Jump to content



Bioshock


gbak

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από ReaperX

Μόλις το τελείωσα με το καλό τέλος..:D

Το τελικό "boss" παραήταν εύκολο,και το τέλος αρκετά μέτριο,αλλά σε γενικές γραμμές το παιχνίδι πιστεύω πως ήταν κορυφή...:D

δεν μου λες reaperx ειμαι στο fort forlic απεχω πολυ? απο το τελος...

οντως ειναι πολυ καλο παιχνιδι τελικα...με κολλησε

ξενιζει λιγο με τον χαρακτηρα του στην αρχη αλλα μετα ειναι εθιστικο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak

δεν μου λες reaperx ειμαι στο fort forlic απεχω πολυ? απο το τελος...

οντως ειναι πολυ καλο παιχνιδι τελικα...με κολλησε

ξενιζει λιγο με τον χαρακτηρα του στην αρχη αλλα μετα ειναι εθιστικο

Έχεις ακόμα..Υπολογίζω γύρω στις 7 ώρες..Ίσως και παραπάνω..Έχεις άλλες 5 "πίστες".

Έτσι είναι..Σιγά σιγά σε βάζει στον κόσμο του και κολλάς άσχημα...:D

Link to comment
Share on other sites

Με τον χρόνο που μπορώ να διαθέσω και λαμβάνοντας υπ'οψη οτι είμαι ακόμα στην 3η πίστα, θα βγεί το crysis, θα το τελειώσουν οι gbak-ides δυο και τρεις φορές και γω ακόμα θα βρίσκομαι εκεί που είναι τώρα ο Γιώργαρος...

Πέραν της πλάκας δεν ξέρω αν αργότερα καταφέρει αυτό που ως τώρα δεν το έχει πετύχει : να με κρατάει δηλαδή κολλημένο στην 24αρα μου από το gameplay και όχι μόνο από τα γραφικά τα οποία είναι εξαιρετικά. Αυτό που ακούω από εσας (ότι δηλαδή όσο πάει καλυτερεύει) με κάνει το τρέχω στον λίγο χρόνο που μπορώ να αφιερώσω , αλλά αφού παίξω μια ωρίτσα (max) αρχίζω και ψιλοβαριέμαι...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τα ίδια Σπύρο... με τόσα πράγματα και θέματα στο κεφάλι μου και την κούραση να ξεχειλίζει απο τις τσέπες που καιρός για long sessions of gaming... στα ρεπό προσπαθώ να ρεφάρω.... Πάντως το game νομίζω οτι περισσότερο μας ξένισε στην αρχή τουλάχιστον τους περισσότερους.... ήτανε μέχρι να το συνηθίσουμε... αυτό που απολαμβάνω ειναι να το παίζω αργά το βράδυ, σε πίσα σκοτάδι και να απολαμβάνω τις γραφικάρες του με καφεδάκι και ησυχία....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον 4πμ-9πμ επαιξα σήμερα να το προχωρήσω λιγο και τελικά όντως σε βάζει σε πολύ ωραίο τρυπάκι το game.... Βεβαια για παραπάνω απο 5ώρες δεν ειναι να παίζεις καθώς αρχίζεις και τα παίζεις... :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp

Λοιπον 4πμ-9πμ επαιξα σήμερα να το προχωρήσω λιγο και τελικά όντως σε βάζει σε πολύ ωραίο τρυπάκι το game.... :D

Εγώ στα 'λεγα και δε με πίστευες...:p

Kαλό κάψιμο τώρα...:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ReaperX [Σήμερα, στις 09:54]

Εγώ στα 'λεγα και δε με πίστευες...:p

Kαλό κάψιμο τώρα...:hehe:

:D :D Ναι ναι, αστα να πάνε... οντως καλά τα έλεγες... παω για 2 γυρο τώρα...

Ασχετο, αλλα ενα βασικό για μένα ειναι και το βελάκι που δειχνει το route γιατί μερικές φορές το ψιλοχάνω να πω την αλήθεια... (διότι noobakas στα games που με λεει και ο gbak :D )

Πάντως εντάξει imo το demo του ήταν "λίγο" σε σχέση με το game, το αδίκησε αρκετά... ;)

Link to comment
Share on other sites

biowv1.jpg

Eχω κολησει για τα καλα σε αυτο το σημειο,δεν μπορω με τιποτα να βρω τον

κωδικο που θελει το ασανσερ.Αυτο το ημερολογιο που τον λεει που εναι ρε

γαμωτο στον τριτο οροφο?Εχω φαει ολο τον κοσμο..

Link to comment
Share on other sites

Eχω κολησει για τα καλα σε αυτο το σημειο,δεν μπορω με τιποτα να βρω τον

κωδικο που θελει το ασανσερ.Αυτο το ημερολογιο που τον λεει που εναι ρε

γαμωτο στον τριτο οροφο?Εχω φαει ολο τον κοσμο..

(ξανά)’κουσε τα radio messages...εκεί θα τον βρεις...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 05:58]

Αντε καιρός για ύπνο.... 24ώρο έκλεισα με 3 διαλείμματα.... τέλος.... καλα το κοριτσάκι μου έσπασε τα νεύρα... τα ζώα μου αργά.... αύριο και επίσημα με την βούλα ;)

To τελείωσες και συ Βρούτε;; Δες και τα δύο ends (τα σώζεις όλα τα κοριτσάκια και έχεις κρατήσει ένα save με το τελευταίο κοριτσάκι την μια το σώζεις και βλέπεις το καλό τέλος την άλλη το σκοτώνεις και βλέπεις το κακό τέλος)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ που σκότωσα κάνα 4-5 κοριτσάκια στην αρχή και τώρα όλα τα σώζω, τι θα δω; Μίξη-end; Εν πάση περιπτώσει.

Τα γραφικά πολύ καλά και το παιχνίδι πολύ ατμοσφαιρικό. Ακόμη και η μουσική σε βυθίζει στη δεκαετία του 60. Η πλοκή ενδιαφέρουσα. Πολύ καλή δουλειά γενικώς.

Εγώ πάντως δε θα καταλάβω ποτέ αυτούς που σε κάθε FPS που θα βγει, θα πουν ότι τίποτα το πρωτότυπο κτλ κτλ. Τι περιμένουν δηλαδή να δουν καμιά μίξη FPS με NBA LIVE 2007 να πουν ''α! οκ! τώρα εντάξει'';

Κατεβάστε

ForceWare Version: 163.67

Release Date: September 10, 2007

Οι οδηγοί παρέχουν επιπλέον βελτιώσεις για το συγκεκριμένο παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sstav [Σήμερα, στις 08:26]

To τελείωσες και συ Βρούτε;; Δες και τα δύο ends (τα σώζεις όλα τα κοριτσάκια και έχεις κρατήσει ένα save με το τελευταίο κοριτσάκι την μια το σώζεις και βλέπεις το καλό τέλος την άλλη το σκοτώνεις και βλέπεις το κακό τέλος)

Μπά ολα τα έσωσα, μου αρεσε το σκηνικό "thanks mister".... Ναι ειπα να τελειώσω μπαμ μπαμ γιατί είδα και με το GRAW2 τι έγινε... ;) :flower:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vasot [Σήμερα, στις 13:11]

Για οποιον βαριεται να το ξαναπαιξει μπορει να δει και τα δυο φιναλε στο Youtube

GOOD ENDING (spoiler)

BAD ENDING (spoiler)

Ωραίος.... άντε γιατί μέχρι να βρώ το σωστό save θα χει βγει το crysis :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Σήμερα το τελείωσα. Είχα συνηθίσει τα παιχνίδια του 10ώρου και μου έπεσε μεγάλο. Μικρή απογοήτευση λόγω της μικρής ποικιλίας εχθρών, ενώ αντίθετα είχε μεγαλή γκάμα όπλων.

Μου έμεινε η απορία πως θα ήταν ΑΝ ήταν κανονικό RPG. Βλέπεις οι δημιουργοί του Bioshock έχουν φτιάξει τα Baldurs Gate 1&2, Icewind Dale 1&2 κ.α.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.