Jump to content



LG 245WP@625euro. Αξίζει;


iceblade

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Nephilim

επειδη "ψηνομαι" ,αγορα απο hardshop η pixmania?

Αν και αγόρασα απο pixmania και είμαι ευχαριστημένος, αν μου δίνονταν η δυνατότητα να αγοράσω εντός Ελλάδος θα το έκανα οπότε hardshop

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 543
  • Created
  • Last Reply

Καλησπερας,κ καλη βδομαδα.Καινουργιος στην ιστοσελιδα σας κ μεχρι τωρα αρκετα ικανοποιημενος απο τι εχω διαβασει.Λοιπον ειμαι κ γω κατοχος της εν λογω οθονης,ειμαι πολυ ευχαριστημενος αν κ δεν εχω κανει ρυθμισεις.Το μονο προβλημα μου ειναι αυτο που αναφερατε παραπανω,οταν την συνδεω μεσω HDMI η επιφανεια εργασιας μεταφερετε προς τα αριστερα κ χανετε το ΕΝΑΡΞΗ.Μαλλον προβλημα drivers,οποτε περιμενω τους καινουργιους.Με την RGB συνδεση ολλα καλα.Αυτη η παρενθεση κ απο μενα γιατην εν λογω οθονη

Link to comment
Share on other sites

full screen μου δειχνει απλα παει πολυ αριστερα η επιφανεια εργασιας.Οταν συνδεω με HDMI οι επιλογες τις οθονης ειναι απενεργοποιημενες.Οταν συνδεω με αναλογικο ολλα ενεργοποιημενα

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή παιδία με το Hardshop μου εχουν δωσει την εντυπωση οτι δεν ξέρουν τι τους γίνεται ή οτι κοροιδεύουν τον κόσμό.Έχω παραγγείλει το monitor απο τις 24/1 το εχω πληρώσει αλλά 19 μέρες μετά και ακομα δεν έχω κάτι στα χέρια μου.Το μεσημέρι θα έχω νεοτερα γιατι σημερα βαρεθηκα να μου λένε αερολογιες και πιεσα λίγο παραπάνω.Προσοχή και πάλι και αν κάποιος παραλάβει ενα monitor σπασμενο κατω δεξια καλο θα ήταν να το δημοσιευσει γιατι θα έχει πλάκα η υποθεση μετά.Καταθέτω την υποψια μου οτι θα παραλάβω για δευτερη φορα ελατωματικο monitor.

Link to comment
Share on other sites

Ακουστε το ακυρο προβλημα που εχω εγω τωρα...Δεν μπορω να κανω με τιποτα το fortemanager να δουλεψει με την οθονη.Στα info δειχνει τα παντα για την οθονη αλλα ειναι απενεργοποιημενες οι επιλογες ολες... A και μου λεει και ddc/ci communication : no!!!Να πω οτι εχω βαλει πιο προσφατους drivers απο του cd kαι οτι το fortemanager ειναι η εκδοση 2.80

Link to comment
Share on other sites

χμμ παράξενο όντως! μήπως υπάρχει θέμα με τους πιο καινούριους drivers που έβαλες? Μια δοκιμή θα σου λύσει την απορία. Να υποθέσω ότι έχεις κάνει restart πισι και οθόνη. dvi η αναλογική?

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ τώρα που το παρατηρώ ούτε σε μένα δουλεύει (LG L1900J) Αλλά μπορείς να πατήσεις δεξί κλικ στο εικονίδιο και να αλλάξεις το mode(Ελπίζω τα 4 preset που έχει να σε καλύπτουν)

Link to comment
Share on other sites

Το ddc/ci ειναι ΟΝ στο μενου!!!!Δεν το εχω OFF...Αυτο με το input δεν καταλαβα τι σχεση εχει?Οσον αφορα για τη φωτο σου δεν μπαινει καν σε αυτο το μενου σε μενα!Φανταζομαι το ιδιο και στους αλλους!Ανοιξα μου φαινεται τους ασκους του αιολου :p Οι μισοι απο οτι βλεπω δεν τους δουλευει...

ΥΓ cpu0 μηπως εχεις κανενα messenger να μου πεις τι ρυθμισεις εχεις βαλει?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FANISTELROOY [Σήμερα, στις 18:49]

Aντε...... που ειναι οι φωτος;;;;;:jump: :jump: :jump:

ελα βρε ανυπομονε!

(sorry αλλα οι μπαταριες της ψηφιακης ηταν νεκρες οποτε αρκεστηκα στο ποταπο κινητο)

λοιπον.

αν και αργησε να σταλει απο hardshop ολα κυλησαν ρολοι.

dsc03284fy5.jpg

Κανενα πιξελ καμμενο!!!

Και τελικα τσιγκουνευτικα το 50ευρω για την 6μηνη εγγυηση!!!

dsc03286mh0.jpg

Τωρα τι να λεμε.

Σε σχεση με το LG 1917 που ειχα...Η μερα με τη νυχτα!

dsc03288gg3.jpg

Βεβαια η αποσταση απο το pc ειναι η ιδια (30 εκατοστα!!!!) και ανοιγοντας google πχ,τυφλωνομαι!!!

απιστευτα χρωματα στα δοκιμαστικα 1080p trailer.

dsc03292vs4.jpg

Πολυ ομορφο λιτο και κομψο design και γενικα η οθονη πανεμορφη και ακρως εντυπωσιακη!

Ειλικρινα ευχαριστω που με βοηθησατε στην επιλογη της....

Τωρα μενει μονο η ρυθμιση της.

Καλο θα ηταν να πουν και οι υπολοιποι χαρουμενοι κατοχοι της ,σε τι ρυθμισεις -φωτεινοτητα Gamma κλπ την δουλευουν!-

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FANISTELROOY [Χθες, στις 23:54]

Στην 3η φωτο ειναι στο οριο να πεσει κατω.................

Καλοριζικη και καλοδουλευτη και καλοταινιωτη και καλοπαιχνιδι και και και και!!!

λες να υπηρχε τετοιος κινδυνος και να την εβαζα εκει?

ειναι πολυ βαρια anyway και στιβαρη κατασκευη.

μονο κανας σεισμος μην επιανε που τωρα ειναι της μοδας και μας εχει ταραξει και επεφτε !

ουτε να το φανταστω δεν θελω :jump: :jump: :jump: :jump:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.