Jump to content



QTEK 8310 SMARTPHONE 199� στο e-shop


salonicafan

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από spc

Συμφωνώ.

Το πενάκι / οθόνη αφής είναι ιδιαίτερα δύσχρηστο για χρήση ως κινητό.

+1. Το κινητό το δουλεύεις με το 1 χέρι, και με ένα χέρι πενάκι και οθόνη αφής δεν παίζει.

Αρχική απάντηση από Vadergr

Το διαβασα και καπου αλλου αυτο...

Δοκιμασε να το μετατρεψεις σε wma...

Λες? Βρήκα μια στη registry το HKLM/SOFTWARE/HTC/AUDIOGAIN αλλά δεν κατάλαβα ποιο από τα 15 κλειδιά πρέπει να πειράξω, και βαριέμαι να τα δοκιμάσω όλα!

Αρχική απάντηση από Vadergr

Aυτο το διαβασα στο myphone.gr σε καποια σελιδα.Δεν το εχω κανει.Το παραλαμβανω σημερα.Αντε να δουμε τι κανει το μαραφετι.

Αληθεια ολοι εσεις που το πηρατε και τωρα το εχετε καμμια βδομαδα+ , ποια ειναι τα μεχρι τωρα συμπερασματα σας?

Εγώ το πήρα επειδή το προηγούμενο κινητό μου έκλεισε 4 χρόνια και ήθελα να το "αποσύρω" και να τό χω για backup.

Μου αρέσει:

1) Το μέγεθος

2) Η ανάλυση της οθόνης του

3) Η σχετική ευχρηστία του για smartphone

4) Η λογική του (τα περισσότερα μενού / υπομενού βρίσκονται εκεί που τα περιμένεις

5) Οι διαθέσιμες επιλογές διασύνδεσης (IrDA, Bluetooth, WiFi, miniUSB)

6) Τα βολικά κουμπάκια

7) Ο καλός ήχος του

8) Το ότι παίρνει minisd (δεν τού χω βάλει ακόμη αλλά θα του βάλω)

ΔΕΝ μου αρέσει:

1) Το άθλιο joystick (πραγματικά άθλιο)

2) Η φωτεινότητα της οθόνης του κάτω από τον ήλιο (δεν βλέπεις χριστό)

3) Η windows λογική του, που σου κάνει τη ζωή δύσκολη (έχω μάθει τη registry for pocket pc wm 2003 απέξω)

4) Οι ελλείψεις στο menu

5) Η αντιστοίχιση των ελληνικών γραμμάτων στα πλήκτρα για sms (είναι όπου νά ναι, το "ω" είναι στο "ο").

6) Το ότι φορτίζει από mini-usb, πολύ ευάλωτο βύσμα για να το χρησιμοποιείς καθημερινά.

7) Κάποια μικρο-bug (π.χ. όταν παίρνεις τηλέφωνο δεν σου δείχνει "connecting" που σου βγάζουν τα nokia αλλά κατ'ευθείαν calling, όταν σε πάρουν τηλέφωνο μέχρι να αρχίσει να χτυπάει θέλει ~1+ second, όταν κλείνεις το τηλέφωνο μερικές φορές αργεί να σταματήσει το timer που σου δείχνει την κλήση και άλλα τέτοια)

8) Η ποιότητα της κατά τ'άλλα 1,3 megapixel κάμερας, που έχει χειρότερη ευκρίνεια από την 0,3 megapixel του 3650.

Ουδέτερη μου έχει φανεί η διάρκεια της μπαταρίας του, μου διαρκεί 3 με 4 μέρες με normal πολύ ελαφριά χρήση κινητού.

Ελπίζω να σε κάλυψα :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 304
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από sotiris [Σήμερα, στις 14:58]

4) Η λογική του (τα περισσότερα μενού / υπομενού βρίσκονται εκεί που τα περιμένεις

τα μενου τα φτιαχνεις οπως θελεις κι οπως σε βολευουν. windows ειναι.

6) Το ότι φορτίζει από mini-usb, πολύ ευάλωτο βύσμα για να το χρησιμοποιείς καθημερινά.

μετα απο 2.5 χρονια, δεν εχει παθει απολυτως τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker [Σήμερα, στις 16:36]

task manager χρησημιποιπώ τον cele task

@soto

Στο ενεργο προφιλ έχεις αυξήσει την ένταση?

Με το πλαινό κουμπί?

εγώ πάλι δεν μπορώ να φανταστώ smartphone χωρίς το xbar ως task manager. εδώ και χρόνια είναι η πρώτη εφαρμογή που μπαίνει στο smartphone μου, με εξαίρεση λίγους μήνες που το xbar δεν ήταν απόλυτα συμβατό με το 8310 και δημιουργούσε προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Εχω χασει την μπαλλα!

Τα βρισκω σκουρα!

Για αρχη...

1)Πως γραφω ελληνικα σε sms?

2)πρεπει να κανω unlock sim για να εγκαταστησω προγραμματα?

3)Πως κανω edit σε επαφες? (να αλλαξω ονοματα,τηλεφωνα.Σε υπαρχουσες παντα)

4)Θελω τα ακολουθα...

α)Προγραμμα να ανοιγοκλεινει προγραμματα.

β)codecs και προγραμμα να παιζει avi+subs

γ)browser

δ)word/excel/pdf

ε)κανα παιχνιδακι

Ξερει κανεις κανα λινκ να κατεβασω παιχνιδια προγραμματα? (freeware παντα)

5)Πως σβηνω αρχεια?

6)Yποτιθεται οτι εχω το τελευταιο fw και στα μενου εχει και γαμω τα ορθογραφικα!Ελεος!

7)Η καμερα ειναι οντως μετρια.

8)Το joystick δεν ειναι κακο, απλα μετριο.

ΥΓ.Spc ετσι και με παραπεμψεις σε 100+ σελιδες διαβασμα πεθανες! :p

Link to comment
Share on other sites

1) Πατας, πατας και ξαναπατας και καπως βγαινουν.

2) Πρεπει να περασεις κλειδια στο registry.

α) Και ο task manager των windows κανει δουλεια

β) Tcpmp Player και δεν χρειαζεσαι τιποτα αλλο

γ) Εβαλα αρκετους αλλα δεν ειδα διαφορες με τον ενσωματωμενο και για Internet Opera

δ) Τα office mobile δεν ειναι καλα. Η suita της ClearVue ειναι κατα πολυ ανωτερη.

ε) PocketSNES

Link to comment
Share on other sites

Για να βγαλεις τον Task Manager πατας το Start και πας στο εικονιδιο που εχει ενα ανθρωπακι και ενα εγγραφο.

Εγω χρησιμοποιησα αυτο το προγραμματακι σε συναρτηση με καποιες ρυθμισεις στο registry για να το ξεκλειδωσω. Δοκιμασε μονο αυτο ομως ισως να ειναι αρκετο μονο αυτο.

sda_applicationunlock.zip

Link to comment
Share on other sites

Εκανα sync αλλα δεν εχω βρει ακομα πουθενα επιλογη να μπορω να κανω εγκατασταση σε προγραμματακια.Απο που το κανω αυτο ρε παιδια?

Edit:Το tcpmp που ηταν σε .exe το ετρεξα τζετ!To corecodec ομως δεν εχει exe μεσα.Με αυτα τι γινεται?

Βρηκα ακρη παντως.Εφταιγε οτι μπαινοντας στο μενου, δεν ειχα καταλαβει τις επομενες 2 σελιδες με λειτουργιες :p:tomato:

Shortcuts και επιτελους edit στις επαφες μου ΠΩΣ κανω?

Link to comment
Share on other sites

εχθές δεν με έπιανε ύπνος και κ@λοβάραγα...

Τλκ είπα να περάσω επικοδομητικά την βαρεμάρα και σκέφτηκα να κάνω μια πατέντα που σκεφτόμουν καιρό τώρα αλλά δεν είχα και πολύ όρεξη....

Τα ακουστηκά του hands-free του q-tek κατ εμέ ήταν γτπ...

Μιάς και μ περίσευε ένα ζευγάρι AKG K12P είπα να κάνω μεταμόσχευση...

Τα αποτελέσματά πολύ καλά...

Επιτέλους ξύπνησαν τα ψηλά του q-tek π με τις μπουρούχες που είχε δεν μορούσες να ακούσεις και πιο καθαρός ήχος βεβαίως βεβαίως...

post-555-1416073121,9639_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.