Jump to content



LG 245WP@625euro. Αξίζει;


iceblade

Recommended Posts

Triple post (θα τα κανω merge laters)

Με το σκουρο γκρι wallpapah πλεον ειναι ξεκαθαρο τι εννοω

Τελικα εχει και μια καθετη αριστερα!!!

http://img217.imageshack.us/img217/2080/dsc0100hk.jpg

http://img20.imageshack.us/img20/9152/dsc0099ar.jpg

http://img256.imageshack.us/img256/9474/dsc0098gb.jpg

Οπως ελεγε ο Βεγγος...

"Μανουλα!":nada:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 543
  • Created
  • Last Reply
Triple post (θα τα κανω merge laters)

Με το σκουρο γκρι wallpapah πλεον ειναι ξεκαθαρο τι εννοω

Τελικα εχει και μια καθετη αριστερα!!!

http://img217.imageshack.us/imligiuil474/dsc0098gb.jpg

Οπως ελεγε ο Βεγγος...

"Μανουλα!":nada:

OH MY GOD!!!!!!!!!

jebusd.jpg

Ρε σύ μην την πάς για service. για διάβασμα πήγαινέ τη

Link to comment
Share on other sites

."Μανουλα!":nada:

Η κάθετη γραμμή στα αριστερά είναι burn-in από το toolbox του skotoshop. Το 'χεις ανοιχτό 24/7 μήπως σε κατεβεί

καμιά ιδέα και κάνεις κάτι_παραπάνω_από_ένα_γκρί_#363636_φτουκαιβγαίνω_wallpaper και να τι έπαθες. Κλείστο

επιτέλους το ρημάδι, το skotoshop ΔΕΝ είναι σαν το ποδήλατο. Once you go black, you can't go back.

Η θολούρα πάνω δεξιά θέλει μασάζ με μαλακό πανί για να φύγει, αλλά ΜΗΝ το κάνεις εσύ με τις χεράκλες σου.

Βάλε κάπχοια κοπέλα ή στην τρίβω εγώ όταν θα κατέβω για Rammstein αρκεί να με τρίψεις και εσύ μετά.

Το να έχεις "contrast 80 brightness 90" επίσης ήταν ένας λόγος που κατάντησε έτσι η άμοιρη οθόνη. Στο DOOM III

είχες την ευστροφία και χρησιμοποιήσες από την αρχή τον φακό που ενσωμάτωνες στην κχιοφάλα σου. Την επόμενη

φορά εφάρμοστω και In_Real_Life και βάλε ανθρώπινα contrast/brightness στη μέλουσα οθόνη σου.

Link to comment
Share on other sites

Το να έχεις "contrast 80 brightness 90" επίσης ήταν ένας λόγος που κατάντησε έτσι η άμοιρη οθόνη.

και εγω Neph πιστευω αυτο την γονατισε..

Ειναι τρομερα ψηλες τιμες για οθονη και ανθρωπο

brightness 90???

αστην οθονη.....θα παθεις εσυ τιποτα

Link to comment
Share on other sites

και εγω Neph πιστευω αυτο την γονατισε..

Ειναι τρομερα ψηλες τιμες για οθονη και ανθρωπο

brightness 90???

αστην οθονη.....θα παθεις εσυ τιποτα

Φοραω γυαλια ηλεκτροκολλησης οταν καθομαι μπροστα στο pc:hehe:

Περιμενω το "σεντονι" που εταξε ο zomg.

Link to comment
Share on other sites

Λεπον ΜΟΛΙΣ ηρθε ο κουριερ.

Πολυ καλο παιδι και εξυπηρετικο.

Η οθονη ηταν σε μια ΑΘΛΙΑ συσκευασια απο τηλεοραση η οποια την χρησιμοποιησε για να πακεταρουμε τη δικη μου για να φυγει στην LG.

Γενικα μεσα ουτε βασικη προστασια για τη μεταφορα(strike 1)

Τσεκαρω τσακ μπαμ απο πισω το κωδικο ονομα μπας και εφεραν καμια 246 που μοιαζαν σαν δυο σταγονες νερο αλλα οχι ηταν ιδιο μοντελο,Μαιος 2007.

Φευγει ο κουριερ μποη.

Ανοιγω τη βαση της η οποια ηταν σε αντιστατικο σακουλακι απο μητρικη (ΑΚΑ παπλωμα)

Κολλημενο ενα τεραστιο αυτοκολλητο VISTA πανω και ΑΠΕΙΡΕΣ ΓΡΑΤΣΟΥΝΙΕΣ (strike 2,αρχιζει και ΒΡΩΜΑΕΙ το θεμα)

Ωπ ενα speaker add on!(LOL WUT)

Turn on και ναι...Πηρανε οθονη με χρηση 3000 ωρες .....

Και φεραν εμφανως ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΗ με κοντα 13000 ωρες !

(η δικη μου φοραγε firmware 1.7 αυτη 1.440~~~~>!!!!)

Τι κανουμε?

Παιρνω LG ή το service (Μανωλοπουλος) ?

Καινουργια, refurbished ή μεταχειρα επρεπε να παραλαβω?

ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε, ακόμη και μήνυση στην εταιρία μπορείς να κάνεις δεδομένης της εγγύησης. Μη χαλιέσαι!

PS. Κράτησε και την απόδειξη του courier, βγάλε και μερικές ωραίες photo από το άθλιο αντικείμενο μπροστά σου, πακέταρέ το και κρύψτο να μη το βλέπεις μέχρι να έρθει το αύριο και πάρεις τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία / service κ.λπ.

Link to comment
Share on other sites

Λεπον ΜΟΛΙΣ ηρθε ο κουριερ.

Πολυ καλο παιδι και εξυπηρετικο.

Η οθονη ηταν σε μια ΑΘΛΙΑ συσκευασια απο τηλεοραση η οποια την χρησιμοποιησε για να πακεταρουμε τη δικη μου για να φυγει στην LG.

Γενικα μεσα ουτε βασικη προστασια για τη μεταφορα(strike 1)

Τσεκαρω τσακ μπαμ απο πισω το κωδικο ονομα μπας και εφεραν καμια 246 που μοιαζαν σαν δυο σταγονες νερο αλλα οχι ηταν ιδιο μοντελο,Μαιος 2007.

Φευγει ο κουριερ μποη.

Ανοιγω τη βαση της η οποια ηταν σε αντιστατικο σακουλακι απο μητρικη (ΑΚΑ παπλωμα)

Κολλημενο ενα τεραστιο αυτοκολλητο VISTA πανω και ΑΠΕΙΡΕΣ ΓΡΑΤΣΟΥΝΙΕΣ (strike 2,αρχιζει και ΒΡΩΜΑΕΙ το θεμα)

Ωπ ενα speaker add on!(LOL WUT)

Turn on και ναι...Πηρανε οθονη με χρηση 3000 ωρες .....

Και φεραν εμφανως ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΗ με κοντα 13000 ωρες !

(η δικη μου φοραγε firmware 1.7 αυτη 1.440~~~~>!!!!)

Τι κανουμε?

Παιρνω LG ή το service (Μανωλοπουλος) ?

Καινουργια, refurbished ή μεταχειρα επρεπε να παραλαβω?

ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ.

παρε τηλ αυτόν που έστηλε την δευτερη και κάνε του φασαρία (χωρίς βρισίδια) και ΑΠΕΤΗΣΕ καινούργια. αν αρνηθεί πες του οτι θα τον καταγγείλεις

Link to comment
Share on other sites

Όταν στέλνεις πίσω μεταχειρισμένο προϊόν για service, η σειρά που ακολουθείται είναι:

1) Επισκευή, ή

2) (αν δεν φτιάχνεται) αλλαγή με μεταχειρισμένο/επισκευασμένο ή

3) (αν δεν υπάρχει μεταχειρισμένο) αλλαγή με καινούριο ή

4) (αν δεν υπάρχει ούτε σε καινούριο) αντικατάσταση με διαφορετικό καινούριο προϊόν ιδίων χαρακτηριστικών, ή

5) (αν δεν είναι ικανοποιημένος ο πελάτης με το διαφορετικό μοντέλο) επιστροφή των χρημάτων.

Με αυτή την σειρά.

Αν το προϊόν είναι DOA πας κατευθείαν στο βήμα 3).

Απορώ που μάθατε όλοι ότι "δικαιούστε" ολοκαίνουρια αντικατάσταση όταν στέλνετε πίσω προϊόν που χρησιμοποιείτε για Χ μήνες/χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν έχει βγει εκτός εγγύησης φυσικά και δικαιούμαστε αλλιώς τι σόι ΕΓΓΥΗΣΗ είναι

Αυτό λέω και γω: ΠΟΥ το διάβασες; Η εγγύηση είναι συμβόλαιο, έχει όρους χρήσης, δεν είναι urban legend "έτσι είναι οι εγγυήσεις" και "αφού όλοι το λένε".

Εδώ έχω ακούσει και ακόμα πιο απίστευτα πράγματα, ότι δηλαδή αγοράζεις κάτι με 2 χρόνια εγγύηση, στον χρόνο πάνω σου χαλάει, το κατάστημα στο αλλάζει και απαιτείς η αντικατάσταση να έχει 2 καινούρια χρόνια εγγύησης (wtf?).

Με λίγο καλό προγραμματισμό δηλαδή να αγοράσεις μια φορά μια μητρική και να έχεις μητρικές εντός εγγύησης μέχρι να πεθάνεις/βαρεθείς χωρίς να ξαναγοράσεις; Έλα μαλλί στον τόπο σου...

Ο σωστός καταναλωτής πρέπει να ξέρει τα δικαιώματά του αλλά και τις υποχρεώσεις του.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να εχει δουλεψει 541 ημερες (μπορει να επαιζε ρολο φωτιστικου σε καποιο γραφειο του σερβις) αλλα σιγουρα μπορω πλεον να διοργανώσω παρτακι εχοντας την οθονη για φωτορυθμικο 4 χρωματων.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=KNLKqa-q7lM]YouTube - OH LARV[/ame]

Eυχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας αλλα θεωρω οτι η βαση που ειναι λες ειναι ξυσμενη με γυαλοχαρτο και 13.000 ΩΡΕΣ χρησης μαρτυρουν πολλα.

Μεχρι να ξεκαθαρισει η κατασταση με το τι "δικαιουμαι" να παραλαβω ως αντικατασταση της επι ενεργης εγγυησης οθονης μου δεν ξαναπαιρνω τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.