Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Βασικά δεν έχει 3. Στο Waffle H στην Πλάκα της Νάξου τουλάχιστον οι απλές μπάλες είχαν 2 και οι παρφέ 2.20. (τουλάχιστον τόσο είχε πάνω στην βάφλα). Το homemade oreo ice cream του παπάρα του [MENTION=3623]EraserheadX[/MENTION] είναι απλά divine .&-

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και γω φέτος αυτό το παγωτό ...σε κάτι περίεργες γεύσεις..πολύ ωραίο ήταν...

Αλλά 3€ η μπάλα ??!

Οντως ειναι ακριβο, αλλα δε νομιζω 3 ευρω. Εχω την εντυπωση 2 μπαλες συν ζεστη σοκολατα γαλακτος καπου 5 ευρω βγαινει.

Και το il vero στο γαλατσι εχει ωραιο κ φτηνο, αλλα βαζει πολυ κρεμα γαλακτος κ ειναι βαρυ.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eμεις οι τσιπιδες βολευομαστε απο τα 1 λιτρα @2 euro του Lidl (dark choco, straciatella ,vanilla) και Homemade σιροπι βυσινο με λιγα κομματακια μεσα ..μουρλια που λεν στο χωριο μου:whistling

+1 παγωτομανια, μια στο τοσο ειναι ωραιο

Link to comment
Share on other sites

Οντως ειναι ακριβο, αλλα δε νομιζω 3 ευρω. Εχω την εντυπωση 2 μπαλες συν ζεστη σοκολατα γαλακτος καπου 5 ευρω βγαινει.

Και το il vero στο γαλατσι εχει ωραιο κ φτηνο, αλλα βαζει πολυ κρεμα γαλακτος κ ειναι βαρυ.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Kayak Μυκόνου... 3 ευρώ η μπάλα ...

εγώ πήρα 2 ... 6€. Χωρίς τίποτα ΕΞΤΡΑ πάνω ...

το κορίτσι πήρε 3 ... 9€ ... Επίσης χωρίς τπτ ΕΞΤΡΑ πάνω.

Δοκίμασα κάτι που λέγονταν χαρτί λεμονιού.. ή κάτι τέτοιο .. πολύ καλό.

Και μια μπαλίτσα μάνγκο...ωραίο και αυτό.

Θα το κοιτάξω και αθήνα βέβαια άμα βρω πουθενά....

Link to comment
Share on other sites

Kayak Γλυφάδας (Ζησιμοπούλου γωνία):

Δίνεις 3.10-3.30€/μπάλα για τις απλές γεύσεις, 3.50€/μπάλα για τις 1-2 σπέσιαλ γεύσεις που έχει.

Τιμές service, όχι στο χέρι.

Πολύ καλό στη γεύση, αλλά το μέγεθος της μπάλας δεν δικαιολογεί με τίποτα τις τιμές.

Είναι και ελληνική εταιρεία, εντάξει, να τους στηρίξουμε, αλλά ρε παιδιά έχει χαθεί το μέτρο. :TD:

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλαμε για τιμες, σας ενημερωνω για τις σημερινες τιμες (απο το μεσημερι) στο

wafflehouse της Ναξου στη Πλακα.

Εαν το παρεις σε κυπελο (στο χερι και φυγεις) εχει απο 1,65 η μπαλα εως 2 ευρω. Εαν κατσεις και το φας εκει (που δεν εχει νοημα...το τρως και στη παραλια που ειναι στα 20 μετρα) ξεκιναμε απο 2 ευρω εως και 2,4 ευρω η μπαλα.

Να τονισουμε οτι μια μπαλα απο αυτο το μαγαζι ειναι σχεδον 1,5 μπαλα απο οπουδηποτε αλλου και απο θεμα ποιοτητας δεν μιλαμε καν...ειναι οτι καλυτερο (εχω μπει και εχω δει τι βαζουν και σε αυτο αλλα και σε πολλα αλλα μαγαζια).

Μιλαμε για φρεσκο ντοπιο γαλα και υλικα αριστης ποιοτητας και οχι γαλατα σκονες οπως μερικοι μερικοι...ή γαλατα μακρας διαρκειας και λιπαρες ουσιες αγνωστης προελευσεως και ποιοτητος (λογω του οτι το λιπος κοστιζει λιγοτερο το πηζουν στο λιπος). Μη μιλησουμε για τους ξηρους καρπους και τα μπισκοτα κτλπ προσθετα...εκει να δειτε τι γινεται...

Με ολα αυτα που εχω δει λοιπον...ή wafflehouse και ας εχει 5 ευρω η μπαλα και ας τρωω μια την εβδομαδα (ποιοτητα οχι ποσοτητα) ή σπιτικο ή τιποτα. Ολα τα αλλα επειδη τα εχω δει εκ των εσω ή δεν τα εχω δει...ας τα φανε μονοι τους.

Link to comment
Share on other sites

Kayak Μυκόνου... 3 ευρώ η μπάλα ...

εγώ πήρα 2 ... 6€. Χωρίς τίποτα ΕΞΤΡΑ πάνω ...

το κορίτσι πήρε 3 ... 9€ ... Επίσης χωρίς τπτ ΕΞΤΡΑ πάνω.

Δοκίμασα κάτι που λέγονταν χαρτί λεμονιού.. ή κάτι τέτοιο .. πολύ καλό.

Και μια μπαλίτσα μάνγκο...ωραίο και αυτό.

Θα το κοιτάξω και αθήνα βέβαια άμα βρω πουθενά....

Για το waffle house στη Ναξο ηταν οι τιμες....

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε δεν παν να δουν αν ερχομαι.... ακους εκει 3,5€ η μπαλα

καλα να'ναι η παγωτομηχανη και η βοηθεια της Αργυρως :p

home made παγωτο με 5€ το λιτρο

τα βασικα, δλδ σοκολατα και βανιλια

βγαινουν ευκολα και πεντανοστιμα και με γευση που ξυπναει παιδικες αναμνησεις :crazy_pilot:

για πιο δυσκολες και πολυπλοκες γευσεις, ορεξη, χρονο και υλικα να χεις να παιζεις

(εναλλακτικα πας σε ενα καλο παγωτατζιδικο/ζαχαρολαστειο

και παιρνεις ενα κιλο ετοιμο το special/ασυμφορο/δυσκολο παγωτο που σου καρφωθηκε στο μυαλο

με 12-15€/kg

να φυγετε κυριοι, να πατε αλλου να πουλησετε 3.5€ τα μπαλακια σας :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Waffle house 15€/kg

Il vero (γαλατσι) 10€/kg

Τελευταιες φορες που ειχα παρει.

Βεβαια το waffle house πολυ καλυτερο. Το αλλο ειναι φουλ κρεμα γαλακτος.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα τι λέτε τώρα! 3 ευρώ η μπάλα? Δηλαδή ένα χιλιάρικο (για τους παλιούς) για μια μπάλα παγωτό? Ας αποφασίσουμε κάποτε πόσο μας αρέσει να μας πιάνουν τον κώλο. Θυμάμαι πριν το ευρώ που έπαιρνα χωνάκι με 100 δραχμές!

Έγινε επεξεργασία από Ταμτάκος
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.