Jump to content



εχετε floppy?


unknown

ποιος εχει floppy?  

158 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Και τι ψηφίζετε ρε παλικάρια ? Αφου ουσιαστικα οι πιο πολλοι έχετε :hehe: .

Σαν να λέμε εχετε Pc και να ψηφίζουμε ολοι ΟΧΙ αλλα όλοι να εχουμε και απο ένα λαπτοπ στην ντουλάπα :hehe: .

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004

Και τι ψηφίζετε ρε παλικάρια ? Αφου ουσιαστικα οι πιο πολλοι έχετε :hehe: .

Σαν να λέμε εχετε Pc και να ψηφίζουμε ολοι ΟΧΙ αλλα όλοι να εχουμε και απο ένα λαπτοπ στην ντουλάπα :hehe: .

Ρε σεις έχει δίκιο ο ξάδερφος :p κι εγώ όχι έβαλα αν και είναι ναι :p όποιος έκανε το ίδιο λάθος να μου στείλει πμ να του αλλάξω ψήφο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael

Raid drivers σε ΧΡ πως περνατε με flash?!? Δεν εχω δοκιμασει αλλα βλεπει στο Α:\ το flash?!?

Raid δεν μπορεις να περασεις απο flash αλλα μπορεις να ενσωματωσεις τους drivers στο cd εγκταστασεις...

Flashakia ομως χρειαζονται αν θες να κανεις πχ bios update της καρτας γραφικων.

Τοτε φτιαχνεις ενα bootable flash.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kallileo

Raid δεν μπορεις να περασεις απο flash αλλα μπορεις να ενσωματωσεις τους drivers στο cd εγκταστασεις...

Flashakia ομως χρειαζονται αν θες να κανεις πχ bios update της καρτας γραφικων.

Τοτε φτιαχνεις ενα bootable flash.

Δε το βρισκω κ πολυ πρακτικο να πω την αληθεια...

Link to comment
Share on other sites

Γενικα δεν μπορω να φανταστω οτι καποιος δεν εχει κανενα floppy στην ντουλαπα του. Εγω εχω 5 αλλα μονο το ενα απο αυτα το εχω μαζι με ενα καλωδιο να καθεται και να περιμενει ποτε θα μου χρειαστει. Οποτε Ψηφος στο Ναι.

Link to comment
Share on other sites

έχω floppy το όποίο χρησιμοποιούσα για να κάνω boot και να τρέχω το ghost2k3 για να φτιάχνω images. εδώ και λίγες μέρες έβαλα έναν δευτερο sata δίσκο ....και επειδή το ghost2k3 δεν τον έβλεπε .....αναγκάστηκα να δουλεύω με το Ghost11 το οποίο δεν χωράει πλέον σε bootable δισκέτα....οπότε δουλευουμε πλέον με το dvd:o

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kallileo

Ποιο απο τα δυο?

Ουτε το ενα ουτε το αλλο.

Καθε φορα που αλλαζεις mobo πρεπει να φτιαχνεις νεο DVD.

Kαθε φορα που κανεις bios update πρεπει να φορμαρεις το stick(ή μαλλον 2 στικ?).

Aλλο stick για memtest

Αλλο για dos(ναι καμια φορα ειναι χρησιμο το ρημαδι)

Γενικος ή πρεπει να εχεις πολλα στικακια ή να χαλας το ενα, ενω οι δισκετουλες ειναι μικρες κ φτηνες.

Aπο πρακτικης αποψης το floppy εξακολουθει να ειναι χρησιμο, για αυτο κ αλλωστε βλεπω οτι τελικα σχεδον ολοι εχουν(ασχετα αν δεν το εχουν μονιμα πανω)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.