Jump to content



LG 245WP@625euro. Αξίζει;


iceblade

Recommended Posts

  • Replies 543
  • Created
  • Last Reply

Στο αντιστοιχο θέμα για την 26άρα ανέφεραν ότι θα την καλιμπράρπουν μέσα στο ΣΚ ο fragmas και o Κοπρίτης

Θα ήταν πολυ καλή κίνηση να το έπαιρνε και κάποιος για την 24αρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Λοιπον παιδια να μαι κι εγω..

Οι κατοχοι της εν λογω οθονης θα με θυμαστε απο ενα μηνυμα που σας εστειλα χτες και σας ρωτουσα να μου πειτε τη γνωμη σας για την οθονη καθως επροκειτο να την αγορασω σε σουπερ τιμη..

Το οποιο και εκανα.. Απο το παληκαρι που μου την πουλησε 250 ευρω ερχομαι και μολις τη στησαμε..

Αυτο που ειδα (το οποιο ηταν το σημαντικοτερο για μενα) ειναι οτι ξαπλωνω στο κρεβατι μου και δε χρειαζεται πια να μαντευω τι γινεται απο τις φωνες που ακουω γιατι η σκοτεινια πηγαινε συννεφο με την προηγουμενη μου οθονη που ειναι tn..Απο ολες τις μεριες πανω κατω αριστερα δεξια η ιδια εικονα, ακομα δεν το εχω συνηδειτοποιησει..

Αυτο που θελω να με βοηθησετε ειναι να την ρυθμισω να την καλιμπραρω καλα γιατι μου φαινονται καπως παραξενα τα χρωματα...

Μεγεια μου....

Link to comment
Share on other sites

οι κατέχοντες αυτής της οθόνης,αν έχουν επίσης την 9800gtx+ή nvidia της σειράς 9 ας πουν πως την έχουν συνδέσει με το hdmi και αν κάνει σωστά scaling.

Γιατί με την δικιά μου 9800gtx+ asus σκέφτομαι να την σουτάρω ......

Link to comment
Share on other sites

την κάρτα εννοώ ! και ποια είναι η λύση!! το θεμα αυτο υπαρχει απο το 2007 και η nvidia μας γραφει....τι να κάνω, δοκιμασα και με αυτό με δίχως αποτέλεσμα "HKR,, OverrideEdidFlags0, REG_BINARY%%, 1E, 6D, 3F, 56,00,00, FF, FF, 04,00,00,00,7 E, 01,00 "

Link to comment
Share on other sites

την κάρτα εννοώ ! και ποια είναι η λύση!! το θεμα αυτο υπαρχει απο το 2007 και η nvidia μας γραφει....τι να κάνω, δοκιμασα και με αυτό με δίχως αποτέλεσμα "HKR,, OverrideEdidFlags0, REG_BINARY%%, 1E, 6D, 3F, 56,00,00, FF, FF, 04,00,00,00,7 E, 01,00 "

Το σωστό είναι HKR,, OverrideEdidFlags0, %REG_BINARY%, 1E,6D,2C,56,00,00,FF,FF,04,00,00,00,7E,01,00

Αυτό που έβαλες εσύ είναι για άλλη οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια να μαι κι εγω..

Οι κατοχοι της εν λογω οθονης θα με θυμαστε απο ενα μηνυμα που σας εστειλα χτες και σας ρωτουσα να μου πειτε τη γνωμη σας για την οθονη καθως επροκειτο να την αγορασω σε σουπερ τιμη..

Το οποιο και εκανα.. Απο το παληκαρι που μου την πουλησε 250 ευρω ερχομαι και μολις τη στησαμε..

Αυτο που ειδα (το οποιο ηταν το σημαντικοτερο για μενα) ειναι οτι ξαπλωνω στο κρεβατι μου και δε χρειαζεται πια να μαντευω τι γινεται απο τις φωνες που ακουω γιατι η σκοτεινια πηγαινε συννεφο με την προηγουμενη μου οθονη που ειναι tn..Απο ολες τις μεριες πανω κατω αριστερα δεξια η ιδια εικονα, ακομα δεν το εχω συνηδειτοποιησει..

Αυτο που θελω να με βοηθησετε ειναι να την ρυθμισω να την καλιμπραρω καλα γιατι μου φαινονται καπως παραξενα τα χρωματα...

Μεγεια μου....

Δεν εχει ασχοληθει κανεις με τη ρυθμιση της δηλαδη?

Σας αρκουν τα χρωματα της οπως τα εχει απο μονη της?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει ασχοληθει κανεις με τη ρυθμιση της δηλαδη?

Σας αρκουν τα χρωματα της οπως τα εχει απο μονη της?

εγω την εχω στο CSM 6500.

εχω περασει ενα ICC profile που βρηκα ετοιμο(ιδιαιτερα χρησιμο για photoshop) και για ταινια εχω ρυθμισει απο nvidia video settings.

και ναι τα χρωματα της με ικανοποιουν κατα 90 τα εκατο.

Link to comment
Share on other sites

ΜΗ ΤΗ ΣΟΥΤΑΡΕΙΣ!

Είχα κι εγώ προβλήματα και την έστειλα για servive στην LG!

Μου αλλάξανε την ψηφιακή (εκεί που κουμπώνει το ρεύμα) και μου βάλανε της L246.

Το panel δεν πειράχτηκε. Τώρα παίζει άψογα χωρίς κανένα πρόβλημα!

Μετά από εμένα που ήμουν δυστυχώς ο πρώτος, τώρα αμέσως θα καταλαβαίνουν τι γίνεται και θα επιδιορθώνουν το πρόβλημα με την οθονίτσα μας... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.