Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Δεν έχουμε ηχεία, δεν επιτρέπεται.

Καλά, επιτρέπεται το φαγοπότι αλλά όχι ένα ηχειάκι για τη μουσική επένδυση του μεσημαριανού?

Και για να είμαι ελάχιστα οντόπικ, μια από αυτές τις μέρες θα ανεβάσω φαγητάκια, αλλά με 35 βαθμούς τι να κάνεις :)

Ωπ, πέρασε η ώρα... πάμε για κρέατα!

Link to comment
Share on other sites

Απόψε δοκίμασα νέα ζύμη και βγήκε εξαιρετική. Τα υλικά ήταν ό,τι υπήρχε: σάλτσα φρέσκιας ντομάτας, καπνιστή μπριζόλα και κίτρινο τυρί μαζί με λίγο φρέσκο βασιλικό. Βγήκαν 2 ατομικές πίτσες των 30 εκ. και η υπόλοιπη ζύμη κατέληξε ψωμάκι με λιαστή ντομάτα και φέτα για αύριο το πρωί.

pizza-dough-test-12368.jpg

Κι επειδή έπεσα πάνω του, ένα πρωινό πριν μερικές μέρες.

eggs-ssu-12369.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για όλες τις τελευταίες μέρες που με καταστρέφετε τα βράδια, έστω κι ενός να χάλασα το αποψινό, με το άδειο ψυγείο του εκεί... :D

Απο ποιοτητα/ποσοτητας πως παει ο μερακλης ?

Εχω πανω απο 3,5 χρονια να παρω απο κει.

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιοτητα/ποσοτητας πως παει ο μερακλης ?

Εχω πανω απο 3,5 χρονια να παρω απο κει.

Για λίγο είχε χαλάσει, τώρα ξανάφτιαξε.

Σχέση ποιότητας/ποσότητας μέτρια προς καλή πλέον. Σχέση τιμής/ποσότητας καλή, αλλά αύξησε τις τιμές +20 λ.

Η εν λόγω φεγγαρόπιτα έκανε 4.80, την πήρα 5.

Για την ποσότητα κυρίως που και που, αλλιώς έχουμε πιο ποιοτικά στη γειτονιά. :yes4:

Link to comment
Share on other sites

Ο Παστουρμάς είναι σωστός ή.... ?

Επίσης 30cm είναι 11 ίντσες που αν έχεις κέφια και θέλεις να λέγεσαι και μερακλής την λες ΠΑΙΔΙΚΉ όχι ατομική, αν και το ατομική περιλαμβάνει το παιδί. Αλλά αυτή δεν περιλαμβάνει τον ενήλικα :p :P

Πέτρο έπαιξες δυνατά. Εύγε νεαρέ μου.

Ίσως είναι απο τις λίγες φορές που δεν σας ζηλεύω γιατί σε 15 και σήμερα θα πίνω ούζα και θα σφάζω ότι κολυμπάει και γιατί είμαι Μιλάνο απο την Δευτέρα για δουλειά και δεν λες πως έχω υποσιτιστεί. :p

Link to comment
Share on other sites

Ο Παστουρμάς είναι σωστός ή.... ?

Επίσης 30cm είναι 11 ίντσες που αν έχεις κέφια και θέλεις να λέγεσαι και μερακλής την λες ΠΑΙΔΙΚΉ όχι ατομική, αν και το ατομική περιλαμβάνει το παιδί. Αλλά αυτή δεν περιλαμβάνει τον ενήλικα :p :P

Πέτρο έπαιξες δυνατά. Εύγε νεαρέ μου.

Ίσως είναι απο τις λίγες φορές που δεν σας ζηλεύω γιατί σε 15 και σήμερα θα πίνω ούζα και θα σφάζω ότι κολυμπάει και γιατί είμαι Μιλάνο απο την Δευτέρα για δουλειά και δεν λες πως έχω υποσιτιστεί. :p

Νόου πρόμπλεμ. Την επόμενη φορά αρνάκι στα κάρβουνα. Είσαι καλεσμένος! :pleasantry:

Η πλάκα είναι ότι τελικά έφαγα και το ψωμάκι μέχρι να πάω για ύπνο και το πρωί γιαουρτάκι. :D

Τα αυγά με παστουρμά συνήθως τα κάνω με σάλτσα, αλλά για πρωινό μου φάνηκε υπερβολή.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=7401]alexis2044[/MENTION] και @άλλους που μένουν Θεσσαλονίκη

Έχετε να προτείνετε κάνα μαγαζί με σουβλάκια/τουλιχτά/σαντουιτς (whatevah) κοντά στη Πλατεία Δικαστηρίων;

Για κάτι γρήγορο κει κοντά χτύπα ένα Σουβλάκι με πτυχίο. Προτείνω κεφτεδάκι και σουβλάκι σε σάντουιτς. Μη σε πτοήσει το μέγεθος του μαγαζιού. :p

Καλό εστιατόριο για να κάτσεις, ψιλονεανική χιπστεροφάση με καλές γέυσεις είναι το Σέμπρικο. Η πανσέτα του δεν υπάρχει, αλλά γενικά είναι στο προς τα πάνω της οικονομικής κλίμακας.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.