta 12080(!). Ζεστάθηκε όμως αρκετα (50-51) και πηγα πάλι εκεί που το αφησαμε... Α... και τα VISTA μπήκαν κανονικά.... το AHCI το ψάχνουμε ακόμα...έχουμε μέλλον

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.